rozkminka androidowo gejfonowa

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

Mam te same odczucia, zastanawiałem się nad zmianą 6s->8, ale nie wiele się tam zmieniło. 'X' odpada ze względu na FaceID, nie ufam temu. Poza tym nie zawsze chcę, aby z automatu się odblokowywał telefon.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: sane »

kamracik pisze:Nie podzielam tego zdania, wszystko mam w Google i bez problemu działa mi to od Andka, BB do iPhone bez żadnego problemu (synchronizacja, kontaktów, poczty, kalendarza, plików)
Wszystkie podstawowe synchronizacje działają bez żadnych problemów, to prawda.
Po prostu Android jest zintegrowany jako OS z Google Account, na wielu płaszczyznach. Algorytmy AI przetwarzają bardzo dużą ilość danych jak np. styl pisania, historia lokalizacji, zamówienia/rezerwacje, bilety lotnicze, śledzenie przesyłek, nadchodzące płatności z faktur wysłanych na maila itd. itp. Na tej podstawie np. Google przypomina Ci, że dziś przyjedzie kurier, jutro musisz opłacić rachunek, wczoraj Twoja drużyna przegrała 2:1, a pojutrze lecisz o 5 rano za granicę i jak jedziesz komunikacją miejską to wyjdź o 4:00, wsiądź w 13tkę, a o 4:20 będziesz na terminalu... Permanentna inwigilacja, ale za to jaka wygoda :mrgreen:
kamracik pisze:Nie wiem, nie wypowiem się. Z tego co czytam raczej bym się nie zgodził, bo nie widzę tysiąca tematów, że CarPlay się nie łączy z telefonem, albo jaki iPhone go wspiera :P
Tak jak pisałem - CarPlay jest bardziej stabilny, nie ma z czym dyskutować.
Natomiast AA ma większe możliwości, głównie dzięki Google Maps i genialnej apce Waze.
Poza tym większość problemów z połączeniem Androida do auta dotyczy MirroLinka, a nie Android Auto.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Wallygator »

Srajfon 8 ma jedną fajną rzecz w porównaniu do 7 - ładowanie qi. W MY18 phonebox to obsługuje i nie potrzeba kabelków.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Enriquez »

Problem w tym, że puchnie w nim bateria oraz to, że nie wiadomo z jaką szybkością będzie się ładował.
Inna sprawa, do CarPlay potrzebny jest kabelek tak czy siak.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Wallygator »

Tak sobie dzisiaj popatrzyłem, i na Alledrogo są ładowarki qi z cewkami do IP z lightningiem za 40 PLN, to chyba najlepsze rozwiązanie na ten moment...

Carplay - działa, ale nie widzę w tym nic fajnego, wolę navi Skody, z kartą sim w samochodzie i widokiem google jest niezły bajer... A Skodowa obsługa IP tez działa fajnie - kontakty są, SMS czyta, jak na razie Carplay to melodia przyszłości, w tej chwili zbędny bajer.
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: WG »

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Google maps niestety na razie dużo lepsze niż nawigacja skody, nawet online. Skoda ostatnio wyprowadziła mnie w maliny - pokazywała drogę, której nie ma. Dodatkowo remontu S8 nie widzi wcale i prowadzi zamkniętą drogą.

Carplay jest bardzo przydatny, mirrorlink też jeśli ktoś zechce korzystać z Sygic, a ma tę zaletę, że na ekranie widać ikonę yanosika.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Enriquez »

Jeżeli znajdziesz gdzieś iphone od 5 w górę, którego jesteś w stanie jailbreaknąć, to jest taka apka NGXPlay. Ekran radia staje się ekranem telefonu. Działa wszystko.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Łuki_ssuperb »

DZiała Ci?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Enriquez »

Nie mam takiego phona.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: piecu »

A 4S nie może być?
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: piecu »

Sam sobie odpowiem ‒ CarPlay działa od iP 5 :/
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

Enriquez pisze:Problem w tym, że puchnie w nim bateria oraz to, że nie wiadomo z jaką szybkością będzie się ładował.
Inna sprawa, do CarPlay potrzebny jest kabelek tak czy siak.
No nie :)
https://9to5mac.com/2017/06/29/alpine-i ... termarket/

Odnośnie QI, to będzie ładować powoli, ale to pikuś bo bateria szybko się skończy. Przecież co podniesienie telefonu będzie przerywać ładowanie, chyba, że jakoś elektronicznie to ogarnęli. Natomiast duży plus tego ładowania widzę w aucie, gdzie kupujesz uchwyt z płytką ładującą i nie bawisz się w różne cudaczne kabelki (tak wiem, że w SIII uchwytu nie trzeba).
sane pisze:Algorytmy AI przetwarzają bardzo dużą ilość danych jak np. styl pisania, historia lokalizacji, zamówienia/rezerwacje, bilety lotnicze, śledzenie przesyłek, nadchodzące płatności z faktur wysłanych na maila itd. itp. Na tej podstawie np. Google przypomina Ci, że dziś przyjedzie kurier, jutro musisz opłacić rachunek, wczoraj Twoja drużyna przegrała 2:1, a pojutrze lecisz o 5 rano za granicę i jak jedziesz komunikacją miejską to wyjdź o 4:00, wsiądź w 13tkę, a o 4:20 będziesz na terminalu... Permanentna inwigilacja, ale za to jaka wygoda :mrgreen:
Apple robi dokładnie to samo, wie idealnie kiedy odwożę młodego do żłobka, babci czy kiedy go odbieram. Odnośnie opłacania rachunków, kurierów itd. nie interesuje mnie to, bo nie lubię jak firmy widzą za dużo o mnie ;)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: whity »

Ja sie wczoraj troche przeraziłem. Byłem na wieczorze informacyjnym w szkole- drugie dziecko idzie w następnym roku do szkoły.
Na koniec były zapisy na termin. Zapisałem sie-datę sobie napisałem ręcznie w kalendarzu (podręcznik kalendarzowy). W domu chciałem sobie ten termin klepnąć do komórki, zeby mi sie z outlookiem synchronizował.
Wpisując tylko pierwsza literę - iPhone podpowiedział mi dokładne to co chciałem wpisać: „Termin Schulanmeldung Philipp”.
Nie wiem co o tym myśleć ...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: szms »

Niestety, to ma swoje zalety, ale jeśli ktoś będzie chciał nas sprawdzić to ma wszystko na talerzu...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Camillinhio »

Ja wszelkie funkcje lokalizacyjne wyłączam, jeśli mogę. Wiedzą o mnie i tak wystarczająco dużo.
Obrazek
ODPOWIEDZ