[S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: piecu »

CLO27 pisze:Możliwość dobrania dodatków ktore tobie są potrzebne niszczy mazde, durne poziomy wyposażenia bez możliwości dokonania jakichkolwiek zmian jest dla mnie poprostu nielogiczne....
Jest bardzo logiczne. Taśma montażowa i klepią wszystkie takie same samochody, już Henry Ford to odkrył :) Dzięki temu jest duża szansa, że samochód, który chcesz albo stoi u dealera albo właśnie się produkuje (w zasadzie tylko kolor jest problemem). A Superb każdy inny i przez to przy premierze czeka się rok na samochód…
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: CLO27 »

No logiczne dla firmy to jasne, ale dla nas problem, ten nie chce tego twn tego...dla mnie to duza zaleta...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

zegaryna pisze:
Co do samego samochodu- mam Laurina, doposażonego o kilka dodatków typu hak, wentylacja foteli, kamera. Wyszło mnie to około 133 tys zł. Podchodziłem do tematu obecnej A4, ale za małe auto dla mnie ( przesiadałem się z Alfy 159 - to dopiero ciasnota...ale wspominam rewelacyjnie ), schodzącego q5 ( do wyrwania znacznie poniżej ceny Superba było ), rocznej a6 ... no i wielu innych aut. Superb wyszedł najlepiej.

1.8 tsi świetnie jeździ, ale tylko w manualu. W DSG to był dramat dla mnie. Nie chciałem DSG, więc 2.0 nawet nie podchodziłem. Jestem na prawdę zadowolony- dynamika na poziomie moich starych ar 156 v6 i bmw 325 e46.
Dokładnie taką samą wersję chciałem, ale żonie bardziej się podoba kombi. Szczególnie te relingi na dachu :) . Więc będzie kombi.
Ta cena za auto jest sporo niższa od katalogowej, stąd moje pytanie jak wygląda procentowo uzyskany rabat?
Do tej pory byłem zdecydowany na skrzynie manualną, ale sami już nie wiem, czy nie skusić się na 2.0 TSI z DSG.
I chyba jednak spróbuję jeszcze wybadać maksymalny rabat na Arteona. Wersja, którą bym chciał wychodzi 172 tys. To sporo więcej niż Skoda, ale może by się udało zejść z tej ceny katalogowej.
Foton

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Foton »

zalatw relingi do arteona:)
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

:lol: śliczny będzie..., aż dziwne, że sami na to nie wpadli w tym wieśwagenie.
Awatar użytkownika
eklime
Posty: 39
Rejestracja: 14 maja 2017, o 16:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Emil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: eklime »

zegaryna pisze:
Mam zrobione 8 tys km. Jak na tą chwilę w zasadzie bezproblemowo- był mały zgrzyt z przyciskiem do przesuwania fotela i blind spotem, ale ogarnięte sprawnie w ASO.
Co to tam z Blind Spotem było nie tak? Widział duchy? Ja mam 5kkm na blacie i już też kilka razy BS szalał od strony pasażera.
Jutro jadę do serwisu z wibrującymi przewodami paliwowymi to i tego BSa będę zgłaszał.
Ja tu sobie tylko siedzę po cichu
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

CLO27 pisze:Możliwość dobrania dodatków ktore tobie są potrzebne niszczy mazde, durne poziomy wyposażenia bez możliwości dokonania jakichkolwiek zmian jest dla mnie poprostu nielogiczne....
W Maździe to najbardziej zabiła mnie cena.. koła zapasowego - 2200PLN :lol:
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: alexyn »

CLO27 pisze:Możliwość dobrania dodatków ktore tobie są potrzebne niszczy mazde, durne poziomy wyposażenia bez możliwości dokonania jakichkolwiek zmian jest dla mnie poprostu nielogiczne....
Nielogiczne w przypadku Mazdy jest to, dlaczego nie oferuje przy tym poziomie cenowym chociażby automatycznej klapy bagażnika i amortyzatorków przedniej klapy :-) Do tego, dla wszystkich testujących M6 polecam sprawdzenie jakości zaczepów osłon przeciwsłonecznych. Przecież to się tam ledwo trzyma na takich małych, cieniutkich "hamskich" plastikach. Jeden mocniejszy ruch i po zatrzasku...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

Mnie tam w M6 przeraża to jak tunel środkowy jest zamontowany, a raczej "przyłapany", bo lata jak dziki. W M3 z kolei tylko kanapa jest rodem z malucha, walnięta gąbka na blachę i wsio.
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

Cóż, dziękuję Wam za wszystkie informacje.
Wczoraj zamówiłem VW Arteona w wersji Elegance 2,0 TSI 190 KM.
Wiem, że bardzo trudno porównać te dwa samochody ze sobą np. wersje wyposażenia itd. ale próbując to zrobić, wyszło mi około 5-10 tys różnicy
na korzyść Skody. Rabaty w VW na ten model są dość spore: 10-13% od ceny katalogowej.
Do zobaczenie na drogach!
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Łuki_ssuperb »

2,0tsi 190KM ?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Camillinhio »

emtek pisze:Cóż, dziękuję Wam za wszystkie informacje.
Wczoraj zamówiłem VW Arteona w wersji Elegance 2,0 TSI 190 KM.
Wiem, że bardzo trudno porównać te dwa samochody ze sobą np. wersje wyposażenia itd. ale próbując to zrobić, wyszło mi około 5-10 tys różnicy
na korzyść Skody. Rabaty w VW na ten model są dość spore: 10-13% od ceny katalogowej.
Do zobaczenie na drogach!
Arteon droższy od passata o 15-20 kzl, od skody tylko 5-10 kzl? Ciekawostka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: CLO27 »

Bo pewnie porównuje tak...nie ma w skodzie tego to żeby dołożyć trzeba hmm...10tyś....nie ma w skodzie tamtego to żeby dołożyć trzeba 12tyś.....nie ma w arteonie tego to żeby przełożyć ze skody to -500zł :0 wtedy różnica wychodzi 5 tyś....

Druga opcja skode chciał L&K z dsg, a arteona bierze na 16 calowych kółkach....

I najbardziej prawdopodobna opcja po prostu nie umie liczyć jak sko :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kleofas »

w Arteonie też jest tylko DSG a kółka w Elegance maja 18"
ale policzę potem jeszcze różnicę w cenie dla Superba L&K z ciekawości
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Enriquez »

Łuki_ssuperb pisze:2,0tsi 190KM ?
Tak. Jest to silnik 2.0 TSI generacji 3B.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ