Karta SIM / WiFi

DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: DżejDżej »

kamracik pisze:Ja się pytam, a po co w 21 wieku ten router LTE jak prawie każdy telefon potrafi to samo? :roll:

Osobiście by mi było szkoda kasy na drugi abonament/kartę.
A jak już mam, bo firma daje to co - wrzucić? ;)

Inna sprawa że bardzo często potrzeba mi obu rzeczy naraz, więc docenia się to że router ma swoją baterię i pociągnie na niej bez problemu kilka godzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: pab567 »

Przydaje sito to bardzo a szczególnie za granicą - kupujesz prepaida z dostępem do internetu i każdy w samochodzie z niego korzysta.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: whity »

A co, zagranica mieszka sie w aucie? Żeby internet był aż tak potrzebny :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: whity »

No właśnie, przynajmniej możesz to brać wszędzie ze sobą, a nie tylko w aucie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: whity »

I łóżko :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: pab567 »

Przenośny router z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej jest bardzo przydatny.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: kamracik »

Pab, z tym się zgodzę, bo są miejsca, że bez zewnętrznej anteny nie idzie nic zrobić. Ot patrz moja działka :mrgreen:
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: przemoka »

Zabawiłem się w górnika i odkopałem ten temat - daje trochę wyjaśnień na to, jak te pakiety BT II-V działają i co dają użytkownikowi auta. Osobiście uważam, że dopóki w skodzie nie ma funkcji Car-Net znanych z VW, czy podobnych z BMW, to nie ma sensu ładować tego internetu do samochodu. Gdyby navi umiała się łączyć z Yanosikiem, TuneIn'em, czy Spotify, to wtedy ok, ale na tę chwilę jest to zbędny bajer. Uważam, że lepiej mieć dodane gniazdko 230V + USB na tylnej kanapie i tam się zawsze można wpiąć z małym routerkiem, który da wifi. Nawet jak się jest poza granicami kraju. I paradoksalnie taki mały router będzie bardziej funkcjonalny, bo zabierzemy go do domu, a nie jesteśmy uziemieni do korzystania z netu w aucie.
Ale ciekaw jestem jakie funkcje udostępnią w navi z Kodiaqa i czy będzie się to dało zapiąć do Superba...
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

zury2000 pisze:Witam,
Nigdzie nie mogę znaleźć w sieci ani w instrukcji.
Jaką macie ikonkę połączenia z siecią GSM po włożeniu karty SIM i odpowiednim skonfigurowaniu wszystkiego ?
U mnie wciąż pokazuje jedynie na górze wyświetlacza 3G, a wydaje mi się, iż na początku widniało LTE.
Konfiguracja (Columbus, wybrany tryb połączenia sieci Plus - LTE) jest wg mnie prawidłowa. Inne urządzenia bez problemu łączą się z samochodem i używają netu, jednak wg mnie prędkość jest niezadowalająca.
Karta SIM sprawdzona w innych urządzeniach i LTE hula bez problemu.
,
Hej, zauważyłem u siebie podobną prawidłowość. Karta LTE a Columbus wyświetla 3G. Rozgryzłeś to może jakoś?
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: jdef90 »

@przemoka: Wszystko fajnie, dopóki nie masz ogrzewanej przedniej szyby... często telefon wędruje do boksu ze wzmocnieniem sygnału, bo normalnie gubi zasięg... podejrzewam, że podobnie byłoby z routerem
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

Masakra. W moim przypadku okazło się, że moja karta SIM po prostu nie obsługuje LTE a operator nie raczył mnie o tym poinformować. Dzisiaj wymienie kartę i powinno ruszyć LTE on board :)
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

Karta SIM wymieniona na LTE. Columbus z uporem maniaka pokazuje na wyswietlaczu 3G. Jakieś rady?
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: daro »

przemoka pisze:Zabawiłem się w górnika i odkopałem ten temat - daje trochę wyjaśnień na to, jak te pakiety BT II-V działają i co dają użytkownikowi auta. Osobiście uważam, że dopóki w skodzie nie ma funkcji Car-Net znanych z VW, czy podobnych z BMW, to nie ma sensu ładować tego internetu do samochodu. Gdyby navi umiała się łączyć z Yanosikiem, TuneIn'em, czy Spotify, to wtedy ok, ale na tę chwilę jest to zbędny bajer. Uważam, że lepiej mieć dodane gniazdko 230V + USB na tylnej kanapie i tam się zawsze można wpiąć z małym routerkiem, który da wifi. Nawet jak się jest poza granicami kraju. I paradoksalnie taki mały router będzie bardziej funkcjonalny, bo zabierzemy go do domu, a nie jesteśmy uziemieni do korzystania z netu w aucie.
Ale ciekaw jestem jakie funkcje udostępnią w navi z Kodiaqa i czy będzie się to dało zapiąć do Superba...
w S3 MY18 navi już w jakiś sposób ściąga informację o wypadkach, utrudnieniach - chyba jak włączysz usługę 'Skoda connect' i masz połączenie z internetem.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

daro pisze:
przemoka pisze:Zabawiłem się w górnika i odkopałem ten temat - daje trochę wyjaśnień na to, jak te pakiety BT II-V działają i co dają użytkownikowi auta. Osobiście uważam, że dopóki w skodzie nie ma funkcji Car-Net znanych z VW, czy podobnych z BMW, to nie ma sensu ładować tego internetu do samochodu. Gdyby navi umiała się łączyć z Yanosikiem, TuneIn'em, czy Spotify, to wtedy ok, ale na tę chwilę jest to zbędny bajer. Uważam, że lepiej mieć dodane gniazdko 230V + USB na tylnej kanapie i tam się zawsze można wpiąć z małym routerkiem, który da wifi. Nawet jak się jest poza granicami kraju. I paradoksalnie taki mały router będzie bardziej funkcjonalny, bo zabierzemy go do domu, a nie jesteśmy uziemieni do korzystania z netu w aucie.
Ale ciekaw jestem jakie funkcje udostępnią w navi z Kodiaqa i czy będzie się to dało zapiąć do Superba...
w S3 MY18 navi już w jakiś sposób ściąga informację o wypadkach, utrudnieniach - chyba jak włączysz usługę 'Skoda connect' i masz połączenie z internetem.
Właściwie funkcje internetowe (Skoda Connect) ograniczają się do:
- wiadomości (dostępne tylko w języku angielskim),
- pogody (całkiem sprawnie działa)
- informacji o utrudnieniach/korkach/wypadkach prezentowanych na mapie.

Dodatkowo oczywiście hotspot Wi-Fi w samochodzie.

Tyle i tylko tyle....
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: daro »

alexyn pisze:
daro pisze:
przemoka pisze:Zabawiłem się w górnika i odkopałem ten temat - daje trochę wyjaśnień na to, jak te pakiety BT II-V działają i co dają użytkownikowi auta. Osobiście uważam, że dopóki w skodzie nie ma funkcji Car-Net znanych z VW, czy podobnych z BMW, to nie ma sensu ładować tego internetu do samochodu. Gdyby navi umiała się łączyć z Yanosikiem, TuneIn'em, czy Spotify, to wtedy ok, ale na tę chwilę jest to zbędny bajer. Uważam, że lepiej mieć dodane gniazdko 230V + USB na tylnej kanapie i tam się zawsze można wpiąć z małym routerkiem, który da wifi. Nawet jak się jest poza granicami kraju. I paradoksalnie taki mały router będzie bardziej funkcjonalny, bo zabierzemy go do domu, a nie jesteśmy uziemieni do korzystania z netu w aucie.
Ale ciekaw jestem jakie funkcje udostępnią w navi z Kodiaqa i czy będzie się to dało zapiąć do Superba...
w S3 MY18 navi już w jakiś sposób ściąga informację o wypadkach, utrudnieniach - chyba jak włączysz usługę 'Skoda connect' i masz połączenie z internetem.
Właściwie funkcje internetowe (Skoda Connect) ograniczają się do:
- wiadomości (dostępne tylko w języku angielskim),
- pogody (całkiem sprawnie działa)
- informacji o utrudnieniach/korkach/wypadkach prezentowanych na mapie.

Dodatkowo oczywiście hotspot Wi-Fi w samochodzie.

Tyle i tylko tyle....
2 tygodnie temu:
Słucham radia, jadę na googlu i na RMFie mówią 'dzwon' na A4 za Tarnowem w kierunku do Krakowa, i tworzy się zator.
Przeglądam trasę na googlu..jest na czerwono +8minut.
Probuję sprawdzić czy jest możliwość szybszej trasy na googlu, ale ten wciąż przez A4 prowadzi.
Stwierdziłem że sprawdzę nawigację fabryczną co ona wymyśli...też prowadzi A4 (co akurat było oczekiwane bo przecież 'ślepa'), ale robię zooma na miejsce zatoru...
I co odcinek zaznaczony na czerwono.

Konkluzja:
fabryczna w MY18 jest w jakiś sposób online, a do tego musi być co najmniej internet podpięty przez SIM lub WLAN (ja tym się łączę). Czy Skoda connect jest potrzebne aby była 'online', nie wiem na 100%, ja mam tą usługę włączoną (i w opisanej powyżej sytuacji była włączona).


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ