rozkminka androidowo gejfonowa

Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: jkp002 »

Ja mam Yogę 3 Pro, jest "sexy", ale szybkością nie powala i to mimo dysku ssd.
Od tego magicznego zawiasu, który pozwla całkowicie (o 360 stopni) otworzyć kompa i przerobić go na tablet co jakiś czas odpadają końcówki.
Bardzo to nie przeszkadza, ale wkurza. Obudowa bardzo łatwo się rysuje, a touchpad działa dobrze nawet s mulittouchem, ale dość często sterownik wali jakimś błędem i zostaje sterowanie przez ekran dotykowy lub zewnętrzną myszkę. Restart zwykle załatwia sprawę.
Z opcji tabletu, namioty czy stojącego ekranu (otwarty o 270 stopni klawiaturą do dołu) w zasadzie nie korzystam.

Generalnie drugi raz bym nie kupił tego laptopa.

Japka mają bardzo fajny wygląd, są dobrze wykonane i wolniej się starzeją moralnie. No i póki poruszasz się wewnątrz ekosystemu IOS jest naprawdę wygodnie. Problemy pojawiają się, gdy trzeba zrobić coś niezbyt standardowego - wtedy, albo się nie da, albo drogo kosztuje, albo trzeba się nieźle narzeźbić (w Callais). Dawniej na PC rzeźbić trza było w zasadzie bez przerwy i to przemawiało na korzyść jabcoków. W tej chwili PC z Win10 w zasadzie działa bez problemów, podobnie zresztą jak Makówa, ale jest bardziej otwarty na nietypowe potrzeby. Dlatego tymczasem wybieram PC (wrodzone skąpstwo, dostęp do aplikacji biznesowych itp pomijam).

Kaźdy musi sam zdecydować, którą bajkę woli.
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Wallygator »

A jaki masz procek, że narzekasz na szybkość? Ja mam i7-7500 2.9GHz z 16GB RAM i na razie nie udało mi się go zamulić z CAD 3D i kilka innych aplikacji w tle... Co do zawiasu to nie wiem co Ci odpada, zawias wygląda jak bransoletka od zegarka i jest metalowy, nie ma co odpaść. Obudowa alu ze szklanym wierzchem, nie zauważyłem tendencji do rysowania. Nie miałem też nigdy problemów ze sterownikiem TP, kilka razy natomiast wywaliła się myszka BT. Namiot czy stojący ekran to też funkcje niekoniecznie potrzebne, natomiast z funkcji tabletu korzystam dość często. No i 8h pracy na baterii...

Dość długo szukałem sprzętu o wysokich parametrach - poprzednio korzystałem z mobilnych stacji roboczych 17" - ale przyszedł czas powiedzieć dość dźwiganiu; moja ostania torba z laptopem i wszystkim co musiałem mieć przy sobie ważyła 16kg. Teraz mam plecaczek 5 kg i fajno jest.

Minusem tego sprzętu jest cena zbliżona do jabłka, jakość wykonania nie odbiega, ale w moim przypadku jabłko nie ma racji bytu, nie tylko z powodu oprogramowania.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: piecu »

kamracik pisze:A co takiego magicznego jest w tym touchpad? Mi osobiście on totalnie nie leży.
A miałeś kiedyś MacBooka na wyłączne używanie przez przynajmniej kilka miesięcy? Zawsze wszyscy mówili, że touchpad w MacBookach jest mega wygodny, a ja się zawsze śmiałem, no bo jak touchpad może być fajny. Ale okazuje się, że to kompletnie inna liga i naprawdę można go polubić. Jest jeden przycisk (w zasadzie cały touchpad jest przyciskiem), ale możesz klikać prawym, przeciągać, a nawet przeciągać prawym klawiszem, o gestach czy scrollu nie wspominając. Oczywiście wszystko jedną ręką. Chociaż podobno te z force touch są lekko gorsze (ja mam ten zaraz przed).
Camillinhio pisze:Dell XPS 9560, Razer Blade, Gigabyte Aero 14/15, Lenovo X1 czy chociażby ASUS UX430 / UX550. Także, o ile ma się do wydania min. 7-8.000 zł, jest w czym wybierać ;)
Dzięki, dopiszę to sobie na krótką listę i przejrzę, bo niedługo chyba będę musiał coś kupić.
Jak widać na forum samochodowym można nie tylko o maśle, ale i o komputerach :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

piecu pisze:A miałeś kiedyś MacBooka na wyłączne używanie przez przynajmniej kilka miesięcy? Zawsze wszyscy mówili, że touchpad w MacBookach jest mega wygodny, a ja się zawsze śmiałem, no bo jak touchpad może być fajny. Ale okazuje się, że to kompletnie inna liga i naprawdę można go polubić. Jest jeden przycisk (w zasadzie cały touchpad jest przyciskiem), ale możesz klikać prawym, przeciągać, a nawet przeciągać prawym klawiszem, o gestach czy scrollu nie wspominając. Oczywiście wszystko jedną ręką. Chociaż podobno te z force touch są lekko gorsze (ja mam ten zaraz przed).
Kilka miesięcy nie, ale z miesiąc przesiedziałem - dla mnie jest przede wszystkim za duży. Tap zawsze mnie drażni stąd zawsze go wyłączam, a od pewnego momentu naprawdę nie widzę większych różnic pomiędzy Synapticsami montowanymi w Dellach, a tym w Macbooku. Paręnaście lat temu była faktycznie przepaść, ale teraz, wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia, obycia. Co śmieszniejsze najlepszy touchapad, który mi podszedł bym w moim Lenovo S10 (taka pierdółka 10"), genialnie tam był scroll rozwiązany poprzez kręcenie kółek - nie udało mi się tego gdzie indziej spotkać. Edge scroll mi osobiście nie odpowiada.
piecu pisze:Jak widać na forum samochodowym można nie tylko o maśle, ale i o komputerach :D
Bym powiedział, że rzadziej tutaj poadasz o samochodach aniżeli o "d" Marynii :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Camillinhio »

piecu pisze: Dzięki, dopiszę to sobie na krótką listę i przejrzę, bo niedługo chyba będę musiał coś kupić.
Jak widać na forum samochodowym można nie tylko o maśle, ale i o komputerach :D
Dopisać możesz, ale czy dostaniesz w PL to już inna para kaloszy ;) Della jasne, Carbona czy Asusa też, ale z Razerem czy Gigabyte może być kłopot.
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: sane »

kamracik pisze:Android jest zwyczajnie w świecie niedopracowany. Wkurza mnie, że z dnia na dzień działa wolniej, już nie mówiąc o aktualizacji o oczko wyżej. Iphone lekko zwalnia, a Android prawie staje. No i nie mam znajomego, który z jednym telefonem na Androidzie przetrwałby więcej jak 2 lata, zawsze było coś, a iPhony mają po 5-6 lat bez większych problemu.
Trochę prawdy w tym jest niestety, ale trochę to jest też naciągane.
Ja używam obu na codzień, wymiennie, od czasów Iphone 3G i HTC Magic.

Rzeczywiście parę lat temu telefony na Androidzie łapały zmułę po pewnym czasie.
Nie jest to wina telefonów samych w sobie, a kiepskiej optymalizacji Androida i ekosystemu aplikacji. Nowsze aplikacje były większe, bardziej pamięciożerne i optymalizowane pod flagowce. Więc z czasem starsze telefony zwyczajnie przestawały dawać sobie z nimi radę i się wieszały przez zbyt małą moc obliczeniową i zbyt mało pamięci wewnetrznęj i RAM.
Miałem takie problemy ze starszymi telefonami typu Xperia Z8 czy Galaxy Ace. Później zacząłem kupować flagowce (które notabene i tak były tańsze niż Apple), Android był coraz lepiej zoptymalizowany (min. Google Project Butter od Androida 4.1+) i te problemy zaczęły być mniej odczuwalne. W zasadzie z Galaxy S3 i S4 korzystałem długo bez większych problemów. Teraz używam Huawei P9 z Androidem 7.0 i nie zauważam żadnych spowolnień po 1.5 roku użytkowania.

Z oferty Apple mam aktualnie Iphone 6s. Uważam, że iPhone'y to naprawdę dobre telefony, a IOS jest świetnie zoptymalizowany od samego początku (wiadomoe, że Apple'owi dużo łatwiej zoptymalizować system pod parę konkretnych modeli niż Google'owi pod kilkaset różnych urządzeń). Natomiast nie można zauważać też wad ekosystemu Apple takich jak zamknięta platforma (małe możliwości customizacji) czy droższe aplikacje w Apple Store.
Subiektywnie o tym, czego nie lubię:
- Sterowanie jednym przyciskiem to dla jednych zaleta, dla innych wada. Osobiście w IOS brakuje mi przycisku Back.
- Sposób łączenia się z PC. Android obsługuje protokoły łączności bez potrzeby iTunes i możesz się w każdej chwili podłączyć do kompa, TV czy czegokolwiek innego bez potrzeby instalacji dodatkowych programów.
- Znacznie gorsza integracja z Google Account. Jakby nie było, to konto Google to dla większości standard.
- Touch ID często nie łapie, co jest wkurzające. Fingerprint Sensor w Huawei P9 ma zdecydowanie lepszą skuteczność.
- Możliwości Android Auto biją na łeb Apple CarPlay.
Poza tym jakiś czas temu role się odwróciły i to Apple kopiuje rozwiązania z Andka. Inna sprawa, że zazwyczaj wychodzi to lepiej niż w pierwowzorze :)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: piecu »

sane pisze:Teraz używam Huawei P9 z Androidem 7.0
A czemu nie 8.0? :D
sane pisze:- Sterowanie jednym przyciskiem to dla jednych zaleta, dla innych wada. Osobiście w IOS brakuje mi przycisku Back.
Bo używasz obu naprzemiennie. Po używaniu tylko iPhone'a przez kilka tygodni naprawdę przestaje tego brakować. Aplikacje są tak skonstruowane, żeby to nie było potrzebne.
sane pisze:- Sposób łączenia się z PC. Android obsługuje protokoły łączności bez potrzeby iTunes i możesz się w każdej chwili podłączyć do kompa, TV czy czegokolwiek innego bez potrzeby instalacji dodatkowych programów.
Tu się w pełni zgadzam, iTunes to zło :twisted:
sane pisze:- Znacznie gorsza integracja z Google Account. Jakby nie było, to konto Google to dla większości standard.
Na szczęście jestem w mniejszości, wolę być podsłuchiwany przez Apple niż przez Google :D
sane pisze:- Touch ID często nie łapie, co jest wkurzające. Fingerprint Sensor w Huawei P9 ma zdecydowanie lepszą skuteczność.
W 5S faktycznie było gorzej, ale w 6S działa za każdym razem.
sane pisze:- Możliwości Android Auto biją na łeb Apple CarPlay.
A czym? Poza tym, że ma Google Maps zamiast Apple Maps, to nie widzę przewag. No i CarPlay po prostu działa, a z AA to nigdy nie wiadomo.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: sane »

piecu pisze:A czemu nie 8.0? :D
Nie ma jeszcze... Ale podobno ma być.
piecu pisze:Bo używasz obu naprzemiennie. Po używaniu tylko iPhone'a przez kilka tygodni naprawdę przestaje tego brakować. Aplikacje są tak skonstruowane, żeby to nie było potrzebne.
Przecież wiem, że apilkacje są tak skontruowane :P
Po prostu wygodniej mi się je obsługuje mając jeden przycisk pod ręką zamiast klikania na ekranie ikonek, które w różnych aplikacjach są w róznych miejscach. Trzeci przycisk w Andku nie jest niezbędny. W zasadzie dwa przyciski by wystarczyły - Home i Back.
piecu pisze:W 5S faktycznie było gorzej, ale w 6S działa za każdym razem.
To widocznie mam jakieś płytsze linie papilarne :lol:
piecu pisze:A czym? Poza tym, że ma Google Maps zamiast Apple Maps, to nie widzę przewag. No i CarPlay po prostu działa, a z AA to nigdy nie wiadomo.
Google Maps i Waze. Nuff' said. No i jeszcze Google Assistant, który jest już naprawdę dobry i świetnie radzi sobie z rozpoznawaniem głosowym nie tylko nazw ulic czy nazw miejsc (nawet mało popularnych), ale ogarnia komendy typu "najbliższy parking".
Zgadzam się, że CarPlay jest bardziej stabilny, ale mapom Apple naprawdę daleko do Google Maps i Waze, a do tego głównie używam tego typu połączenia. Algorytmy wyznaczania trasy i live traffic w Google Maps/Waze są bardzo dobre. Do tego w Waze ostrzeżenia o pomiarach prędkości/radarach - działa to prawie tak dobrze jak Yanosik.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: piecu »

sane pisze:
piecu pisze:A czemu nie 8.0? :D
Nie ma jeszcze... Ale podobno ma być.
Pytanie było zaczepne :P Tu jest duża przewaga iPhone'a.
sane pisze:Google Maps i Waze.
Zapomniałem o Waze, bo pojawił się niedawno. Fakt, to jest duża zaleta.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: sane »

piecu pisze:Pytanie było zaczepne :P Tu jest duża przewaga iPhone'a.
Wiadomo, zamknięta platforma, zaledwie kilka modeli do aktualizacji = stabilność, szybkość aktualizacji i brak konieczności czekania na poszczególnych producentów aż dorobią swoje nakładki :P

Ale szczerze mówiąc już na Androidzie 6 ten Huawei P9 działał bardzo dobrze. Zdecydowanie najlepszy telefon na Andku jaki do tej pory miałem. Mirrorlinka mu brakuje do pełni szczęścia :P Jakość wykonania tego telefonu nie odbiega od produktów Apple.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: kamracik »

sane pisze:Subiektywnie o tym, czego nie lubię:
- Sterowanie jednym przyciskiem to dla jednych zaleta, dla innych wada. Osobiście w IOS brakuje mi przycisku Back.
Kwestia przyzwyczajenia się, jest parę źle zaprojektowanych apek, gdzie by się przydał.
sane pisze:- Sposób łączenia się z PC. Android obsługuje protokoły łączności bez potrzeby iTunes i możesz się w każdej chwili podłączyć do kompa, TV czy czegokolwiek innego bez potrzeby instalacji dodatkowych programów.
Niestety iTunes też nie lubię, ale odkąd można zgrać normalnie zdjęcia bez niczego, ten punkt dla mnie nie istnieje.
sane pisze:- Znacznie gorsza integracja z Google Account. Jakby nie było, to konto Google to dla większości standard.
Nie podzielam tego zdania, wszystko mam w Google i bez problemu działa mi to od Andka, BB do iPhone bez żadnego problemu (synchronizacja, kontaktów, poczty, kalendarza, plików)
sane pisze:- Touch ID często nie łapie, co jest wkurzające. Fingerprint Sensor w Huawei P9 ma zdecydowanie lepszą skuteczność.
To widocznie mam jakieś płytsze linie papilarne :lol:
Nie, tylko nie doczytałeś o co system prosi przy tych n-dotknięciach przy konfiguracji palca. Masz tam w pewnym momencie krawędzie palca dostawiać. Też popełniłem ten błąd na początku, a ma to duże znaczenie.
sane pisze:- Możliwości Android Auto biją na łeb Apple CarPlay.
Nie wiem, nie wypowiem się. Z tego co czytam raczej bym się nie zgodził, bo nie widzę tysiąca tematów, że CarPlay się nie łączy z telefonem, albo jaki iPhone go wspiera :P
sane pisze:Poza tym jakiś czas temu role się odwróciły i to Apple kopiuje rozwiązania z Andka. Inna sprawa, że zazwyczaj wychodzi to lepiej niż w pierwowzorze :)
To zawsze szło w dwie strony. Zresztą nie oszukujmy się, Apple od zawsze kradł rozwiązania. O dziwo miał najwięcej pozwów o przywłaszczenie i najwięcej spraw założonych o przywłaszczenie przez innych - taki paradoks :lol:

Natomiast odnośnie optymalizacji Androida, to nawet nie o nią chodzi. Miałem epizod z Androidem, gdzie budowałem gotowe rozwiązania oparte o Andka, czyli tworzenie od podstaw sprzętu, personalizowanego ROM itd. Android przynajmniej do wersji 4.0 nie czyścił plików, nawet jak się nadgrywało ROM zdarzało się, że pliki przeżywały. Jak, nie wiem, ale to doświadczalnie przetestowane. Zerowanie dopiero pomagało, ale robiło się to z poziomu sprzętu. Ina sprawa to nie działa(ło?) przywracanie do ustawień fabrycznych - to po prostu wywalało aplikacje i tyle. Tymczasowe śmieci zostawały przez co system się zamulał, bo miał coraz więcej plików, wpisów itd. które wydłużały wszystko. W moim przypadku urządzenia bez zerowania po max miesiącu były 2x wolniejsze od świeżynek.

Część z tego na bank już poprawiono, ale i tak byłem zdziwiony, że takie rzeczy po tych latach Androida na rynku nadal istnieją.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: whity »

Kto to ma czytać kamrat?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

Zainteresowani :lol:

To jest po to, aby trolle internetowe wymiękły na starcie :mrgreen:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: whity »

Wymiękam :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: Enriquez »

sane pisze: - Touch ID często nie łapie, co jest wkurzające. Fingerprint Sensor w Huawei P9 ma zdecydowanie lepszą skuteczność.
Zmień na iPhone 7 albo 8 i nie będzie tego problemu.
Ja miałem zamawiać teraz 8 albo X, ale kuuuufa. Co mi to zmienia względem aktualnej siódemki? Pomijając, że będę 5700 szczuplejszy.
Obecnie mam dwa służbowy 6S i prywatny 7 i szczerze mówiąc wielkiej różnicy w moich zastosowaniach nie zauważam.
No może pozatym, że 7 jest cała czarna.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ