Zawieszenie przód

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jdef90 »

Też mam ten problem, przednie lewe i zaczyna po mału prawe, stuki i skrzypienie. Przebieg 45kkm. "Naprawa" typu smarowanie i po 800km ponownie zaczyna stukać (choć jeszcze nie skrzypi), ale skoro coś przesmarowali i przez chwilę nie stukało, to chyba wiedzą co mają wymienić... 21/06 jadę na serwis.
doutdes
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2017, o 12:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr

Re: Zawieszenie przód

Post autor: doutdes »

Ja ma wizytę w środę w Plichcie, zobaczymy co powiedzą. Może jakiś element ma luz. Byłem u swojego mechanika i mówi, że zawieszenie jest ok. Po przejażdżce ze mną stwierdził, że albo to amortyzator (który dostał w kość gdzieś na dziurze) albo jest coś niedokręcone. Jeżeli chodzi o rzeczy niedokręcone to: 1. podniesiona u mnie maska z lewej strony nie jest zbyt sztywna, machanie nią jak jest podniesiona daje oznaki stukania 2. tzw. wózek podwozia był słabo dokręcony, po jego dokręceniu stuki trochę jakby przeszły, ale nadal są słyszalne na "leżącym glinie". Co do skrzypienia: cały tył mi skrzypi jak auto pobujam. Jakaś porażka w nowym aucie, miałem przez 7 lat mkIV i nic w zawieszeniu, nie mówiąc, że żadnego skrzypienia nie było.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jdef90 »

BTW, czy stuki też występują w autach bez aktywnego zawieszenia? ktoś ze standardowym zaobserwował takie zjawisko?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie przód

Post autor: CLO27 »

Ja nie...dcc to zło:)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Camillinhio »

Wcale nie. Fajna opcja. ;)
Obrazek
doutdes
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2017, o 12:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr

Re: Zawieszenie przód

Post autor: doutdes »

Ja mam standardowe zawieszenie i stuka od kilku dni, najpierw prawa strona, teraz lewa i tak na zmianę (przy jeździe na prostej, na nierównościach, a najbardziej na leżących glinach), do tego doszło stukanie na postoju przy skręcaniu kół. Już nie wiem co to jest... wizyta w ASO zamówiona
doutdes
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2017, o 12:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr

Re: Zawieszenie przód

Post autor: doutdes »

Już po wizycie w ASO i problem rozwiązany.

W moim przypadku jakiś matoł u dealera nie wyjął tzw. zabezpieczeń transportowych, które zakłada producent pomiędzy odbojnikiem a amorem. Przy wydaniu auta, powinny one zostać usunięte. U mnie nie zostały co skutkowało tym, że amortyzatory praktycznie nie pracowały. Zawieszenie było twarde a z czasem pojawiły się stuki. Zabezpieczenia usunięte i problem znikł. Wskutek tego niedopatrzenia doszło do uszkodzenia odbojników amortyzatora i osłon, ale tu już drobnostka. Te zabezpieczenia znajdują się powyżej osłon, są luźno zamontowane, jasnoniebieskie, wykonane z plastiku.

Ps. dowiedziałem się, że nie to nie pierwsza sytuacja, gdy przy wydaniu nowego auta, ktoś o tym zapomina.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Zawieszenie przód

Post autor: whity »

No nie... było juz na forum
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Kleyyu
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2015, o 18:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Kleyyu
Lokalizacja: Toruń

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Kleyyu »

ja miałem coś takiego po 10000 - waliło z przodu (z tyłu też ale po wymianie tulei działa), serwis podsumował jazdę jakby auto miało ze 100 tyś przejechane. Nic nie smarowali tylko wymienili coś (nie jestem znawcą) i mam 45tyś i nic do tej pory.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawieszenie przód

Post autor: piramida »

U mnie zaczyna odzywać sie przednie zawieszenie, przebieg 32kkm, jak sie pogorszy to do roboty...
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jdef90 »

Kleyyu pisze:ja miałem coś takiego po 10000 - waliło z przodu (z tyłu też ale po wymianie tulei działa), serwis podsumował jazdę jakby auto miało ze 100 tyś przejechane. Nic nie smarowali tylko wymienili coś (nie jestem znawcą) i mam 45tyś i nic do tej pory.
ja właśnie tak podsumowuję swoje auto z przebiegiem 45k km...

a będzie problemem ustalenie co wymienili? Może Ci powiedzą... bo jak widać wielu z nas boryka się z tym problemem i czasem niepotrzebnie tracimy czas na jakieś półśrodki...
Netlis
Posty: 9
Rejestracja: 4 lip 2017, o 21:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Gregor

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Netlis »

Mnie też dopadł ten problem. Na nierównej drodze dochodzą głuche metaliczne dźwięki. Od samego początku prawa strona była dziwnie twarda i głośna po 4000 km zaczęło być dość głośno a dzisiaj po 4200 km jest już uciążliwe. Jestem umówiony w serwisie dopiero 02.08. Zobaczymy co wymyśli serwis choć obserwując reakcję pracownika serwisu nie był zdziwiony tą przypadłością nawet od razu zablokował prawdopodobnie łącznik stabilizatora...
Netlis
Posty: 9
Rejestracja: 4 lip 2017, o 21:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Gregor

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Netlis »

Wizyta w serwisie zaliczona - udało się pare dni wcześniej. Choroba - łącznik stabilizatora (czy oby na 100% mam pewne wątpliwości że to była jedyna przyczyna). Fakt zawieszenia nie słychać - lewa i prawa strona pracuje tak samo. Przejadę kolejne pare tysięcy to się okaże.
ravck
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2017, o 13:10
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Rafał

Re: Zawieszenie przód

Post autor: ravck »

Witam,
u mnie sytuacja wygląda następująco:
stuki były już słyszalne po przejechaniu 5000km oczywiście pojechałem na serwis powiedzieli że nic nie słyszą i tak jeździłem jak wariat chyba 5 razy aż zaczęło strzelać przy parkowaniu i skręconych kołach. Stwierdzili że to przeguby a dokładnie trzeba skleić je czymś takim jak Locktide 601, oczywiście robili to 3 razy zanim przestało i o dziwo mam już najechane 75000km i nie strzela, stuki nie ustały. Jednak to nie wszystko chwile później zaczęło skrzypieć na progach zwalniających. Oczywiście będą smarować bo wymienić wadliwego stabilizatora to nie łaska i teraz po ok 8msc znowu zaczyna skrzypieć.
wracając to stukania jak dla mnie są coraz bardziej słyszalne byłem w 2 serwisach i idioci twierdzą że albo nic nie slychać albo ma tak być. Teraz jest jeszcze lepiej bo jak mocniej przyhamuję to słychać pukniecie jak gumowego młotka. Szczerze mam jeszcze 8msc gwarancji i muszę albo odnaleźć usterkę albo niech się coś w końcu urwie bo mam dość tego dziada. Żałuję że go nie rozjebałem o drzewo przed ukończeniem 1 roku dostał bym cała kwotę jaka zapłaciłem i kupił bym coś innego
Koledzy ratujcie gdzie szukać usterki...
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jdef90 »

Mi na serwisie "nic nie znaleźli". Czyli było przesmarowane, zaczynało coś z powrotem postukiwać, ale objawy były minimalne. Faktycznie stukanie słyszałem, ale gdy przejechałem się nowym autem, tam także było słychać stukanie w typie jak u mnie, choć powiedzmy że 1/10 tego co było już u mnie. Obecnie stuka sobie już jak dawniej, skrzypi także. Gwarancja skończyła się w lipcu. Sam pojechałem do zaufanego diagnosty, żeby wybadać, czy serwis rżnie głupa, czy faktycznie nie ma luzów... i luzów nie ma. Jednak po zmianie serwisu (na POL MOT) i ponownym sprawdzeniu, padło stwierdzenie, że należy wymienić tuleje tylne dolnych wahaczy... widzę, że są dostępne zamienniki PU tego tematu... http://www.strongflex.eu/pl/1239-superb-iii-15-
tylko zawsze wydawało mi się, że to dopiero sobie skrzypi...
ODPOWIEDZ