Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: sko89 »

Odpowiedź wydawałaby się oczywista, że gwarantem na terenie Polski jest importer. Zdziwiłem się, gdy dowiedziałem się od VGP, że nie i że jest nim wyłącznie tylko ten diler, który sprzedał nam samochód i wystawił nam fakturę. Najdziwniejsze jednak jest to, że tylko do niego można zgłaszać roszczenia gwarancyjne. Oto odpowiedź VGP na moje zapytanie, co ciekawe w zupełnie innej sprawie.

"Szanowny Panie.

Jest nam niezmierne przykro ale jest Pan w błędzie, ponieważ dla marki Skoda na terenie Polski, gwarantem dla Klienta ostatecznego jest zawsze sprzedawca, czyli dealer wystawiający fakturę sprzedaży. Możliwość wykonywania napraw w całej sieci napraw Skoda Auto jest możliwa na zasadach ogólnych, jednak i tak i tak wszelkie roszczenia związane z produktem/samochodem będzie musiał Pan zawsze zgłaszać do sprzedawcy. Ponadto kwestia rozliczeń napraw gwarancyjnych jest rzeczą odrębną i nie stanowi przedmiotu danej polemiki.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Škoda INFO"
Goat
Posty: 11
Rejestracja: 4 mar 2014, o 09:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: śląsk

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Goat »

Nie jestem prawnikiem, a wiedzę o gwarancjach nabyłem dość sporą w czasie gdy posiadałem Forda :? .

Wg jakichś tam przepisów w Polsce gwarantem jest ten, kto jest wpisany w karcie gwarancyjnej. Możesz od niego dochodzić roszczeń na podstawie gwarancji.
Jest jeszcze drugie pojęcie - niezgodność towaru z umową - i tu zawsze roszczenia składasz do sprzedawcy.

Ja z nową Skodą dostałem książeczkę o warunkach gwarancji, gdzie już na wstępie napisali, że wszelkie roszczenia co do auta rozpatrywane są na zasadach niezgodności towaru z umową pomiędzy kupującym a sprzedawcą - co potwierdza dokładnie ich odpowiedź, którą zacytowałeś. Skoda/importer/VW Group nie jest w żadnym z przypadków stroną gdy coś chcesz reklamować - wszystkie żale zanosisz do sprzedawcy i tyle.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: sko89 »

No nie zupełnie i nie do końca. W końcu znalazłem czas aby przestudiować książkę gwarancyjną i jest napisane jak byk, że gwarantem jest "SKODA AUTO a.s. (producent)". Natomiast Sprzedawca odpowiada równolegle do gwaranta za wady fizyczne. Moja dyskusja z VGP dotyczyła gwaranta. I jak wynika z książki gwarancyjnej nie jest nim sprzedawca tylko producent, a domyślnie jedyny jego przedstawiciel na terenie Polski - importer czyli aktualnie VGP.
Ja na dodatek mam przedłużoną gwarancję do 4 lat/120 tys. km i w tym przypadku w ogóle nie wiadomo kto i za co odpowiada, bo do tej gwarancji nie ma szczegółowych przepisów i uregulowań. Czyli można się domyślać, że zastosowanie mają przepisy do gwarancji 2 letniej.
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

sko89 pisze:No nie zupełnie i nie do końca. W końcu znalazłem czas aby przestudiować książkę gwarancyjną i jest napisane jak byk, że gwarantem jest "SKODA AUTO a.s. (producent)". Natomiast Sprzedawca odpowiada równolegle do gwaranta za wady fizyczne. Moja dyskusja z VGP dotyczyła gwaranta. I jak wynika z książki gwarancyjnej nie jest nim sprzedawca tylko producent, a domyślnie jedyny jego przedstawiciel na terenie Polski - importer czyli aktualnie VGP.
Ja na dodatek mam przedłużoną gwarancję do 4 lat/120 tys. km i w tym przypadku w ogóle nie wiadomo kto i za co odpowiada, bo do tej gwarancji nie ma szczegółowych przepisów i uregulowań. Czyli można się domyślać, że zastosowanie mają przepisy do gwarancji 2 letniej.

A co w takim przypadku ?
- samochód zakupiony w Elcar Wrocław, który utracił autoryzację Skody;
- reklamacja gwarancyjna zgłoszona w ASO Centrum Wrocław (pęknięcie tapicerki kokpitu na styku prawego kolana);
- czekam na decyzję reklamacyjną, bo to sprawa nietypowa, ale z tego co wiem to wysłali jakieś zapytanie do VGP w Poznaniu;
- gwarancja przedłużona do 4 lat, obecnie auto ma 3 i pół roku;
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Camillinhio »

Przecież gwarant się nie zmienił, więc fakt utraty autoryzacji dla salonu, w którym kupiłeś auto, nie ma znaczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

Camillinhio pisze:Przecież gwarant się nie zmienił, więc fakt utraty autoryzacji dla salonu, w którym kupiłeś auto, nie ma znaczenia.
Jeśli gwarantem jest VGP to masz rację, nie zmienił się, ale jeśli jest nim sprzedawca, to sytuacja się zmienia.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: szms »

Sytuacja się zmienia jak na coś masz gwarancję salonu. Np. montują Ci instalacje gazową i dają gwarancje u siebie. Pojedziesz w Polskę, coś się zadzieje, to nie masz co tam szukać. :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Markus-47 »

szms pisze:Sytuacja się zmienia jak na coś masz gwarancję salonu. Np. montują Ci instalacje gazową i dają gwarancje u siebie. Pojedziesz w Polskę, coś się zadzieje, to nie masz co tam szukać. :)

Czyli rozumiem, że gwarantem jest VGP, a co jeśli dostanę decyzję odmowną, jest jakaś droga odwoławcza, jeśli tak do kogo ? czy już wtedy ewentualnie tylko Rzecznik Praw Konsumenta lub droga sądowa ? bo coś czuję, że mogą robić problemy.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: szms »

Seba, dogadali się, i salon z KRK uregulował, tylko dlatego zapewne. Okazali się ok :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: szms »

Markus, przecież masz fabryczną gwarancje, którą daje SAP a nie salon.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: CLO27 »

Bo ty masz gębę której nie sposób odmówić ;) A poważnie to po prostu fart i chęci...jakby się nie dogadali dymanko do krk....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: CLO27 »

:) jak bedziesz chciał to jest pare opcji ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: WG »

Spotyka sie dwoch kumpli na piwie.
- Stary co tam u Ciebie slychac?? Opowiadaj.
- A wiesz jest w sumie OK. Otworzylem swoj wlasny biznes.
- Ooooo. Super. Co to jest??
- Prowadze burdel.
- Powaznie?? Ty a jak tam z cenami u Ciebie??
- Lodzik 70 zł. Seks analny od tylu 150zł.
- A miedzy cycki ile??
- Miedzy cycki...nie mam tego w uslugach.
- Nie masz miedzy cycyki?? W kazdym burdelu mozna sobie na to pozwolic.
- Nie wykluczone ze i u mnie to bedzie, ale wiesz stary....narazie jestem sam.
Foton

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: Foton »

Czyli jednak gwarant.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Kto jest gwarantem samochodów Skoda????

Post autor: CLO27 »

Gwarancja sukcesu :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Zablokowany