ML

Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: ML

Post autor: jkp002 »

Między wierszami zrozumiałem, że masz telefon Samsunga. Przy tym założeniu LG Mirror Drive jest potrzebne jak aplikacja zgodna z MirrorLink, która "przy okazji" daje odwzorowanie ekranu telefonu na ekranie radia (a w zasadzie infotainment). Apka od LG jest w zasadzie dedykowana do telefonów LG, ale sprytni ludzie sprawdzili, że jeśli jej zablowować możliwość wyświetlania powiadomień (Ustawienie->Powiadomienia->LG MirrorDrive->zablokuj czy jakoś podobnie), to nie wyświetli okiena z powiadomieniem o tym fakcie i ... dajej będzie działać, a dzięki temu uzyskasz ekran 1:1 i dostęp do w zasadzie wszystkich aplikacji na telefonie z poziomu Bolero/Amundsena/Columbusa. Do pełni szczęścia warto sobie zainstalować aplikację typu back button, która pozwoli uzyskać przyciski ekranowe (back i ewentualnie pozostałe) na ekranie auta, gdyż te na telefonie będą zablokowane. Dzięki temu łatwiej możesz przełączać aplikacje. Dodatkowo można zainstalować na telefonie launcher (np. NovaLauncher), który obróci poziomo ekran startowy telefonu - dzięki temu widać na ekranie auta cały pulpit telefonu, a nie tylko górną jego część. Można sobie też poradzić umieszczając ikonki aplikacji. które zamierzasz uźywać przez ML w górnej części ekranu na telefonie.

Generalnie moje wrażenia są następujące: AndroidAuto ma ograniczoną funkcjonalność, nie jest na razie oficjalnie dostępny w Polsce (co powoduje konieczność kombinowania z aktualizacjami aplikacji i usługi, które potrafią spoowodować, że stara wersja aplikacji przestaje działać), ale w zasadzie działa stabilnie i "bez pudła". MirrorLink ma większy potencjał, ale jest szalenie chimeryczny, raz działa, raz nie, w zależności od nie wiadomo czego. Z tego powodu używam AA z Waze lub GoogleMaps i czasami Spotify.

Jest na forum parę wątków o AA i ML poszukaj poczytaj i "będzie Pan zadowolony"
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: ML

Post autor: piecu »

kamracik pisze:Wywal to w kosmos i kup iPhone'a i Carplay :mrgreen:
CarPlay jest spoko, ale nie ma Waze'a…
artmon
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:07
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Artur

Re: ML

Post autor: artmon »

Ha ha dzięki za radę :)
artmon
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:07
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Artur

Re: ML

Post autor: artmon »

Dzięki Janek pokombinuję coś :)
artmon
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:07
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Artur

Re: ML

Post autor: artmon »

Aplikacji nie udało się uruchomić lub aplikacja nie działa. Taki komunikat wyskakuje na Columbusie. Zrobiłem wszystko jak pisałeś i nic :(
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: ML

Post autor: darcus »

Artom. Używasz Samsunga S7, zapewne z Android 7. i tu jest problem. Ja używałem S6 z A6 i wszystko ładnie chodziło (1;1, VIM itp.). Po aktualizacji do A7 przestało mi się łączyć z moim Bolero. Teraz mam S8 (oczywiście z A7) i jeśli już ML mi się połączy to tylko wyświetla aplikację Car Mode Samsunga, Choćbym miał zainstalowane LG MirrorDrive itp.
O 1:1 mogę pomarzyć. Klasycznego widoku ekranu smartfona nie osiągam. Jedynie poprzez Car Mode.
Tak więc używam AA, z konieczności. I Tobie pewnie to pozostanie. Lub zmiana telefonu na innego producenta.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: ML

Post autor: Elninjo »

darcus pisze:Artom. Używasz Samsunga S7, zapewne z Android 7. i tu jest problem. Ja używałem S6 z A6 i wszystko ładnie chodziło (1;1, VIM itp.). Po aktualizacji do A7 przestało mi się łączyć z moim Bolero. Teraz mam S8 (oczywiście z A7) i jeśli już ML mi się połączy to tylko wyświetla aplikację Car Mode Samsunga, Choćbym miał zainstalowane LG MirrorDrive itp.
O 1:1 mogę pomarzyć. Klasycznego widoku ekranu smartfona nie osiągam. Jedynie poprzez Car Mode.
Tak więc używam AA, z konieczności. I Tobie pewnie to pozostanie. Lub zmiana telefonu na innego producenta.
Ja mam S7 z najnowszym A7 i wszystko działa bez zarzutu... Mam 1:1 na radiu i używam np. Yanosika poprzez ekran w radiu...
Odinstaluj albo wyłącz aplikację Samsunga i pójdzie...
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: ML

Post autor: darcus »

Elninjo, a którą wersję Samsung MirrorLink masz w telefonie?
Foton

Re: ML

Post autor: Foton »

A jak w ogóle odpalacie LG MirrorDrive na nie LG telefonie?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ML

Post autor: Łuki_ssuperb »

normalnie inastliujesz apke i tyle :P
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Foton

Re: ML

Post autor: Foton »

Z Ciekawosci zaistalowalem i od razu wywala komunikat ze tylko działa z LG I konczy process:)

Chodzi o LG MirrorDrive.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: ML

Post autor: Elninjo »

Foton pisze:Z Ciekawosci zaistalowalem i od razu wywala komunikat ze tylko działa z LG I konczy process:)

Chodzi o LG MirrorDrive.
Wyłącz powiadomienia o błędach w ustawieniach i po krzyku
Foton

Re: ML

Post autor: Foton »

Sprawdziłem....teraz aplikacja sie włacza, przekreca ekran i wyłacza...może dlatego, że nie mam nic podłączonego.
artmon
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:07
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Artur

Re: ML

Post autor: artmon »

Ja mam tak samo niestety...
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: ML

Post autor: Elninjo »

Aplikacja się wyłącza I tak ma być... Sama w sobie nic nie robi... W menu radia powinno być możliwe wybranie 1:1... Jeżeli łączy się i zrywa połączenie... Kabel... Luźne gniazdo...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ