Zawieszenie przód

Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawieszenie przód

Post autor: piramida »

Chyba nie masz zamiaru zakładać tego do cywilnego wozu, jak lubisz superba to nie rób mu tego ;-)
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jdef90 »

Nie lubię :D
Nie wiem co lepsze, skrzypienie czy stukanie... chyba że jeszcze skoda się poczuje do naprawy...
norbisz
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2018, o 13:38
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: norbisz »

U mnie w Superb III (rocznik 2017) słychać stuki w przednim zawieszeniu prawie zawsze przy przejeżdżaniu przez progi i to w momencie kiedy przednie koła zjeżdżają z progu. Czasem mam wrażenie jakby nawet podwozie przycierało albo uderzyło o ten próg taki jest odgłos.
Auto ma dopiero 10kk na liczniku, zawieszenie adaptacyjne. Jeszcze nie byłem z tym w ASO ale wstępnie jak się pytałem w serwisie o ten problem, to pierwsze pytanie jakie padło to czy mam zawieszenie adaptacyjne. Jakby już coś o tym wiedzieli. Kazali się umówić na sprawdzenie tego. Zrobię to po świętach. Ktoś już miał ten problem z progami, adaptacyjnym zawieszeniem i gdzieś w Warszawie w ASO miał to diagnozowane z pozytywnym skutkiem?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Enriquez »

pomaga spryskanie tulei Wurthem HSS 5000
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zawieszenie przód

Post autor: alexyn »

doutdes pisze:Już po wizycie w ASO i problem rozwiązany.

W moim przypadku jakiś matoł u dealera nie wyjął tzw. zabezpieczeń transportowych, które zakłada producent pomiędzy odbojnikiem a amorem. Przy wydaniu auta, powinny one zostać usunięte. U mnie nie zostały co skutkowało tym, że amortyzatory praktycznie nie pracowały. Zawieszenie było twarde a z czasem pojawiły się stuki. Zabezpieczenia usunięte i problem znikł. Wskutek tego niedopatrzenia doszło do uszkodzenia odbojników amortyzatora i osłon, ale tu już drobnostka. Te zabezpieczenia znajdują się powyżej osłon, są luźno zamontowane, jasnoniebieskie, wykonane z plastiku.

Ps. dowiedziałem się, że nie to nie pierwsza sytuacja, gdy przy wydaniu nowego auta, ktoś o tym zapomina.
Ale sie wkurze jak się okaże, że psioczę na zawieszenie w Superbie a rozwiązanie jest takie banalne...u mnie na progach zwalniających i dziurach czuję jakby tuleje stukały albo jakby działało one jak w mojej starej Octavii po 8 latach :) Aż mi się nie chce wierzyć, że mogłoby być to spowodowane niewyjęciem jakiś zabezpieczeń transportowych...Będe jechał na zmianę opon i akcję serwisową świateł to im wspomnę o tym...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Enriquez »

Bez przesady. Nie da się tego nie zauważyć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Zawieszenie przód

Post autor: kamracik »

Możesz samemu zaglądnąć w nadkole i zerknąć czy nie zostały, ale raczej nie robiłbym sobie nadziei :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie przód

Post autor: marasmus007 »

U mnie będą wymieniali tuleje na gwarancji, jestem umówiony już w serwisie po świętach.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zawieszenie przód

Post autor: alexyn »

Ja jade do ASO w czwartek najbliższy na wymianę opon i akcję przywoławczą świateł (działają poprawnie więc mam nadzieję, że nic nie spieprzą) to przy okazji zerkną na zawieszenie bo mam nieodparte wrażenie, że tuleje hałasują...
Magic
Posty: 9
Rejestracja: 7 mar 2017, o 18:59
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Magic »

W moim aucie tuleje przednie wymienione w ramach gwarancji ale. Jest lepiej ale szału nie ma.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jdef90 »

Ja wymieniłem na te od Audi S3, wrażenia opisałem w modyfikacjach na częściach OEM. Ogólnie stukać nie stuka, ale na poprzecznych nierównościach dalej napierdala
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zawieszenie przód

Post autor: alexyn »

Byłem na zmianie opon i poprosiłem o sprawdzenie zawieszenia. Panowie nic nie stwierdzili organoleptycznie na podnośniku. Po zmianie opon jest jednak jakoś inaczej. Muszę chwile poobserwować zachowanie żeby stweirdzić czy jest lepiej czy gorzej, czy tak samo.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie przód

Post autor: kmink »

No powiem Wam, że w szoku jestem jak to napierd...a... w specyficznych sytuacjach ... auto dopiero odebrałem przebieg 350km i się tłucze ten zawias jak pój.. ale tylko na jakiś poprzecznych nierównościach jakby gdzies był luz na zawiasie czy u góry na amorach ... czy już są na to jakieś sposoby poza wymiana auta?
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: feels3 »

Tuleje z Audi RS3 ponoć trochę pomagają.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawieszenie przód

Post autor: piramida »

przód się robi bardziej zwarty a zarazem twardszy, dla mnie ok
ODPOWIEDZ