[S2]1.4 tsi 125 KM

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
cherman
Posty: 35
Rejestracja: 14 sie 2017, o 18:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

[S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: cherman »

Myślę nad zmianą Octavii II Tour 1.6 LPG ma Superb 2.
Zależy mi na:
- silniku benzynowym
- niewielkim przebiegu
- niewielkim wyeksploatowaniu samochodu
- pewnym pochodzeniu (polski salon, polska sieć dealerska itp.)
- fakturze VAT 23%

Zauważyłem, że zgodnie z otomoto.pl jest superb2 z silnikiem 1.4 tsi 125KM jest bardzo konkurencyjna pod względem cenowym. Czytałem o tych silnikach wiele nieprzychylnych opinii pod względem awaryjności i wiele pozytywnych o ich ekonomiczności oraz względnie dobrym osiągom (jak na taki silnik i taką masę samochodu). Superb2 1.4 tsi 125KM wypada nawet korzystnie pod względem ceny w stosunku do octavii III.

Jak to jest z tymi silnikami?
Czy przypadkiem nie było jakichś pozytywnych modyfikacji po 2012 roku, które wyeliminowały wszystkie ich bolączki?
Z czego wynika niska cena na rynku wtórnym egzemplarzy z tym silnikiem? Czy to kwestia wyposażenia, niskiej mocy, czy może faktycznie awaryjności?

Dla przykładu taka oto oferta:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... z19DR.html
Co sądzicie o tym egzemplarzu?
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: wbi »

Widać, że gość dbał... myślę, że się dogadacie ... i będzie służyć dłuuugie lata ...
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: forrestas »

Wszyscy, którzy nie mieli do czynienia z taką konfiguracją powtarzają: Taki silnik!? W takiej budzie!? Przecież to nie jedzie?! Góra 100kkm i silnik do wymiany!!!

I jak później zachęcić klienta do kupna takiego auta - tylko ceną. Nie wiem jak było później ale w 2011 1.4tsi był tańszy o ~8k od 1.8tsi i 1.6tdi

Ten z oferty - w porównaniu do innych Superbów to totalna "bida wersja" więc w zakupie też był dużo tańszy.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: orlik »

W Polsce jeszcze potrwa trochę czasu zanim ludzie się do tych silników przekonają. Sam jak kupowałem to dostałem mega rabat od ceny cennikowej, bo nikt nie chciał auta z tym silnikiem kupić, a diesle to schodziły jak bułeczki. Na zachodzie jeździ już tego dużo i ludzie sobie chwalą, więc i u nas się z tym oswoją.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: kamracik »

Pierdzielicie trochę towarzysze, kazdemu według potrzeb, to jak się sprzeczać o to, które dzierlatki są fajniejsze, brunetki czy blondynki.

Jeden lubi sobie szybciej pojeździć, weźmie większy silnik, drugi jeździ po mieście i nie potrzebuje tego typu "wrażeń" to weźmie słabszy. Nie ma lepsze gorsze, można tylko uśrednić. 1.4TSI na tle innych silników, również w innych markach jest po prostu słaby, co nie znaczy, że to auto może tylko stać i jechać z Zakopanego do Gdańska, ale już nie z powrotem. Tylko skoro dokonaliście świadomego wyboru, to po co utwierdzać innych w tym przekonaniu? Czy widzieliście, abym ja się spinał z powodu nabijania się z moich 16"? Bądźcie ponad to 8-)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: marcin wroclaw »

A tak przy okazji ostatnio oglądałem nowego outbacka... Ależ ten to ma balony!

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
cherman
Posty: 35
Rejestracja: 14 sie 2017, o 18:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: cherman »

No dobra, to już wiemy że silnik słaby i się do niczego nie nadaje ;)
A gdyby tak porównać wrażenia z jazdy do Octavii II Tour Kombi 1.6 LPG 102 KM? Czy superb w 1.4 tsi 125KM pojedzie lepiej, czy gorzej?

Jeśli jednak znajdzie się ktoś, komu bolid potrzebny nie jest, a bardziej ceni sobie pakowność, praktyczność i ekonomię jazdy, to czy powinien obawiać się awaryjności tegoż silnika?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: whity »

Nie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: Foton »

cherman pisze:No dobra, to już wiemy że silnik słaby i się do niczego nie nadaje ;)
A gdyby tak porównać wrażenia z jazdy do Octavii II Tour Kombi 1.6 LPG 102 KM? Czy superb w 1.4 tsi 125KM pojedzie lepiej, czy gorzej?

Jeśli jednak znajdzie się ktoś, komu bolid potrzebny nie jest, a bardziej ceni sobie pakowność, praktyczność i ekonomię jazdy, to czy powinien obawiać się awaryjności tegoż silnika?
mpi vs. tsi?
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: Forest »

Każde TSI pojedzie lepiej niż MPI. Nawet 3 cylindrowe:)
Foton

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: Foton »

dokladnie tak:)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: Big »

Foton, porównywanie silnika doładowanego z atmosferycznym nie ma zbytniego sensu. Jest tak jak napisał ci Forest. Silnik doładowany zupełnie inaczej rozwija moc o raz ma dużo większy max. moment obrotowy który dostępny jest w dużo szerszym zakresie obrotów.
Foton

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: Foton »

Heja Szefie:)

Tożto nie mi piszą, gdyż jako aktualny użytkownik obu silników cośtam moge się wypowiedzieć :-)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: Big »

Foton, sorry ;)
Niedokładnie zobaczyłem, oczywiście o porównanie MPI do TSI pytał Cherman.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2]1.4 tsi 125 KM

Post autor: kleofas »

ten z ogłoszenia w środku wygląda jak nówka ale niestety na stronie widnieje juz jako sprzedany http://p-d.com.pl/33-skoda-superb
ODPOWIEDZ