Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Aha myślałem że byłeś i nie wiesz, a to taki kompetentny sprzedawca był hehe :D
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Wosho pisze:No kurde to ja jako klient mam mieć w głowie wszystkie dane techniczne a on tylko mi cenę przedstawia?
No tak. A myślałeś, że jest inaczej? :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Wosho pisze:No kurde to ja jako klient mam mieć w głowie wszystkie dane techniczne a on tylko mi cenę przedstawia?
To Ty musisz wiedzieć co chcesz kupić, sprzedawca sprzeda Ci wszystko :lol:

A na poważnie już jakiś czas temu pisałem, że kwestia jest jeszcze podejścia. Nie raz zadawałem pytania, na które sprzedawca nie znał odpowiedzi, ale to uważam za normalne (choć przyśpieszenie, KM itd. powinien znać) aczkolwiek różnica jest co on z tym zrobi. Sprzedawcy, których cenię w tym momencie robią dwie rzeczy:
1. Nie wiem, ale postaram się dowiedzieć, czy mógłbym dostać kontakt do Pana? - Pod warunkiem, że później odeślą te informacje ;)
2. Nie wiem w tym momencie, ale chodźmy to od razu dla Pana to sprawdzę. - Wykazuje tym dla mnie zaangażowanie i chęć aktywnej pomocy.
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

No racja, tak powinno być.
Wydaje mi się że świeżak był, po mowie ciała i zachowaniu.
Ale imho nawet jesli nie ma doświadczenia to podstawowe informacje powinien znać o samochodach które sprzedaje lub wiedziec co powiedzieć/gdzie poszukać a nie na pytanie o mase samochodu podaje mi dopuszczalną masę całkowitą..
Proponował 5% ale to chyba na zasadzie każdemu tyle kto bierze leasing na firmę.
Wersja 2.0 250 km xl+ pakiet 169k cennikowo, a samochód wydaje się rewelacyjny.
Jeśli go nie skaszanią to Superb będzie miał poważnego konkurenta nie mówiąc o drozszych samochodach jak A5.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

Wosho pisze:Skad różnica że 250 Stinger ma 6 do setki wg folderu a Optima iirc 245 7,6, nie wiem.
RWD i szybkie AT8 zamiast FWD i tradycyjnego AT6 w Optimie :)

Stinger zapowiada się naprawdę ciekawie. Design, którego nie powstydziłoby się Maserati, rozstaw osi większy o parę cm niż w Superbie, silniki wzdłużne, nowoczesne automaty, RWD z fabryczną szperą, liftback z 500l bagażnika, opcja na 3.3 V6 z 365 KM.
Bardziej przypomina auto klasy GT niż auto klasy średniej. Za to cena jak za auto klasy średniej! Brzmi genialnie.

Z drugiej strony taki np. Hyundai Genesis też był budowany jako tańsza alternatywa dla Niemców i Japończyków (zarówno Genesis jak i Genesis Coupe), a zbyt wiele się tego nie sprzedało. W Polsce bardzo szybko wycofali go z oferty.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Lukii »

Camillinhio pisze:
Wosho pisze:No kurde to ja jako klient mam mieć w głowie wszystkie dane techniczne a on tylko mi cenę przedstawia?
No tak. A myślałeś, że jest inaczej? :lol:
Trzeba było się zapytać czy wie gdzie jest teraz jego żona ;)

Reakcja byłaby bezcenna :lol:
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

sane pisze:
Wosho pisze:Skad różnica że 250 Stinger ma 6 do setki wg folderu a Optima iirc 245 7,6, nie wiem.
RWD i szybkie AT8 zamiast FWD i tradycyjnego AT6 w Optimie :)
Nie jezdzilem nigdy RWD i troche sie tego obawiam, i to wystarczy zeby byla roznica prawie 25%?
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

Wosho pisze:Nie jezdzilem nigdy RWD i troche sie tego obawiam, i to wystarczy zeby byla roznica prawie 25%?
RWD + szybkie AT8 + Launch Control i wystarczy ;)

długie auto, duży rozstaw osi, mechaniczna szpera = wszystko dzieje się powoli i przewidywalnie - nie musisz być drifterem, żeby w porę założyć kontrę jak Ci tyłek zacznie uciekać
niezbyt duża moc, automat i elektronika = komputer da radę z utrzymaniem auta na drodze ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

Dzieki :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

Wosho pisze:Dzieki :)
Zamawiasz Stingera?

Poczytaj najpierw o silnikach Theta II, żeby świadomie zdecydować:
http://www.hyundaiproblems.com/trends/theta-ii-engine/
http://blog.caranddriver.com/hyundai-an ... -failures/
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: marcin wroclaw »

Fajny ten stinger... Wygląda na ciekawą (ciekawsza) opcje niż superb... No i ma dostępne v6... Najtańsza limuzyna z v6... To sedan czy liftback?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

Mialem brac Superba LK 220 ale postanowilem sie wstrzymac troche az mi sie wyjasni sytuacja w pracy.
Jak zostane to biore cos drozszego, jak bede musial zmieniac to skonczy sie na Leonie albo Pasudnej o3fl.
A że niedlugo pojawi sie Stinger ktory wyglada bardzo fajnie, wyposazenie ma w tej cenie wszystkomajace, czekam az sie pojawi w salonach zeby sie przejechac i pomacac boczki ;)
Tylko to RWD mnie martwi jak juz pisalem w polaczeniu z automatem.
Mam nadzieje ze jest jak piszesz czyli dopoki nie wylaczysz systemow to jezdzi normalnie ;)

Dzieki za info o silnikach, jakies grupsze sprawy?
To ten sam silnik co w optimie gt?
Jest sie czego obawiac? V6 to juz ponad 200k wiec odpada, a diesla wolalbym nie brac.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Nie bój się RWD, jeździ się przyjemniej niż FWD, jesteś w stanie zrywniej ruszyć itd. Trzeba pamiętać o paru rzeczach, ale teraz to już chyba elektronika o to dba :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

Wosho pisze:Tylko to RWD mnie martwi jak juz pisalem w polaczeniu z automatem.
Mam nadzieje ze jest jak piszesz czyli dopoki nie wylaczysz systemow to jezdzi normalnie ;)
Jeździłem przez krótszy lub dłuższy czas BMW 330e, Lexusem IS200t i Jaguarem XE. Każdy z nich RWD w automacie, moc ~240-250KM.
Na suchym nic się nie dzieje, zero stresu. Na mokrym/śliskim trzeba bardziej uważać, bo elektronika może nie nadążyć, ale jak o tym pamiętasz i jeździsz z głową, to możesz być spokojny.
Chyba najgorsze są podjazdy (szczególnie ruszanie) pod górkę na śliskiej nawierzchni - wtedy jest gorzej niż w FWD.
Wosho pisze:Dzieki za info o silnikach, jakies grupsze sprawy?
To ten sam silnik co w optimie gt?
Ta sama rodzina silników. Takie sobie te silniki, ale być może już zdążyli poprawić.
Mimo wszystko biorąc Stingera decydujesz się na bycie królikiem doświadczalnym. Czy warto? To już musisz sam ocenić :)

W zeszłym roku dwa razy podchodziłem do Optimy, bo mi się nawet podobała (i auto i cena). Niestety zupełnie nie mogłem odnaleźć pozycji za kierownicą. Za wysoko, niewygodnie, a kolanem ciągle uderzałem o deskę rozdzielczą i w żaden sposób nie byłem w stanie tego wyregulować 8-)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

sane pisze:
Wosho pisze:Chyba najgorsze są podjazdy (szczególnie ruszanie) pod górkę na śliskiej nawierzchni - wtedy jest gorzej niż w FWD.
Nie zapominaj też o wyjechaniu z kolein śniegowych, też ciężej jest, ale to takie rzeczy do przeżycia :)
ODPOWIEDZ