Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wosho »

Genialna ta reklama jest :D
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wallygator »

Rozpętałem małą burzę... Plastik jest nieuszkodzony, jest zdarty lakier na krawędzi. Kolor szary quartz, więc zaprawka nie będzie się bardzo rzucać w oczy, bo tera nawet czerni plastiku nie widać, ale mocno rzuca się w oczy uszkodzenie krawędzi. Jeśli uda im się to naprawić miejscowo (odzyskać krawędź) to będzie dla mnie OK, jeśli nie muszą zrzucić i lakierować. Tak jak jest nie odbiorę, z drugiej strony wolałbym uniknąć zwalania zderzaka. Niestety SAP (czy też jak to teraz się nazywa) nie przewiduje bonusów za część wymienną, jaką jest zderzak. Największy ból to i tak czekanie - dzisiaj był termin odbioru wg umowy, i gdyby nie to to miałbym dzisiaj furę...
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

+1
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

szms pisze:auta przyjeżdząją niemalowane i malują je w ASO? :mrgreen:
Części zamienne przyjeżdżają w podkładzie i są malowane w ASO...
Wallygator pisze:Kolor szary quartz, więc zaprawka nie będzie się bardzo rzucać w oczy, bo tera nawet czerni plastiku nie widać, ale mocno rzuca się w oczy uszkodzenie krawędzi. Jeśli uda im się to naprawić miejscowo (odzyskać krawędź) to będzie dla mnie OK, jeśli nie muszą zrzucić i lakierować. Tak jak jest nie odbiorę, z drugiej strony wolałbym uniknąć zwalania zderzaka.
Czemu wolałbyś uniknąć zwalania zderzaka? Wolisz widoczną zaprawkę niż powtórne lakierowanie? :shock:
Montaż i demontaż zderzaka to taka prosta i rutynowa robota, że zupełnie nie rozumiem Twojego strachu...
Wallygator pisze:Niestety SAP (czy też jak to teraz się nazywa) nie przewiduje bonusów za część wymienną, jaką jest zderzak.
Norma - jak byś miał szkodę i zderzak nie byłby połamany, to też tylko lakierowanie byłoby autoryzowane przez ubezpieczyciela (bo takie są wytyczne dla rzeczoznawców). Ale upomnij się do dealera chociaż o bon na akcesoria.
s-e-b-e-b pisze:no to nie dotrzymają terminu umowy...więc jeśli SAP wypina sie na klienta twierdząc, że za uszkodzenie części wymiennej nie przewiduje bonsów...to za nie dotrzymanie warunków umowy już musi :

Skoda zmieniła filozofie ...z Po zakupie mamy Cie w doopie...na..przed odbiorem już mamy Cię w doopie
To nie jest kwestia Skody (czy VAG ogólnie) - nawet w markach Premium jest podobne podejście do tematu.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Tom-Tdi »

Jest niestety takie podejście w Polsce bo z DE zupełnie inaczej się załatwia takie sprawy, czy też naprawy gwarancyjne.

Auto ma być nowe, chyba, że w umowie piszą inaczej, także albo jakiś ciekawszy rabat + ogarnięcie tematu, albo postraszył bym prawnikiem za niewywiązanie się z umowy.

Jeśli chodzi o zrzucanie zderzaków przez ASO.... widziałem już wiele połamanych zaczepów, posztukowanych wtyczek, gdzie po czasie wyłaziły takie buble.....
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wallygator »

Udało się dogadać bonusy, zaprawka zrobiona więc nie jest najgorzej.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: alexyn »

Wallygator pisze:Udało się dogadać bonusy, zaprawka zrobiona więc nie jest najgorzej.
Pochwalisz się co to za bonusy Ci zaproponowali?
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wallygator »

Sam wybrałem - belki na relingi, gumowe dywaniki na zimę i wykładzinę bagażnika.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

sane pisze:To nie jest kwestia Skody (czy VAG ogólnie) - nawet w markach Premium jest podobne podejście do tematu.

a to gówno prawda... wszystko zależy od salonu. Trochę tego przejeździłem, bo jeżeli chodzi o traktowanie klienta to mam duże wymagania. Polityka imoprtera, a chęć pomocy ze strony salonu to całkowicie inne tematy.

Skody serwisowałem w 5 różnych ASO, ostatecznie zostało jedno, bo w pozostałych po pierwszym razie już mnie nikt nie zobaczył.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

SZymek pełna zgoda ja wczesniej jezdziłem do kilku serwisów a teraz też został jeden i faktycznie zalezy im na tym abym był zadowolony...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Ale oni mówili mi nieraz - no będzie ciężko, ale spróbujemy, pomożemy napisać, a nie "spadaj pan".
A to musiałem na chwilę wyskoczyć, dali mi auto na 20 min bez problemu, jak wrocilem kawa czekala :D

No to mi sie podoba, a nie - płać fakture i spier...alaj 8-)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

+1
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

szms pisze:a to gówno prawda... wszystko zależy od salonu. Trochę tego przejeździłem, bo jeżeli chodzi o traktowanie klienta to mam duże wymagania. Polityka imoprtera, a chęć pomocy ze strony salonu to całkowicie inne tematy.

Skody serwisowałem w 5 różnych ASO, ostatecznie zostało jedno, bo w pozostałych po pierwszym razie już mnie nikt nie zobaczył.
Ale ja wcale tego nie neguję. Ba, zgadzam sie z Tobą w 100%.
Chodziło mi bardziej o oficjalne podejście importerów, a nie salonów czy nawet indywidualnych handlowców.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: WG »

szms pisze: Skody serwisowałem w 5 różnych ASO, ostatecznie zostało jedno, bo w pozostałych po pierwszym razie już mnie nikt nie zobaczył.
Gdzie serwisujesz?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

szms pisze: Skody serwisowałem w 5 różnych ASO, ostatecznie zostało jedno, bo w pozostałych po pierwszym razie już mnie nikt nie zobaczył.
Rozumiem, że zrobili auto i jak przyszło do płacenia to tyle Cię widzieli :D
To już wiem, czego teraz na Forda się przesiadłeś :)
ODPOWIEDZ