Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 lut 2018, o 18:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 gru 2017, o 10:10 

Imi臋: Maciek
Do艂膮czy艂(a): 22 maja 2017, o 06:59
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Panowie,
nie chc臋 pyta膰 w paru w膮tkach, wi臋c postanowi艂em tu skupi膰 wszystkie za i przeciw dotycz膮ce tych temat贸w.
Jako, i偶 sam jestem zielony wi臋c wspomagam si臋 internetami, a tak naprawd臋 chc臋 zabezpieczy膰 swoj膮 Kur臋.
Na ceramik臋 mnie nie sta膰, wi臋c my艣l臋 o pow艂oce kwarcowej. Zastanawiam si臋 jedynie nad tym jak producenci podaj膮 okres trwa艂o艣ci: np 2 czy 5 lat. Przecie偶 jedni robi膮 autem 10ty艣 km roczni i trzymaj膮 w gara偶u a inni 30ty艣 i auto stoi na dworze. Inne te偶 s膮 warunki atmosferyczne, na 艢l膮sku s膮 inne, na Mazurach s膮 inne a w Kalifornii te偶 inne. Chyba bardziej adekwatne by艂yby okresy podawane w przebiegach.
St膮d mam dylematy - czy Plasti Dip jest na tyle wytrzyma艂y, 偶e wytrzyma par臋 sezon贸w, czy je艣li na elemencie b臋dzie rysa (zdarta folia) to trzeba ca艂y element "malowa膰" czy wystarczy uzupe艂ni膰 miejsce zdarcia? (wg mnie z tego co widzia艂em to uzupe艂ni膰 wystarczy).

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 gru 2017, o 10:41 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ale, 偶e jak? Chcesz por贸wnywa膰 te dwa produkty? To zupe艂nie co innego :)

Plastidip to moim zdaniem fajna alternatywa dla folii, cho膰 ma par臋 wad. Natomiast kwarc to stricte zabezpieczenie.

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 11:30 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Dok艂adnie. Jak chcesz por贸wna膰 2 totalnie r贸偶ne produkty?
P.S.
Pow艂oka kwarcowa nie wytrzyma ci d艂u偶ej ni偶 ok. 1,5 do 2 lat to jest max wytrzyma艂o艣ci tego typu zabezpieczenia i nie wierz w gadki typu "dajemy Panu gwarancj臋 (diamentow膮 :) ) na 5 czy 7 lat" - to nie dzia艂a !!! Tzn. "dzia艂a", bo ma艂ym druczkiem masz u takich nieuczciwych ludzi napisane, 偶e raz na rok musisz si臋 u niech pojawi膰 na odnowienie pow艂oki. A w ten spos贸b, czyli jak co chwile b臋dziesz odnawia艂, to i wosk ci par臋 lat wytrzyma.
Odno艣nie Twojego pytania o wytrzyma艂o艣膰 pow艂oki. Pow艂oka jest p艂ynem kt贸ry w kontakcie z lakierem i powietrzem tworzy transparentne cia艂o sta艂e o grubo艣ci ok. 1 Nm. Jest bardzo twarda i zniesie bardzo du偶o. Porz膮dnej pow艂oce jak np. C-quartz,, G-Technic czy Geyon, nie straszna agresywna chemia z myjek. Pow艂oka ochroni lakier przed ma艂ymi i delikatnymi uszkodzeniami mechanicznymi np. otarcia o krzaki czy uderzenia drzwiami na parkingu (odbije wtedy pow艂oka, a lakier pod spodem pozostanie nietkni臋ty - wypr贸bowane na moim poprzednim aucie!). Jednak偶e aby przed艂u偶y膰 jej 偶ycie nale偶y ja my膰 zgodnie ze sztuk膮 detailingu. Oczywi艣cie mo偶na si臋 tym nie przejmowa膰 i my膰 np. na bezdotykach agresywn膮 chemi膮, ale wtedy zamiast 2 lat wytrzyma艂o艣膰 pow艂oki skr贸ci si臋 do ok. 1,5 roku.

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 11:38 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
No i nie wiek, a przebieg si臋 liczy.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 12:17 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
Big napisa艂(a):
Dok艂adnie. Jak chcesz por贸wna膰 2 totalnie r贸偶ne produkty?
P.S.
Pow艂oka kwarcowa nie wytrzyma ci d艂u偶ej ni偶 ok. 1,5 do 2 lat to jest max wytrzyma艂o艣ci tego typu zabezpieczenia i nie wierz w gadki typu "dajemy Panu gwarancj臋 (diamentow膮 :) ) na 5 czy 7 lat" - to nie dzia艂a !!! Tzn. "dzia艂a", bo ma艂ym druczkiem masz u takich nieuczciwych ludzi napisane, 偶e raz na rok musisz si臋 u niech pojawi膰 na odnowienie pow艂oki. A w ten spos贸b, czyli jak co chwile b臋dziesz odnawia艂, to i wosk ci par臋 lat wytrzyma.
Odno艣nie Twojego pytania o wytrzyma艂o艣膰 pow艂oki. Pow艂oka jest p艂ynem kt贸ry w kontakcie z lakierem i powietrzem tworzy transparentne cia艂o sta艂e o grubo艣ci ok. 1 Nm.

Chodzi艂o Ci o moment obrotowy czy ok. 10 atom贸w jeden na drugim?:)

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 12:21 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 424PS/525Nm
Znajomy fele trzasn膮艂 plastidip`em i na to da艂 bezbarwny, efekt jak na poni偶szym filmiku:

https://www.facebook.com/carlosrsmk2/vi ... 988057269/

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 13:50 

wybaczcie mo偶e 藕le sformu艂owa艂em pytanie. Chodzi艂o mi, 偶e mam/mog臋 wyda膰 jakie艣 1500z艂 na zabezpieczenie lakieru.
Kole艣 kt贸ry robi PlastiDipem powiedzia艂 mi, 偶e SII kombi to ok 1300-1500z艂. Jako, 偶e w detailingu jestem zielony to nie wiem czy ta kwota wystarczy na jak膮艣 sensown膮 pow艂ok臋.
z PlastiDipem mam ma艂e do艣wiadczenie gdy偶 w tym roku robi艂em swoj膮 Vesp臋 tym preparatem i pomimo, 偶e nie prysn膮艂em na ko艅cu bezbarwnym to efekt jest OK a i trzyma si臋 nie藕le warstwa.

Jak piszecie, 偶e taki kwarc mo偶e wytrzyma膰 ze 2 lata to jest spoko, tylko pytanie co znaczy mycie takie pow艂oki zgodnie ze sztuk膮? Karcher domowy z delikatnym szamponem, bez g膮bki?

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 14:02 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Rocker, nikt ci nie poda konkretnej kwoty zanim nie zobaczy stanu lakieru Twojego auta. Na tym polega car-detailing ze jest to proces indywidualny i bardzo, bardzo dok艂adny. Og贸lnie 1500 z艂, je艣li lakier nie jest zakatowany powinno wystarczy膰 na profesjonalne zabezpieczenie auta (w艂膮cznie z przygotowaniem lakieru) za pomoc膮 dobrej pow艂oki kwarcowej.

Mycie zgodnie ze sztuk膮 odbywa si臋 na 2 wiadra, za pomoc膮 szamponu o neutralnym Ph (np. Dodo Juce Born to be mild) i odpowiedniej r臋kawicy. Myjka ci艣nieniowa jak najbardziej jest te偶 tu potrzeba :)
Tyle 偶e tak jak ci pisa艂em wcze艣niej, porz膮dna pow艂oka kwarcowa jest niezbyt wra偶liwa na agresywn膮 chemi臋 i spokojnie na bezdotyku mo偶esz auto zabezpieczone kwarcem my膰. Troch臋 skr贸ci si臋 jego 偶ywotno艣膰, ale naprawd臋 niewiele.

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 15:04 

Big napisa艂(a):
Rocker, nikt ci nie poda konkretnej kwoty zanim nie zobaczy stanu lakieru Twojego auta. Na tym polega car-detailing ze jest to proces indywidualny i bardzo, bardzo dok艂adny. Og贸lnie 1500 z艂, je艣li lakier nie jest zakatowany powinno wystarczy膰 na profesjonalne zabezpieczenie auta (w艂膮cznie z przygotowaniem lakieru) za pomoc膮 dobrej pow艂oki kwarcowej.

Dzi臋ki Big za pomoc.
Oczywi艣cie, 偶e rozumiem to. Cena zale偶y od stanu lakieru, jak dla mnie mo偶e by膰 spoko a szpec od tego powie 偶e trzeba lizn膮膰. Ja zreszt膮 nie 艂udz臋 si臋 z tym, 偶e auto maj膮ce 180ty艣 km nie potrzebuje od艣wie偶enia pow艂oki lakierniczej. Dzi艣 si臋 um贸wi艂em u mnie w Zabrzu do jednego z detailer贸w, tak偶e p贸藕niej wstawi臋 tu komentarz.

G贸ra

PostNapisane: 5 gru 2017, o 15:35 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
Plastidip blaknie ale jak zmieniasz co 4 miechy warstwe jest spoko...nie zastapi malowania ale hest to jakies wyjscie :)

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2017, o 10:00 

Plasti Dip blaknie? nawet jak si臋 go zabezpiecza bezbarwnym?

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2017, o 03:53 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Przecie偶 nie blaknie od dost臋pu powietrza tylko od 艣wiat艂a s艂onecznego.

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2017, o 08:34 

kamracik napisa艂(a):
Przecie偶 nie blaknie od dost臋pu powietrza tylko od 艣wiat艂a s艂onecznego.

to wiem, ale my艣la艂em 偶e lakier odbija UV. hmm... czyli z tego co tu widz臋 to i艣膰 w detailing je艣li tylko chce zabezpieczy膰 lakier, a nie ukry膰 go.

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2017, o 08:54 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
Blaknie troch臋 nawet jak pokryjesz tym nab艂yszczaczem...musisz po prostu co kilka miech贸w zrywa膰 i robi膰 jeszcze raz :)

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2017, o 09:12 

Dobra po 艣wi臋tach b臋dzie pow艂oka. Kwarc.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: