przycisk klapy tylnej

pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

przycisk klapy tylnej

Post autor: pinez »

Drodzy Koledzy;
Po wczorajszym przeglądzie w ASO pojawił się mały dzonk z zamykaniem klapy tylej.
Mianowicie po otwarciu klapy z przycisku środkowego pilota nie można jej zamknąć z przycisku na klapie mimo, że przycisk świeci.
Problem rozwiązuje się gdy odrygluje pozostałe drzwi. Wtedy znów jest aktywny.
ASO twierdzi, że nic nie zmieniało. W poniedziałek znów wizyta w ASO ale wszelkie Wasze istotne komentarze pomogą mi z nimi dyskutować.
pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: pinez »

Dzisiejsza wizyta w ASO g..wno dała.
ElekroMONTER zajęty był. Mimo umówionej wizyty :evil:
Szef serwisu chciał oczywiście wymieniać przycisk w klapie, potem po wyjaśnieniu a właściwie prezentacji, że przycisk po prostu "się usypia" odpuścił i podjął temat sterownika :oops:
Ja natomiast łączę drugi wątek - rozładowywanie aku. Kilka miesięcy temu miałem taką akcję dwa razy. Auto nie odpala. Drugim razem skończyło się na podłączeniu prostownika (nad jeziorem notabene w kwietniu poza sezonem) i dopiero odpalił. Wymieniłem aku na nowy (kwiecień). Tydzień temu znów zonk. Aku nie dało rady po około 2 tygodniach jazdy na krótkich miejskich dystansach. W czasie przeglądu poprosiłem o weryfikację. W trybie uśpienia auto pobierało prąd tylko do alarmu. Nie stwierdzono żadnego złodzieja energii.
Przerowadzono test Aku i stwierdzono, że straciło około 30% natężenia prądu. Zalecono jego podładowanie.
Czy może być to przyczyną złego działania sterownika siłowników klapy? Dodam, że zarówno przycisk na konsoli koło lewarka jak i w pilocie działają prawidłowo. Więc dla mnie chybiona diagnoza.
Co więcej nawet przycisk na klapie działa prawidłowo przy włączonym silniku. Zawiechę łapie po kilkunastu sekundach gdy wszystko jest off. I powtarzam wystarczy nacisnąć przycisk odryglowania by znów przycisk na klapie był aktywny.
Dodatkowo męczy mnie pytanie czy sterownik/siłownik klapy bagażnika może być odpowiedzialny za rozładowanie aku?
Może macie namiary na jakiegoś speca w Bydgoszczy/Toruniu, bo ASO to zło :cry:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: Enriquez »

Zacząłbym od czytania błędów i analizy aktualnego kodowania. Musisz mieć obd11 lub vcds aby to zrobić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: pinez »

.
pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: pinez »

Awarii cześć dalsza. Klapa się nie otwiera :-/ zamek puszcza ale dalej trzeba ją otwierać ręcznie. Wciąż twierdzę że to problem softwareowy. Może ktoś poleci spec a tym razem z 3city?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: Enriquez »

Krzysztof Kędziera Banino. Znajdziesz w necie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: pinez »

Udało mi się zresetować ustawienia.
ASO błędów nie znalazło. Twierdzą że moduł komfortu odcina przycisk bo aku jest słaby. Nowa Varta kupiona ~3 mies temu
Proponują naładować aku i sprawdzić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przycisk klapy tylnej

Post autor: pinez »

Enriquez pisze:Krzysztof Kędziera Banino. Znajdziesz w necie.
Dziękuję za namiar

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ