[S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: WG »

Audi bardzo szybko zwiększa cenę przy każdej dupereli np. lakier metaliczny prawie 5tys a perła prawie 14tys :shock:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

Big pisze:Emtek, przy zakupie Arteona dostaniesz ok. 5-6 tys. zł rabatu. Dodatkowo, przynajmniej w lubelskim salonie VW brak jakichkolwiek katalogów, próbek, lakierów czy tapicerek. Jednym słowem kicha.
Co do Mazdy, to potwierdzam. Zero elastyczności w salonie. Sprzedawcy zachowują się tak jak gdyby sprzedawali Poloneza w latach 80-tych. A ten trójwarstwowy lakier Mazdy 6, pomimo że piękny, to jest jakościową pomyłką. Mierzyłem takie fabrycznie nowe auto i jego grubość to ok ... 80-85 :shock: Szkoda kasy i nerwów na ten lakier.
Osobiście uważam, że podejście Mazdy jest spoko. Pomimo tego, że udało mi się w Skodzie coś tam ugrać, to strasznie nie lubię takiego przepychania się pomiędzy salonami. Po to jest cennik, abym zobaczył i zdecydował, a nie zastanawiał się czy salon w Dupczykach Małych nie da mi 1% mniej. Targować to się można jak się bierze 10 aut, a nie jedno.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Łuki_ssuperb »

bogacz ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

Nie bogacz, tylko nie lubię się targować i nie lubię przepłacać. Idąc do sklepu po bułkę z ceną 25gr nie chce mi się gadać z babką przy kasie czy dostanę ją za 23gr.
Foton

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Foton »

masz bledne zalozenie..skoro zakup bułki i auta stawiasz na tym samym poziomie to milo.
Foton

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Foton »

i w lizing:)
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

Gdyby wszystkie marki miały tak, jak w Maździe to byłoby w porządku. Ale jeżeli inni dają rabaty, to wolę poszukać najbardziej atrakcyjnej oferty. Ten 1 % to całkiem sporo pieniędzy przecież. Np. na paliwo.
Foton

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Foton »

lepiej niech inne marki nie robia tak jak w Mazdzie...
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Lukii »

kamracik co innego jest chodzenie z ofertą od Dealera A do Dealera B i znów od B do A itd żeby zbić cenę.
A co innego pertraktacje w jednym salonie. Żeby jednak je przeprowadzić musisz poznać ofertę konkurencji niestety.
Znam przypadki kupowania samochodów w Kielcach przez mieszkańców Warszawy celem zaoszczędzenia 500 PLN.
I nie jest to odosobniony przypadek a całkiem częsta okoliczność.
Kwota jaka jest każdy widzi ale jaza po samochód 200 km od miejsca zamieszkania żeby zaoszczędziś 500 PLN jest dla mnie mało logiczna.
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Foton

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Foton »

kupisz sobie kiedys, to zrozumiesz:)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Big »

Ja bym się nawet zgodził z polityką cenową Mazdy (bo faktycznie nie wszyscy chcą/potrafią się targować i negocjować ofertę dla siebie) gdyby ceny Mazdy były atrakcyjne w stosunku do cen konkurencji. Jednak ceny Mazdy są mocno wybujałe i dodatkowo nie sposób ich negocjować. To nie jest dobra polityka.
Gdyby Mazda miała ceny konkurencyjne i mówiła - ok. u nas nie dostaniesz żadnych rabatów, ale i bez nich masz o te parę tys zł taniej (lub tyle samo) niż u konkurencji z rabatami to ok.
Dodatkowo denerwuje mnie jeszcze totalny brak możliwości konfiguracji auta (ale to u wszystkich Japończyków i Koreańczyków. Nie tylko u Mazdy) - chcesz dynamiczne LED-y ok. ale musisz brać najbogatszą wersję. Nie szkodzi że część wyposażenia w tej najbogatszej wersji nie jest ci potrzebna. Musisz ja kupić bo inaczej nie dostaniesz tych aktywnych LED-ów na których ci zależy.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: sane »

Big pisze:Emtek, przy zakupie Arteona dostaniesz ok. 5-6 tys. zł rabatu.
;)
Da się znacznie więcej...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

To, że ceny Mazdy są przesadzone to jasne, z tym nie polemizuję. I tak gdyby wszyscy tak robili byłoby spoko, bo tymczasem jest tak, że te cenniki to nie wiadomo po co są, skoro każdy ustala cenę indywidualnie. To już lepiej niech nie podają cen, a każdy sobie ustali.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: CLO27 »

Możliwość dobrania dodatków ktore tobie są potrzebne niszczy mazde, durne poziomy wyposażenia bez możliwości dokonania jakichkolwiek zmian jest dla mnie poprostu nielogiczne....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: zegaryna »

Ja tak tylko wrzucę swoje kilka słów po równych 3 miesiącach użytkowania SIII 1.8 TSI- w manualu.

Akurat mam liftbacka i choć w trakcie oczekiwania na samochód dowiedziałem się, że będzie powiększenie rodziny to na prawdę wiem, że bagażnik to pomieści bo względem kombiaka nie ma duuużo większej przestrzeni, a linia ładniejsza- ale co kto potrzebuje. Ja byłem w szoku przewożąc ostatnio niektóre rzeczy.

Co do samego samochodu- mam Laurina, doposażonego o kilka dodatków typu hak, wentylacja foteli, kamera. Wyszło mnie to około 133 tys zł. Podchodziłem do tematu obecnej A4, ale za małe auto dla mnie ( przesiadałem się z Alfy 159 - to dopiero ciasnota...ale wspominam rewelacyjnie ), schodzącego q5 ( do wyrwania znacznie poniżej ceny Superba było ), rocznej a6 ... no i wielu innych aut. Superb wyszedł najlepiej.

Mam zrobione 8 tys km. Jak na tą chwilę w zasadzie bezproblemowo- był mały zgrzyt z przyciskiem do przesuwania fotela i blind spotem, ale ogarnięte sprawnie w ASO.
Obecnie wkurzają mnie 2 rzeczy- skrzypiący podłokietnik i... kierownica, która ewidentnie się wytarła na godzinie 8 i świeci co będę reklamował przy tak niskim przebiegu.

1.8 tsi świetnie jeździ, ale tylko w manualu. W DSG to był dramat dla mnie. Nie chciałem DSG, więc 2.0 nawet nie podchodziłem. Jestem na prawdę zadowolony- dynamika na poziomie moich starych ar 156 v6 i bmw 325 e46.

Kwestia głośności - PIRELLI... pierwsze 2 tys km było ok... teraz mnie tak wkurzają, że szok. Trzymają bardzo dobrze, ale są ultra głośne na naszych asfaltach. O dziwo- jechałem ostatnio autostradą za granicą i było znacznie ciszej- kilka razy ciszej. Kupić furę i wywalić te gumy- będzie dużo lepiej na naszych drogach lub jeździć za granicą na innych asfaltach.

Mazda 6 jest piękna... ale na wielu polach niestety poległa przy S3, choć po przesiadce ze ślicznej Alfy była dla mnie naturalnym wyborem estetycznym...a tak to skończyłem w czołgu- choć go bardzo polubiłem.
ODPOWIEDZ