[S3] Smart Light Assist - warto?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: orlik »

W tym pakiecie też jest ten asystent wyjazdu. Nie piszą o tym w konfiguratorze, ale jest. Wiem, bo mam :)
Golob i zobacz czy zamiast asystenta znaków czy jakoś tak i składania fotela nie dokupisz oświetlenia w środku ambience (te paski ledowe). Jak by cena grała, to wolałbym to zamienić na to, bo robi to robotę w aucie. Znaki Ci ktoś włączy z forum, a i tak nawigacja wyświetla dozwolone prędkości na dużym ekranie.
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

Dzieki za wskazówki

Odnośnie pasków LED - musze sobie zobaczyć na żywo.

Jeszcze nie wiem który kolor wybiorę - jeśli najtańszy Biel Candy a nie Biel Laser to mam ekstra 800zl do wydania :) Jeśli jakiś metalik no to znowu na minusie jestem i z czegoś muszę zrezygnować.
Foton

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Foton »

pracodawca ci te limity nalozyl?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: orlik »

Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: max »

Firma ma obowiazek sprawozdawczy z odpadow i emisji. Od tego placi oplaty srodowiskowe. Widocznie z iloscia aut o danej emisji lapią sie w gornej granicy i aby nie placic wyzszej daniny za emisje ma limit

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Enriquez »

Kufa, tak patrzę - ja za swoją padaczkę dałem coś koło 146. Jak widzę za ile się teraz Skoda ceni, to mnie śmiech ogarnia. 1.4 w Ambition za 140 tysięcy to jakieś nieporozumienie. Za chwilę faktycznie lepiej będzie kupić Passata albo Audi A6. Myślałem o zmianie Octy dla kobity na RS245 i mi wyszło 175 tysięcy. To jest chore, kupować brzęczykowóz skrzypiący za takie pieniądze.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: max »

A ja zastanawiam sie nad zmianą supry na kodiaqa ... 8-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: orlik »

Enriquez pisze:Kufa, tak patrzę - ja za swoją padaczkę dałem coś koło 146. Jak widzę za ile się teraz Skoda ceni, to mnie śmiech ogarnia. 1.4 w Ambition za 140 tysięcy to jakieś nieporozumienie. Za chwilę faktycznie lepiej będzie kupić Passata albo Audi A6. Myślałem o zmianie Octy dla kobity na RS245 i mi wyszło 175 tysięcy. To jest chore, kupować brzęczykowóz skrzypiący za takie pieniądze.
Może faktycznie doczekamy się czasów, że sprzedamy drożej niż kupiliśmy :D dołożymy trochę i weźmiemy a6 :D albo nawet nie dołożymy :D
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

Foton pisze:pracodawca ci te limity nalozyl?
Tak
Enriquez pisze:Kufa, tak patrzę - ja za swoją padaczkę dałem coś koło 146. Jak widzę za ile się teraz Skoda ceni, to mnie śmiech ogarnia. 1.4 w Ambition za 140 tysięcy to jakieś nieporozumienie. Za chwilę faktycznie lepiej będzie kupić Passata albo Audi A6. Myślałem o zmianie Octy dla kobity na RS245 i mi wyszło 175 tysięcy. To jest chore, kupować brzęczykowóz skrzypiący za takie pieniądze.
Passat Highline 1.4 DSG kosztuje prawie 133tys (1.4 DSG nie wystepuje w Comfortline) a trzeba pare rzeczy dokupić (hak, alarm, pakiet business z navi - kazdy dodatek troche drozszy niz w Skodzie) i sie nie mieszcze w 140tys.
Passat Comfortline 1.8 DSG 128tys lub 136tys za Highline. Moze jeszcze popatrze co by wyszło z Paska 1.8 Comfortline + dodatki do 140tys.

Ciekawe ze pasku roznica 1.4 vs 1.8 jest ok. 3tys zl, a w skodzie 5.5tys zl i skoda ma wieksze CO2.

Wiec ogólnie jest te 10-15tys drożej. W moim przypadku nie interesują mnie rabaty, wiec tylko cenniki patrze.
max pisze:A ja zastanawiam sie nad zmianą supry na kodiaqa ... 8-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Najpierw sie napaliłem na Kodiaqa ale w 130g CO2 wchodzi tylko diesel 150KM z napedem przednim i manualem. Chce DSG, a SUV z napedem przednim jakos dla mnie bez sensu, dodatkowy minus to 6m oczekiwania.
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: tekus »

golob pisze:Witam,

Przymierzam sie do zakupu Superb kombi 1.4 DSG Style cos jak w tej konfiguracji:

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/110532348

Generalnie mam limit 140tys zl (limit cennikowy, nie wazne za ile auto zostanie sprzedane).

Czy warto brac:

SMART LIGHT ASSIST - maskowanie świateł drogowych (automatyczne przysłanianie strumienia świateł drogowych) z LANE ASSIST i BLIND SPOT DETECTION (PNG) 2200zl?
Chodzi mi o praktyczne doswiadczenie bo wiem ze sporo z Was juz jezdzi dluzej Superbem.

Czy cos alternatywnie zamiast tego wybrac?

Ogolnie jakies uwagi do konfiguracji powyzej? Zastanawiam sie jeszcze nad Ambition doposazonego podobnie jak Style ale np. zamiast elektryki siedzen - tapicerka skora, lub dach szklany.
Ostatnio dużo jeździłem w nocy i powiem szczerze rewelacja. Cały czas nas długich i nikt mi nie mrugal że go oslepiam. Skrętne reflektory w S2 były ok ale tutaj SLA robi robotę.
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: AdamB »

Ja ostatnio sporo korzystałem z tego w Niemczech i nikt nie migał, że oślepiam. Po powrocie do Polski mignął mi pierwszy mijany kierowca, pomimo że wyraźnie została przysłonięta wiązka światła, która mogłaby go oślepić. Widać było wokół jego auta czarną plamę. :) Ale pewnie zareagował na zasadzie: "Nieważne, że mnie nie oślepiasz. Jedziesz na długich, więc muszę ci zwrócić uwagę". :lol:
Generalnie funkcja jest świetna, bardzo ładnie oświetla znaki i oba pobocza, pomimo obecności innych aut. :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Enriquez »

Problem jest,
jak idzie pieszy poboczem albo stoi samochód i chce się włączyć do ruchu. Wtedy dostają po gałach, bo system tego nie wykrywa.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: szms »

To jak przy zwykłym asystencie czy człowieku, który zmienia manualnie... niektórych nie widać, więc ich oślepiasz. No cóż, nic nie jest idealne. :roll:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: whity »

To samo jak tiry na autobahnie ze zniesienia wyjeżdżają... system tych górnych światełek nie rozpoznaje i swieci tirowcowi po galach dopóki sie światła nie pokażą
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Enriquez »

No. A jak Ci taki Tir zapierniczy ze wszystkiego, co ma to masakra.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ