zablokowany wlew paliwa

celll19
Posty: 11
Rejestracja: 7 wrz 2017, o 08:55
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotrek

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: celll19 »

Ile za to policzą w ASO ? Można gdzieś kupić oryginalny siłownik ? Oczywiście pomijamy ASO. Pewnie inny mechanik mi wymieni to za połowę cenny niż ASO. Bo słabo z tym w internecie. Dzięki za odp.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

zablokowany wlew paliwa

Post autor: whity »

Nie zesraj sie :) aso nie jest tak drogo
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

Za samo otwarcie to chyba niewiele policzą. Ja 2 lata temu u mechanika poza ASO zapłaciłem 120 zł za nowy siłownik + 50 za robotę. Mechanik zamówił sobie siłownik w hurtowni po nr VIN, czas oczekiwania 2 dni). W ASO podejrzewam, że 350-400 zaśpiewają. Zawsze możesz zapytać. W końcu nic nie ma za darmo, a chcesz to mieć zrobione. Fura za 100 kzł jak nie lepiej, to 300 zł nie majątek.
celll19
Posty: 11
Rejestracja: 7 wrz 2017, o 08:55
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotrek

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: celll19 »

Właśnie się z nimi kontaktowałem. 180 zł do 280 zł sama diagnoza. Kosztu nie podadzą bo nie widzą co jest przyczyną. Już widzę że zasada działania jak w Honda. Za mniej niż 800 zł to oni nic nie robią.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: kamracik »

Za diagnozę jak u nich zrobisz to przecież Ci nie policzą :roll:
celll19
Posty: 11
Rejestracja: 7 wrz 2017, o 08:55
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotrek

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: celll19 »

Problem rozwiązałem na dzień dzisiejszy. Powalczyłem z nią. Najbardziej chyba pomogło przypadkowe jeb.....cie klapą bagażnika. Od razu ruszyła. Zamazałem smarem silikonowym i działa. Ale będę zmieniał siłownik. Lecz nie w ASO bo mam uraz do tego typu serwisów plus cenny znacznie przesadzone.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: CLO27 »

Prób tysiąc moze sie uda i wizyta w aso na wymianę...trzymaj wlew zamykaj oywieraj i modlitwa, też tak mialem :(
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Songo89
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2022, o 14:47
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Songo89 »

Cześć,

Czy ktoś może samemu wymieniał siłownik? Znalazłem kilka filmików i parę fotografii, ale u mnie nie ma śrubek i zaczepów na wierzchu. Jest jedną śruba na wierzchu w plastiku i drugą pod haczykiem. To wszystko.

Zdenontowalem mała część plastiku pomiędzy sufitem a plastikiem który trzeba zdemontować - gdzie znalazłem kolejne 2 śruby. Ale niewiele to dało.

Będę wdzięczny za wskazówki.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: marcinj6 »

I niestety mnie dopadł problem z otwarciem wlewu paliwa.. kilka razy mi się zdarzyło że musiałem kilka razy na klapkę naciskać. Dzisiaj znowu to samo. Otworzyłem w końcu ale teraz jak zamykam auto to nie rygluje wlewu paliwa. Trzpień działa ale klapkę na zaryglowanym samochodzie mogę otworzyć. I teraz pytanie czy rozbierać cały boczek i modlić się żeby żaden zatrzask nie pękł i nic później nie trzeszczalo czy wyjąć cały mechanizm od strony wlewu uciąć kable i pokutować. Wiem druciarskie ale szybsze i bezpieczniejsze chyba. Co myślicie?
PrzemekGce
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2023, o 08:39
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: PrzemekGce »

marcinj6 pisze: 11 lut 2023, o 12:34 I niestety mnie dopadł problem z otwarciem wlewu paliwa.. kilka razy mi się zdarzyło że musiałem kilka razy na klapkę naciskać. Dzisiaj znowu to samo. Otworzyłem w końcu ale teraz jak zamykam auto to nie rygluje wlewu paliwa. Trzpień działa ale klapkę na zaryglowanym samochodzie mogę otworzyć. I teraz pytanie czy rozbierać cały boczek i modlić się żeby żaden zatrzask nie pękł i nic później nie trzeszczalo czy wyjąć cały mechanizm od strony wlewu uciąć kable i pokutować. Wiem druciarskie ale szybsze i bezpieczniejsze chyba. Co myślicie?
Krok 1. Odkręcić jeden wkręt torks pod mechanizmem siłownika.
Krok 2. Zdjąć korek wlewu paliwa.
Krok 3. Wyciągnąć gumową część obudowy wnęki okalającą rurę wlewu paliwa maksymalnie na zewnątrz ile się da. Ja użyłem kawałka drutu fi3 by zahaczyć tą gumę, trzeba go włożyć pomięcy element gumowy a rurę wlewu.
Krok 4. Wyciągnąć na zewnątrz całą obudowę wnęki wraz z klapką na zewnątrz. Najlepiej zacząć wyjmować obudowę od strony gdzie był wkręt, gdyż zawias klapki wchodzi głęboko za karoserię auta. I tu uwaga - do obudowy wnęki jest przyczepiona rurka odprowadzająca wodę gdzieś do nadkola, ja jej nie odczepiałem.
Krok 5. Mechanizm jest już dostępny wystarczy go zsunąć z karoserii - siedzi na wcisk. Odpinamy kostkę elektryczną i jest nasz.

Montaż w kolejności odwrotnej.
PrzemekGce
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2023, o 08:39
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: PrzemekGce »

Dwa miesiące temu miałem też z tą klapką problem niezawsze się odryglowywała po otwarciu samochodu dopiero po kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu z pilota się otwierała, już miałem to wymieniać ale ostatnio zauważyłem że działa za każdym razem więc nie ruszam

Może dać tam jakiś smar? Co tam siknąć ?
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: marcinj6 »

PrzemekGce pisze: 14 lut 2023, o 09:56
marcinj6 pisze: 11 lut 2023, o 12:34 I niestety mnie dopadł problem z otwarciem wlewu paliwa.. kilka razy mi się zdarzyło że musiałem kilka razy na klapkę naciskać. Dzisiaj znowu to samo. Otworzyłem w końcu ale teraz jak zamykam auto to nie rygluje wlewu paliwa. Trzpień działa ale klapkę na zaryglowanym samochodzie mogę otworzyć. I teraz pytanie czy rozbierać cały boczek i modlić się żeby żaden zatrzask nie pękł i nic później nie trzeszczalo czy wyjąć cały mechanizm od strony wlewu uciąć kable i pokutować. Wiem druciarskie ale szybsze i bezpieczniejsze chyba. Co myślicie?
Krok 1. Odkręcić jeden wkręt torks pod mechanizmem siłownika.
Krok 2. Zdjąć korek wlewu paliwa.
Krok 3. Wyciągnąć gumową część obudowy wnęki okalającą rurę wlewu paliwa maksymalnie na zewnątrz ile się da. Ja użyłem kawałka drutu fi3 by zahaczyć tą gumę, trzeba go włożyć pomięcy element gumowy a rurę wlewu.
Krok 4. Wyciągnąć na zewnątrz całą obudowę wnęki wraz z klapką na zewnątrz. Najlepiej zacząć wyjmować obudowę od strony gdzie był wkręt, gdyż zawias klapki wchodzi głęboko za karoserię auta. I tu uwaga - do obudowy wnęki jest przyczepiona rurka odprowadzająca wodę gdzieś do nadkola, ja jej nie odczepiałem.
Krok 5. Mechanizm jest już dostępny wystarczy go zsunąć z karoserii - siedzi na wcisk. Odpinamy kostkę elektryczną i jest nasz.

Montaż w kolejności odwrotnej.
Ale wtyczka jest w boczku w bagazniku więc i tak trzeba rozebrać boczek tak?
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: maureliusz »

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: marcinj6 »

Dzisiaj odebrałem Ori zamek w ASO za 119zl a we czwartek jadę do Krzynola razem ogarniemy temat. W kombi niestety jest to trudniejsze o wiele niż w sedanie ale damy radę.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: maureliusz »

No to zróbcie jakieś VIDIJO :-) na przyszłość.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ