PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: rocker »

Panowie,
nie chcę pytać w paru wątkach, więc postanowiłem tu skupić wszystkie za i przeciw dotyczące tych tematów.
Jako, iż sam jestem zielony więc wspomagam się internetami, a tak naprawdę chcę zabezpieczyć swoją Kurę.
Na ceramikę mnie nie stać, więc myślę o powłoce kwarcowej. Zastanawiam się jedynie nad tym jak producenci podają okres trwałości: np 2 czy 5 lat. Przecież jedni robią autem 10tyś km roczni i trzymają w garażu a inni 30tyś i auto stoi na dworze. Inne też są warunki atmosferyczne, na Śląsku są inne, na Mazurach są inne a w Kalifornii też inne. Chyba bardziej adekwatne byłyby okresy podawane w przebiegach.
Stąd mam dylematy - czy Plasti Dip jest na tyle wytrzymały, że wytrzyma parę sezonów, czy jeśli na elemencie będzie rysa (zdarta folia) to trzeba cały element "malować" czy wystarczy uzupełnić miejsce zdarcia? (wg mnie z tego co widziałem to uzupełnić wystarczy).
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: kamracik »

Ale, że jak? Chcesz porównywać te dwa produkty? To zupełnie co innego :)

Plastidip to moim zdaniem fajna alternatywa dla folii, choć ma parę wad. Natomiast kwarc to stricte zabezpieczenie.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: Big »

Dokładnie. Jak chcesz porównać 2 totalnie różne produkty?
P.S.
Powłoka kwarcowa nie wytrzyma ci dłużej niż ok. 1,5 do 2 lat to jest max wytrzymałości tego typu zabezpieczenia i nie wierz w gadki typu "dajemy Panu gwarancję (diamentową :) ) na 5 czy 7 lat" - to nie działa !!! Tzn. "działa", bo małym druczkiem masz u takich nieuczciwych ludzi napisane, że raz na rok musisz się u niech pojawić na odnowienie powłoki. A w ten sposób, czyli jak co chwile będziesz odnawiał, to i wosk ci parę lat wytrzyma.
Odnośnie Twojego pytania o wytrzymałość powłoki. Powłoka jest płynem który w kontakcie z lakierem i powietrzem tworzy transparentne ciało stałe o grubości ok. 1 Nm. Jest bardzo twarda i zniesie bardzo dużo. Porządnej powłoce jak np. C-quartz,, G-Technic czy Geyon, nie straszna agresywna chemia z myjek. Powłoka ochroni lakier przed małymi i delikatnymi uszkodzeniami mechanicznymi np. otarcia o krzaki czy uderzenia drzwiami na parkingu (odbije wtedy powłoka, a lakier pod spodem pozostanie nietknięty - wypróbowane na moim poprzednim aucie!). Jednakże aby przedłużyć jej życie należy ja myć zgodnie ze sztuką detailingu. Oczywiście można się tym nie przejmować i myć np. na bezdotykach agresywną chemią, ale wtedy zamiast 2 lat wytrzymałość powłoki skróci się do ok. 1,5 roku.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: Camillinhio »

No i nie wiek, a przebieg się liczy.
Obrazek
Foton

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: Foton »

Big pisze:Dokładnie. Jak chcesz porównać 2 totalnie różne produkty?
P.S.
Powłoka kwarcowa nie wytrzyma ci dłużej niż ok. 1,5 do 2 lat to jest max wytrzymałości tego typu zabezpieczenia i nie wierz w gadki typu "dajemy Panu gwarancję (diamentową :) ) na 5 czy 7 lat" - to nie działa !!! Tzn. "działa", bo małym druczkiem masz u takich nieuczciwych ludzi napisane, że raz na rok musisz się u niech pojawić na odnowienie powłoki. A w ten sposób, czyli jak co chwile będziesz odnawiał, to i wosk ci parę lat wytrzyma.
Odnośnie Twojego pytania o wytrzymałość powłoki. Powłoka jest płynem który w kontakcie z lakierem i powietrzem tworzy transparentne ciało stałe o grubości ok. 1 Nm.
Chodziło Ci o moment obrotowy czy ok. 10 atomów jeden na drugim?:)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: JacekRS »

Znajomy fele trzasnął plastidip`em i na to dał bezbarwny, efekt jak na poniższym filmiku:

https://www.facebook.com/carlosrsmk2/vi ... 988057269/
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: rocker »

wybaczcie może źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi, że mam/mogę wydać jakieś 1500zł na zabezpieczenie lakieru.
Koleś który robi PlastiDipem powiedział mi, że SII kombi to ok 1300-1500zł. Jako, że w detailingu jestem zielony to nie wiem czy ta kwota wystarczy na jakąś sensowną powłokę.
z PlastiDipem mam małe doświadczenie gdyż w tym roku robiłem swoją Vespę tym preparatem i pomimo, że nie prysnąłem na końcu bezbarwnym to efekt jest OK a i trzyma się nieźle warstwa.

Jak piszecie, że taki kwarc może wytrzymać ze 2 lata to jest spoko, tylko pytanie co znaczy mycie takie powłoki zgodnie ze sztuką? Karcher domowy z delikatnym szamponem, bez gąbki?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: Big »

Rocker, nikt ci nie poda konkretnej kwoty zanim nie zobaczy stanu lakieru Twojego auta. Na tym polega car-detailing ze jest to proces indywidualny i bardzo, bardzo dokładny. Ogólnie 1500 zł, jeśli lakier nie jest zakatowany powinno wystarczyć na profesjonalne zabezpieczenie auta (włącznie z przygotowaniem lakieru) za pomocą dobrej powłoki kwarcowej.

Mycie zgodnie ze sztuką odbywa się na 2 wiadra, za pomocą szamponu o neutralnym Ph (np. Dodo Juce Born to be mild) i odpowiedniej rękawicy. Myjka ciśnieniowa jak najbardziej jest też tu potrzeba :)
Tyle że tak jak ci pisałem wcześniej, porządna powłoka kwarcowa jest niezbyt wrażliwa na agresywną chemię i spokojnie na bezdotyku możesz auto zabezpieczone kwarcem myć. Trochę skróci się jego żywotność, ale naprawdę niewiele.
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: rocker »

Big pisze:Rocker, nikt ci nie poda konkretnej kwoty zanim nie zobaczy stanu lakieru Twojego auta. Na tym polega car-detailing ze jest to proces indywidualny i bardzo, bardzo dokładny. Ogólnie 1500 zł, jeśli lakier nie jest zakatowany powinno wystarczyć na profesjonalne zabezpieczenie auta (włącznie z przygotowaniem lakieru) za pomocą dobrej powłoki kwarcowej.
Dzięki Big za pomoc.
Oczywiście, że rozumiem to. Cena zależy od stanu lakieru, jak dla mnie może być spoko a szpec od tego powie że trzeba liznąć. Ja zresztą nie łudzę się z tym, że auto mające 180tyś km nie potrzebuje odświeżenia powłoki lakierniczej. Dziś się umówiłem u mnie w Zabrzu do jednego z detailerów, także później wstawię tu komentarz.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: CLO27 »

Plastidip blaknie ale jak zmieniasz co 4 miechy warstwe jest spoko...nie zastapi malowania ale hest to jakies wyjscie :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: rocker »

Plasti Dip blaknie? nawet jak się go zabezpiecza bezbarwnym?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: kamracik »

Przecież nie blaknie od dostępu powietrza tylko od światła słonecznego.
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: rocker »

kamracik pisze:Przecież nie blaknie od dostępu powietrza tylko od światła słonecznego.
to wiem, ale myślałem że lakier odbija UV. hmm... czyli z tego co tu widzę to iść w detailing jeśli tylko chce zabezpieczyć lakier, a nie ukryć go.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: CLO27 »

Blaknie trochę nawet jak pokryjesz tym nabłyszczaczem...musisz po prostu co kilka miechów zrywać i robić jeszcze raz :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: PlastiDip VS powłoka kwarcowa - co radzicie!?

Post autor: rocker »

Dobra po świętach będzie powłoka. Kwarc.
ODPOWIEDZ