Modyfikacja, wstawianie dzielonych halogenów z DRL

spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Modyfikacja, wstawianie dzielonych halogenów z DRL

Post autor: spacewalker »

Rafff pisze:No i cóż... cały dzień roboty, a jednak nie działa. Mój sterownik z końcówką E, przyjął kodowanie na 1C, pojawiła mi się opcja używania świateł dziennych w podzielonych halogenach, dostawiłem piny w sterowniku, ale jednak światła nie działają. Cóż instalacja jest zrobiona więc pozostaje ewentualnie szukać jakiegoś sterownika H może z demobilu, bo normalnie w sklepach/serwisach cholernie drogi.
Enriquez pisałeś coś o edycji EEPROM, czy coś takiego. Czy czymś takim jak VASem to zrobię? Wystarczy po prostu tak jakby zrobić aktualizację sterownika E, żeby był jak H? Na czym to mniej więcej będzie polegać? Podejrzewam, że oprócz możliwości kodowania sterowników, różnię się one też fizycznie...

Albo jeszcze jedno pytanie. Ja mam sterownik z końcówką E, znajduję w internecie sterowniki z końcówką R, P, ale widać, że w miejscach A7 A8 nie ma pinów. To skoro nowszy sterownik, ale nie ma tego co ja potrzebuję? Czy gdybym zamontował moduł z końcówką R lub P, to może być tak, że jakaś z innych funkcji nie będzie działać?
tylko Skoda obsługiwała Separate DLR i chyba Golf 6 ,. cała reszta ma juz DLR w postojówkach czy raczej zamiast ich dlatego nie ma pinów
nie sugeruj się końcówką numeru a całym numerem.
Szukasz w Etce do czego przysługuje i patrzysz po kodach wyposażenia co ma
....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Modyfikacja, wstawianie dzielonych halogenów z DRL

Post autor: Enriquez »

Odisem E, można przypisać funkcje dziennych innemu fizycznemu pinowi ostatecznie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Modyfikacja, wstawianie dzielonych halogenów z DRL

Post autor: pab567 »

Albo VCP
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Modyfikacja, wstawianie dzielonych halogenów z DRL

Post autor: Enriquez »

Jo.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Rafff
Posty: 28
Rejestracja: 26 lip 2016, o 13:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 174,6 KM 374,8 Nm
Imię: Rafał

Re: Modyfikacja, wstawianie dzielonych halogenów z DRL

Post autor: Rafff »

No i pięknie! Zdobyłem moduł, z końcówką P. Po wstawieniu nie działał bagażnik i kluczyki (zamykanie i otwieranie z pilota). Wrzuciłem stare kodowanie, adaptacja kluczyków i wszystko działa jak należy :)
Teraz czas dorobić pare zdjęć z vcdsa i może zmontuję jakiś film...
Dziękuję za rady i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ