Front Asist

Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Front Asist

Post autor: K-PAX »

Paweł-Olnama pisze:Uszkodzenia jak pisałem śmieszne ale zrobię, kobita krzyczy że nowy, a jak bym fotkę zrobił, to byście nic nie zauważyli, dolna kratka tylko jeszcze wyskoczyła ale tylko z mocowania (chyba)
Przejechane dziś 6666 (to jakiś chyba był znak)

Jak powymianiają kamerę, radar, (powiedzieli że kamera) to zrobię test, powieszę zasłonę i w nią będę walił :)..........a później wytrę w firanke....
Jak jechałem i auto przede mna skrecalo .. specjalnie nie chamowalem FA zadziałał. Nie zachamowal ale szarpnąl pewnie mnie obudzić chciał:-) żeby zachamowal do 0 mi się jeszcze nie udało.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Front Asist

Post autor: Big »

Ja miałem "przygodę" z front asist w Skodzie Kodiaq. Wyjeżdżałem z parkingu podziemnego w centrum handlowym. Jest tam stromy podjazd więc samochód był mocno pod skosem do góry. W pewnej chwili system "zobaczył" belkę wiszącą przed wjazdem do centrum i ograniczającą wys. wjeżdżających pojazdów i ... dał po hamulcach. Dobrze, że nikt za mną nie jechał bo by mi przyłożył w tył.
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: AdamB »

Z tego co zauważyłem, front assist reaguje wtedy, gdy jest spora różnica prędkości. Radar potrafi tę różnicę wykryć dużo szybciej niż ludzkie oko. Raz już mi pomógł, gdy na autostradzie samochód przede mną zaczął hamować (ale bez świateł awaryjnych). Zanim zorientowałem się jak intensywne jest to hamowanie i przełożyłem nogę, pedał hamulca był już automatycznie wciśnięty w podłogę :P
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Front Asist

Post autor: alexyn »

U mnie kilka razy Front Assist zadziałało w mieście w korkach. Ale faktycznie chyba prędkość (różnica prędkości) musi być spora żeby system zadziałał. W trakcie toczenia się w korku auto raczej awaryjnie nie wyhamuje.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Front Asist

Post autor: jdef90 »

Boszzzzzz...
Czytajcie instrukcję. Podałem link i strony. Tam jest wszystko bez wydaje mi się...
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Jeszcze raz dzięki
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Front Asist

Post autor: RybaDK »

Wynika z tego że wykrywa różnice prędkości powyżej 30km/h . Uaktywnia się przy 5km/h i ostrzega , ale zahamuje dopiero wtedy gdy przeszkoda zbliża się do radaru powyżej 30km/h.Obrazek

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Front Asist

Post autor: whity »

Front assist np działa w arteonie, w superbie tak nie działał. Mam troche wąski garaż, bez problemu mieszczę sie kodiaqem, A6, superbem.
Arteonem tez chciałem wjechac a ten skurwiel mi przed wziazdem zahamował awaryjnie ze prawie kierownice pocałowałem. Dopiero po wyłączeniem systemu mogłem normalnie wjechac.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Front Asist

Post autor: orlik »

RybaDK pisze:Wynika z tego że wykrywa różnice prędkości powyżej 30km/h . Uaktywnia się przy 5km/h i ostrzega , ale zahamuje dopiero wtedy gdy przeszkoda zbliża się do radaru powyżej 30km/h.
RybaDK, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Przecież jasno jest napisane, że o 5 do 45 automatycznie uruchamia hamowanie bez ostrzeżenia wstępnego. Jeden akapit jest o uruchomieniu hamowania, a drugi o uruchomieniu systemu ostrzegania, który w dalszych krokach może uruchomić hamowanie.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Front Asist

Post autor: RybaDK »

orlik pisze:
RybaDK pisze:Wynika z tego że wykrywa różnice prędkości powyżej 30km/h . Uaktywnia się przy 5km/h i ostrzega , ale zahamuje dopiero wtedy gdy przeszkoda zbliża się do radaru powyżej 30km/h.
RybaDK, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Przecież jasno jest napisane, że o 5 do 45 automatycznie uruchamia hamowanie bez ostrzeżenia wstępnego. Jeden akapit jest o uruchomieniu hamowania, a drugi o uruchomieniu systemu ostrzegania, który w dalszych krokach może uruchomić hamowanie.
Racja . Czyli system FA w S3 nie za bardzo skuteczny jak można tak łatwo wydzwonić wydzwonić . Trzeba zrobić test z dużym kartonem , ale jest ryzyko że można skończyć jak Hanka w m jak miłość. :-)


https://youtu.be/LbHCwIPY0Rs

Nie wiem co to za auto ale FA nie miało. :-)


Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Front Asist

Post autor: alexyn »

orlik pisze:
RybaDK pisze:Wynika z tego że wykrywa różnice prędkości powyżej 30km/h . Uaktywnia się przy 5km/h i ostrzega , ale zahamuje dopiero wtedy gdy przeszkoda zbliża się do radaru powyżej 30km/h.
RybaDK, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Przecież jasno jest napisane, że o 5 do 45 automatycznie uruchamia hamowanie bez ostrzeżenia wstępnego. Jeden akapit jest o uruchomieniu hamowania, a drugi o uruchomieniu systemu ostrzegania, który w dalszych krokach może uruchomić hamowanie.
Niby od 5km/h do 45 km/h ale z tego co ludzie piszą to tak nie działa. Ja również mam poważne wątpliwości (wynikające z obserwacji własnych) gdzie tocząc się w korku 10-15 km/h niebezpiecznie blisko podjeżdzam do auta z przodu i moja S3 ma gdzies hamowanie awaryjne :-)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: piecu »

Działa jak działa, ale:

UWAGA
■ Układy wspomagające służą jedynie jako pomoc i nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu.
(str. 231 instrukcji)

A to oznacza, że nic nie ugrasz. Twoja wina i tyle w temacie, możesz co najwyżej to z AC rozliczyć.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Front Asist

Post autor: orlik »

To prawda
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Front Asist

Post autor: K-PAX »

To ja mam pytanie czy komuś S3 wyhamował sam do 0 ?
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Front Asist

Post autor: wbi »

Tak wyhamował mi sam ze 3 razy
ODPOWIEDZ