[S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

Witam,
Obecnie jestem użytkownikiem Audi A4 Avant 1,8 bez DSG z 2015 roku. Samochód generalnie jest dość dobry, niestety dzieci przekraczają powoli 180 cm wzrostu i na tylnej kanapie mamroczą coś o braku miejsca. Stąd zaczęliśmy poszukiwania nowego auta w wersji kombi. Oglądaliśmy Passata, Mondeo, nowego Opla Insignię, Mazdę 6 i Skodę Superb. Patrząc na cennik i wielkość samochodu moim faworytem był Superb w wersji L&K 1,8 manual. Trochę mój zapał osłabł po lekturze tematów na tym forum dotyczących problemów z autem, ale i tak wydawał mi się to rozsądny wybór. Niestety wczoraj wybraliśmy się z żoną na jazdę próbną Superbem 220KM z DSG -wszystko byłoby w porządku - prowadził się nieźle, był komfortowy, nic nie skrzypiało, ale w środku było po prostu głośno. Na pewno słychać było pęd powietrza, coś szumiało tak, że cały czas próbowałem domykać szyby. Stąd moje pytanie, czy tak jest już w tym modelu?
Ktoś ma może większe doświadczenie, niż ja. Dodam tylko, że po Skodzie wsiedliśmy na jazdę do nowej Insigni - tutaj było zdecydowanie ciszej, ale niestety ich silnik 1,5 ze 165KM mocy i hydrokinetyczną skrzynią powoduje, że ma to dynamikę Matiza. A szkoda.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Te z sarkazmem również ;)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Łuki_ssuperb »

dokup sobie podwójne szyby i bedzie ciszej
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: whity »

Będzie ciszej ale nadal głośniej niż w audi. To tylko skoda
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

Nie, moim zdaniem model testowy miał zdecydowanie coś nie tak, u mnie cisza jak makiem zasiał - do momentu, aż nie odpalę silnika :lol:

Człowiek miej baczenie na to, że cena auta z księżyca się nie wzięła i skoro nie kupujesz A6 tylko Skodę to trochę inaczej wygląda kwestia jakości wykonania.
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

Mam tego świadomość, że auto jest tańsze, bo mi wyszło 70 tys. różnicy w podobnej konfiguracji z A4. A6 nawet nie sprawdzałem, nie chciałem się denerwować.
Tylko, że Mondeo i Insignia (ceny takie, jak Skody) są naprawdę niewiele głośniejsze (jeżeli w ogóle) niż Audi, dlatego ta konkretna Skoda mnie dość nieprzyjemnie zaskoczyła. Rzeczywiście są w opcji grubsze szyby, ciekawe tylko, jaka jest ich skuteczność.
Rozumiem, że Superb tak ma i albo trzeba to zaakceptować albo szukać innego auta?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: whity »

Dokładnie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: alexyn »

emtek pisze: Rozumiem, że Superb tak ma i albo trzeba to zaakceptować albo szukać innego auta?
...albo zainwesować w wygłuszenie auta jak kilka osób z forum już to zrobiło. Generalnie, nie ma tragedii wg mnie. Szczególnie z nowymi, dzwiękochłonnymi szybami...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: leszekmw »

a6 golas w skórze 156tyś zdaje się
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: jkp002 »

S3 jakieś mega ciche nie jest, tragedii co prawda nie ma, ale wydaje mi się, że Mondeo MK5 jest cichsze.
Tylko z miejscem z tyłu nie jest tam jakoś szczególnie bogato, a bagażnik w kombi jest zdecydowanie mniejszy.
Moje długie dziecko ma 190cm i nie bardzo się mieściło, więc padło na S3 gdzie problemów nie ma. Inna sprawa, że młody coraz częściej jeździ z przodu, a od niedawna za kierownicą. Z dużymi dziećmi tak się dzieje, więc nie wiem czy trzeba się strasznie przjemować ich komfortem na tylnej kanapie.

Warto sprawdzić na jakich oponach była ta testówka - często montowane są przesławne Pirelli Cinturato - na forum i w autach jest głośno o tych gumach.
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: AdamB »

Dla mnie na jeździe próbnej (jechałem Sportlinem z silnikiem 2.0 TDI 190 KM z prędkością do około 110 km/h) nie było jakoś bardzo głośno w środku. Było podobnie jak w mojej obecnej Lagunie III z 2013 roku. Przypuszczam, że Laguna też nie jest mistrzem wyciszenia, ale jeżeli w Superbie wyciszenie jest na podobnym poziomie, to nie będę narzekał. :)
Za to koledzy, którzy podczas jazdy próbnej Superbem siedzieli z tyłu, stwierdzili że jest bardzo cicho i nie słyszeli nawet pracy silnika.
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Lukii »

Najlepiej to się dzieci pozbyć i zostać przy audi - kosztów zero i poziom hałasu będzie w audi jeszcze lepszy ;)
A co do szumów to jest gorzej niż u konkurencji.
Dla mnie jednak (też ojca ale na razie dzieci do 140 cm :) ) obszerne wnętrze plus bagażnik wygrywają z jakością i hałasem.
Tutaj Superb deklasuje konkurencje.
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

alexyn pisze:Szczególnie z nowymi, dzwiękochłonnymi szybami...
Właśnie, ma ktoś na forum już porównanie, jak się spisują takie szyby?
W Oplu Insigni za tysiaka oprócz szyb dają jeszcze wygłuszenie przednich nadkoli i komory silnika.

Dzieci niestety nie da się pozbyć, jeszcze kilka lat trzeba wytrzymać...
W tej testówce było tak głośno, że przy 160km/h na wylotówce z Warszawy na Katowice trzeba było do żony prawie krzyczeć.
Pan handlowiec próbował wytłumaczyć, że to tak przez wyłączone radio jest :D
Chyba spróbuje w innym salonie, inne auto. Ten Superb był na 19" oponach Pirelli, ale modelu opon nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Tom-Tdi »

To coś faktycznie ta testowka jest nie halo, chyba, że diesle są takie głośne bo w benzynie do 200km/h jest całkiem przyzwoicie gdyby był jeszcze 7-bieg to całkiem byłaby ameryka.
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

To była benzyna.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: barteka3 »

jechałem A5 sportback 2tsi 252km i poziom głośności był podobny do S3 2 tsi 220, zauważalnie ciszej było w arteonie [2.0bitdi]
ODPOWIEDZ