[S3] SmartLink - polączenie z androidem

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
atipo1
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

[S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: atipo1 »

Dzień dobry.
Przymierzam się do zakupu Skody Superb w bogatszej wersji z systemem SmartLink i nawigacja 9".
Moje pytanie brzmi, w jaki sposób następuje połączenie ze smartfonem? Czy ekran smartfona jest widoczny na ekranie nawigacji? Czy tylko w niektórych aplikacjach? Czy można używać np: "Janosika" lub "Youtuba", korzystając z monitora nawigacji? czy jedynie jest to chwyt marketingowy?
Pytałem w 2 różnych salonach i uzyskałem różne odpowiedzi.
Ponadto w VW Passacie, który ma tą sama nawigacje, ale inny soft jest to wszystko możliwe?
Jak to jest w Superbie? Jest to dla mnie istotne.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Karl.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: kamracik »

Na wszystkie pytanie odpowie wyszukiwarka, temat wałkowany o wiele za często..

Passat, a Superb to dwa różne auta i już. Nie ma co zgłębiać tematu.
atipo1
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: atipo1 »

Na większość pytań zadawanych na forum odpowie wyszukiwarka, youtube, albo inne źródła. Ale forum to też przyjemność rozmowy, różne punkty widzenia i wymiana doświadczeń. Jeśli chce Pan aby forum było puste, to proszę napisać w regulaminie, żeby przed napisaniem posta sprawdzać w googlach. Ja w wyszukiwarce nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Jak Pan nie chce zgłębiać tematu to proszę się nie wypowiadać.
Może ktoś inny pomoże. Czy mirrorlink i smartlink to to samo?
Pozdrawiam.
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: Cienki221 »

Musisz sie przyzwyczaić do charakteru tego forum, ale fakt jest kilka tematów odpowiadającym na Twoje pytania ;) wystarczy trochę poczytać tutaj, viewforum.php?f=59
w każdym z tematów znajdziesz odpowiedz :)
Smartlink a MirrorLink to jest coś innego. Nie wiem jak w nowym 9" jest ale w moim, żeby sparować radio z tel muszę podłączyć ORI kablem tel przez usb. Janosik i inne nie bedą wyświetlane w czasie jazdy, bo VIM jest zablokowany w czasie jazdy. Oczywiście można to odblokować, ale po za salonem
Ostatnio zmieniony 9 sie 2017, o 08:15 przez Cienki221, łącznie zmieniany 2 razy.
CybPL
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 15:59
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: CybPL »

Ale tylko jak uda ci się połączyć telefon za pomocą mirrorlink a nie za pomocą android auto. Niestety nie wszystkie telefony taką możliwość mają...
atipo1
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: atipo1 »

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jest to dla mnie już duża pomoc. Pozdrawiam.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: piecu »

SmartLink to zestaw trzech systemów: Android Auto, MirrorLink i Apple CarPlay. Dwa pierwsze masz dla Androida, ostatni dla iPhone'a.
CarPlay działa raczej za każdym razem, z Android Auto i MirrorLink ludzie mają wiecznie problemy i musisz mieć kompatybilny telefon i system. Napisz jaki masz telefon, to zobaczymy.
Btw, Android Auto nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, więc musisz zainstalować go ręcznie z pliku znalezionego w sieci.

W CarPlay i Android Auto działają tylko aplikacje, które zostały specjalnie do tego dostosowane (i dostały akceptacje Apple'a/Google'a). Poszukaj w sieci jakie to.
W MirrorLink teoretycznie możesz mieć ekran telefonu 1:1, ale tylko na postoju. W czasie jazdy dostępne są tylko aplikacje certyfikowane (znowu: pogoogluj). Ale teoretycznie możesz sobie to odkodować albo używać specjalnych aplikacji i wtedy możesz mieć Yanosika czy YouTube'a w czasie jazdy, ale wymaga to trochę kombinowania. Więcej znajdziesz tu: viewtopic.php?f=59&t=8348
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] SmartLink - polączenie z androidem

Post autor: alexyn »

Połączenie z AndroidAuto działa całkiem sprawnie. Działa spotify, last.fm i parę innych. Do tego mapy googlowe. Niestety połączenie tylko przez kabel USB (a szkoda, że nie przez BT).
ODPOWIEDZ