[S3] ile powinno kosztować demo?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: feels3 »

Ten system w miarę możliwości nie wyłącza auta zimnego, po za tym zostaje jeszcz zimny rozruch, chyba bardziej istotny. Ile osób na testach robi choćby te 2-3 km zanim da w palnik? Mało to razy widziałem jak sami pracownicy spod samego salonu pełnym ogniem ruszają zimnym autem ;)

Trzeba założyć że silnik będzie miał krótszy żywot, ale jak nie planujesz wieloletniej jazdy to w sumie nie było tematu :), będzie się martwił następny właściciel.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: jkp002 »

Moim zdaniem kolega piecu ma rację - skonfiguruj sobie auto, takie jakie chcesz, bez (całkowicie) zbędnych bajerów, ale za to z wszystkim co potrzebujesz (albo Ci się wydaje, że potrzebujesz) i zobacz jaka cena wyjdzie. 8-9% rabatu powinieneś wynegocjować na auto zamawiane z fabryki, a na auto z rocznika 2017 z placu pewnie jeszcze więcej. Od otrzymanej sumy odejmij 15%-20% (lub nieco więcej) bo auto demo jest używane i otrzymasz cenę za jaką warto je kupić.

Auto demo na pewno nie miało lekkiego życia. Zgadzam się z feels3 - chodzi głównie o ruszanie pełnym ogniem na zimnym silniku, zanim olej się choć w miarę rozgrzeje oraz o zalecaną jazdę na nieco niższych obrotach przez pierwszy 1000km - demówką na 99,9999% nikt tego nie przestrzegał i z całą pewnością nie wpłynęło to korzystnie na trwałość silnika i skrzyni. Szczególnie w wersji 280KM - testując takie auto każdy chce poczuć pełną moc, a warunkach jazdy próbnej często nie ma czasu na rozgrzewanie oleju w silniku.

Na koniec powtórzę radę, którą kiedyś dostałem od kolegi, gdy rozważałem zakup używanego forda mondeo mk1 - jak masz w życiu farta, to go kupuj się nie zastanawiaj, jeśli jesteś raczej pechowy, to nie kupuj.
Ostatecznie auto kupiłem i byłem zadowolny. Sprzedałem gdy auto miało już prawie 250kkm przebiegu i 15 lat - pół baku paliwa znacząco wtedy podniosło cenę :lol: :lol: :lol:
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: johnnybravo »

feels3 pisze:Ten system w miarę możliwości nie wyłącza auta zimnego, po za tym zostaje jeszcz zimny rozruch, chyba bardziej istotny. Ile osób na testach robi choćby te 2-3 km zanim da w palnik? Mało to razy widziałem jak sami pracownicy spod samego salonu pełnym ogniem ruszają zimnym autem ;)

Trzeba założyć że silnik będzie miał krótszy żywot, ale jak nie planujesz wieloletniej jazdy to w sumie nie było tematu :), będzie się martwił następny właściciel.
Nie dajmy się zwariować - ja kupuje auto do jazdy a nie jako eksponat do muzeum :-)
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: Wosho »

+1 do kolegów.
Generalnie handlowcy w trakcie jazdy zwracali mi uwagę żeby poczekać az sie rozgrzeje zanim pocisnę ale..
Niektóre marki uzyczają samochody na wieczory, weekendy i pytanie ilu takich uzytkowników zadba o rozgrzanie i schłodzenie?
Ja dbam nawet nie o swoje bo dlaczego mam niszczyc czyjąś własności jesli ktos mi zrobił przyjemność i uzyczył samochód?
Pytanie ile było podobnych do mnie a ilu wręcz przeciwnie..
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: leszekmw »

według mnie nie przesadzajecie tak z tym dawaniem w palnik naokrągło...
nie każdy lubi taki styl jazdy..
a poza tym mam tylu klientów którzy mają w dupsku rozgrzewanie silnika i inne pierdoły a wozy im jeżdża lepiej od tych co chuchają i dbają ..
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: feels3 »

johnnybravo pisze:
Nie dajmy się zwariować - ja kupuje auto do jazdy a nie jako eksponat do muzeum :-)
Jasna sprawa, mam nadzieje że będziesz z auta zadowolony, zacna konfiguracja :)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: skipper »

ja jak wyjeżdżam za bramę to od razu gaz do dechy :mrgreen:
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
kubaepa
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2017, o 19:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: EPA

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: kubaepa »

skipper pisze:ja jak wyjeżdżam za bramę to od razu gaz do dechy :mrgreen:
Drogi pamiętniku, pamiętaj bym nie kupował auta od skippera :)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] ile powinno kosztować demo?

Post autor: skipper »

auto jest świetnie dotarte a skrzynia na normal jeździ jak na sporcie :P
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
ODPOWIEDZ