Zmiana oświetlenia w samochodzie

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: kamracik »

Tak samo jak wymienisz benzynę w baku poza ASO, także bym uważał, bo na bak pewnie już straciłeś, ale na światła jeszcze możesz zawalczyć.
bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: bartezzxx »

Serwisy na różne sprawy dziwnie reagują po to tylko żeby gwarancje zniweczyc, więc nie dziwilbym się gadki szmatki typu, inne napięcie miały zarowki przez co naruszył Pan warunki gwarancji itp. Wolę się upewnić czy ktoś nie miał może problemów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Foton

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: Foton »

pytanie jest jaknajbardziej zasadne.

oczywistym jest ze jak pojedzies do ASO z jakims ogolnym problemem z elektryka, niedzialajace gniazdko zapalniczki..problem z podswietleniem czegos itp..to na 156% beda ci mowic ze bie zrobia na gwarancji gdyz zastosowales zarowki niezgodne z instrukcja..:)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: CLO27 »

To im nie mów że takie masz, zapewniam, że specjaliści w aso są ostatnimi którzy rozpoznają żarówki led :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: darcus »

A nie prościej i taniej wymienić te żarówki skrętne na halogeny, tylko z inną (wyższą) barwą cieplną?
Foton

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: Foton »

np ktore?
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: lec »

prosciej , tylko że przy cornerze niewiele to daje - bedzie nadal żółto ;) nie wspominając juz o jeszcze gorszej widocznosci....

@bartezzxx -nie pękaj :) zalecam dawkę zdrowego rozsądku :)
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: bartezzxx »

Ja rozsądek mam i dla mnie coś jest logiczne, ale dla Panów serwisantów nie koniecznie, wiadomo jak to u nas czasami jest "aby dojebać" :)))
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: kamracik »

Trochę luzu.. jak będą się chcieli przyczepić to przyczepią się i do szpary między zębami.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: przemoka »

Chciałem w moim Sportline założyć paczkę LEDów z poniższego linku.

http://sklep.motohid.pl/pl/p/Skoda-Supe ... -5.5k/1697

Ale zauważyłem, że w tylnych drzwiach są tylko odblaski, a nie faktyczne oświetlenie. W związku z tym trzeba by pewnie jakieś wiązki przewodów puścić, tylko nie wiem jakie i pod co miałoby się to podpinać. Czy ktoś już ogarniał ten temat? Jak się rozbiera te boczki, gdzie kupić odpowiednie wiązki i pod co należy je podpiąć? Czy to oświetlenie świeci cały czas, czy tylko gdy silnik zgaszony, a samochód otwarty celem wejścia/wyjścia? Trzeba jeszcze coś kodować, ew. jakich modułów szukać w aucie?
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: jaro321 »

W tym wątku link masz pokazane jak zdjąć przedni boczek w S3, z tylnym jest podobnie. Jeśli chodzi o wiązki i lampki to jest taki komplet dostępny w motohid link.
Co do podłączenia to niewiele pomogę, ale z tego co pamiętam kilkanaście postów wcześniej w tym wątku Enriquez pisał, że lampki są zazwyczaj sterowane przez sterownik w drzwiach.
Jeśli nie masz lampek to i prawdopodobnie nie masz w drzwiach tylnych żadnego sterownika. Tak jest u mnie. Lampek z tyłu nie mam i w tylnych drzwiach też nie mam żadnego sterownika.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: przemoka »

Trochę poniuchałem i trafiłem na części 5Q0959395D oraz 5Q0959395E . To chyba ten sterownik do tylnych drzwi, ale nie wiem który byłby potrzebny. Na razie sobie wydrukowałem tę instrukcję do rozbierania boczku. W wolnej chwili pooglądam to sobie i zobaczę, czy mi łatwo idzie demont. A swoją drogą, jeśli szyby są elektrycznie opuszczane, to chyba jednak ten sterownik tam powinien siedzieć...
Spróbuję poszukać tej części przy pomocy OBD11 - może się uda, chociaż w cuda przestałem wierzyć.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: przemoka »

Sorry za wpis post pod postem, ale znalazłem coś, co powinno rozwiązać problem dolnych ostrzegawczych świateł w tylnych drzwiach.

Obrazek

Na powyższym schemacie jest zaznaczony opis nóżek silnika tylnej szyby w Szkodach innych niż L&K. Te modele nie mają osobnego sterownika, a dostęp przez VCDS jest z poziomu sterownika 42 i 52 (czyli drzwi kierowcy i pasażera).

I teraz tak: trzeba sprawdzić, które z pinów odpowiadają za światła. W Golfach jest to pin 4(-) i 14(+). W Passkach 2(+) i 18 (-). Mój pomysł jest taki, że wypadałoby tam dorobić 4 przewody, na wymienione piny. Sprawdzić multimetrem, czy na danej parze jest 0 czy 12 V. Jeśli jest 0 to programujemy sterownik drzwi tylnych poprzez aktywację bitu 6 (64h) w bajcie 3. Jeśli po tym zabiegu któraś z par pokaże 12V no to już wiemy, gdzie podpiąć lampkę :)

Ja teraz czekam aż mi przyjdą lampki i będę testować. Jakby z W-wy był ktoś, kto pomoże przy rozbieraniu tapicerki to chętnie przyjmę pomoc;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: Enriquez »

A nie wystarczy spojrzeć w schemat? :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: przemoka »

A gdzie jest schemat tego motorka? Chętnie bym poczytał. Dla ułatwienia dodam, że Superbach innych niż L&K ta część to 5Q0 959 811 A.
ODPOWIEDZ