Fotelik nr 2 - co macie?

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: CLO27 »

Ja mam jakieś tam concord............
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: whity »

Łuki_ssuperb pisze:No i panowie to że Recaro robi dobre fotele samochodowe to nie znaczy ze i robią dobre foteliki ;-)
to samo dotyczy Skodę
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: Łuki_ssuperb »

zgadza sie:)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: hubi_pl »

michals pisze:
hubi_pl pisze:W fotelikach od prawie 8 lat.

Jak masz przekonanie do tyłem do kierunku jazdy to bardzo dobrze, nie zmieniaj jego bo to niebezpieczne.

Masz ISOfix to go wykorzystaj, ale nie za wszelką cenę, bo są foteliki które bez ISOfixa potrafią dłużej "przewozić" / zabezpieczać dziecko. napisz skąd jesteś, może znajdę jakiś "normalny" sklep co Ci pomoże.

W tej grupie większość markowych foteli ma regulację pochylenia, a nachylenie siedziska o którym piszesz nie jest już aż tak istotne jak przy 0-13kg.

pzdr
Hubi
pn-wsch Polska. Olsztyn, Ełk, ew. Białystok.

coś tam mierzyłem wstępnie jeszcze zawczasu. Z wstęponych obserwacji wyszło, że regulacje pochylenia to różne są. W niektórych np. tylko reguluje sie przed zamontowanie a nie w trakcie jazdy. Albo że w pozycji najbardziej pochujonej jest prawie pionowe oparcie, a w pozycji zero to w sumie już kąt ujemny...

W Olsztynie masz sklep Kangurek, Towarowa 9 - ten sam właściciel co Bobas niedaleko, ale w Kangurku więcej foteli z tego co pamiętam.

W Białymstoku Bobowózki Wasilkowska 30, chłopaki maja pojęcie.

Regulacja pochylenia najlepiej jak jest dostępna nawet po zamontowaniu fotela. W trakcie jazdy nie reguluj, najlepiej na postoju, ale rozumiem że pisząc miałeś na myśli że regulacja jest tylko przy montażu. Pamiętaj że fotel w tej grupie wypinasz co 2-3 tygodnie np na noc i montujesz ponownie jak już kanapa wróci do naturalnego kształtu, w przeciwnym wypadku dobrze zamontowany fotelik, po pewnym czasie będzie luźny.

Panowie, jak polecacie jakieś fotele to piszcie dlaczego, samo stwierdzenie: mam i polecam jest nijak miarodajne. To nie smartfon którego używamy i możemy polecić, nikt też nie rozbija się autem żeby przetestować i polecać foteliki. Recaro ostatnio odnotowało niestety parę wpadek, jakoś z nich wychodzą. Dobrze napisał przedmówca, Recaro od fotelików to nie to samo co fotele rajdowe....

Pzdr
Hubi
Mr Haldex
lesiu811
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2014, o 08:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Lokalizacja: Silesian

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: lesiu811 »

Ja mam TAKATA MAXI, kosztował mnie 1200 zł ale fotelik jest na lata, rośnie wraz z dzieckiem (przy podnoszeniu zagłówka fotelik rozszerza się w ramionach na boki). W foteliku tym siedzi się nisko (niżej niż w Recaro) dlatego drobniejsze dzieci na początku mogą nie widzieć co za oknem (ale nie to jest najważniejsze w tym foteliku).
Fotelik wyróznia system AIRPAD - poduszki w zagłówku wykonane z tych samych materiałów co samochodowe poduszki powietrzne, wypełnione energochłonną pianką i powietrzem dzięki czemu świetnie chronią głowę i szyję.
Fotelik na zaczepy Isofix a pomimo tego można go trochę wysunąć co ułatwia dziecku spanie.
Wg mnie wart swoich pieniędzy.
Na bezpieczeństwie dzieci się nie oszczędza.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: hubi_pl »

lesiu811 pisze:Ja mam TAKATA MAXI, kosztował mnie 1200 zł ale fotelik jest na lata, rośnie wraz z dzieckiem (przy podnoszeniu zagłówka fotelik rozszerza się w ramionach na boki). W foteliku tym siedzi się nisko (niżej niż w Recaro) dlatego drobniejsze dzieci na początku mogą nie widzieć co za oknem (ale nie to jest najważniejsze w tym foteliku).
Fotelik wyróznia system AIRPAD - poduszki w zagłówku wykonane z tych samych materiałów co samochodowe poduszki powietrzne, wypełnione energochłonną pianką i powietrzem dzięki czemu świetnie chronią głowę i szyję.
Fotelik na zaczepy Isofix a pomimo tego można go trochę wysunąć co ułatwia dziecku spanie.
Wg mnie wart swoich pieniędzy.
Na bezpieczeństwie dzieci się nie oszczędza.
Jest fajny, ale nie o takim foteliku tutaj jest temat. Twój fotelik jest dla dziecka które wyrośnie z fotelika nr 2 (używamy łącznie 3 fotelików) czyli powyżej 18kg (lub jak fotelik nr 2 jest do 25kg, to wtedy jak ma 25+).
ps. Pamiętaj żeby nie zmieniać zbyt wcześnie fotelika, to że fotelik jest od 15kg, nie oznacza że jak dziecka ma już 15 to zmieniamy. Zawsze każdy używany aktualnie fotelik, lepiej ochroni dziecko niż kolejny.

Pozdrawiam
Hubi
Mr Haldex
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: kamracik »

Ja mam Axkida duofix, w Superbie pełno miejsca więc dzieciak sobie podróżuje tyłem. Nie ma choroby lokomocyjnej więc tak będzie jeździć do 25kg o ile mnie pamięć nie myli (dopóki fotelik na to pozwala). Obecnie przypięty Isofix'em, pasami samochodu i dodatkowymi pasami do przednich foteli. Najsztywniej siedzi z wszystkich fotelików, które do tej pory widziałem (w sensie bujanie na boku, przód tył itd.).

Nie wiem co jeszcze pisać, bo mam nadzieję nie mieć możliwości sprawdzenia jego podstawowego zadania.

Z minusów, aby nie było tak kolorowo, to blednę za każdym razem, gdy mam go wyjąć i wpiąć ponownie do auta. Więc jeśli ktoś chce jechać na jednym foteliku to mocno odradzam. Czyszczenie jego też nie jest tak proste jak np. w Cybexach czy Maxi Cosi, ale coś za coś.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: piecu »

michals pisze:
Łuki_ssuperb pisze:Michals tutaj mozesz sobie poczytać o fotelikach
https://fotelik.info/
czytałem ... wszystko sprowadzają do budowania teorii, że sam nie jesteś w stanie trafić/dobrać fotelika do auta/dziecka. Więc jedyne co to płatna wizyta u nich. Spoko tylko dla tych co są z w-wy akurat.
A może to prawda? No i wizyta nie musi być płatna, bo jak kupisz od razu fotelik, to masz dopasowanie gratis. A cena mojego była taka, jak najtańsza w internetach.
Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby dopasować fotelik jednocześnie do dziecka i do samochodu, a nie kupować przez internet, bo ma dobre opinie (no i właśnie - na jakiej podstawie te opinie? Ktoś przetestował go w zderzeniach???).
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: kamracik »

Niektóre foteliki można znaleźć w necie na zdjęciach z wypadków i widać jak się zachowują (trzeba mieć baczenie, że wypadki są różne, lub też ktoś mógł niedopełnić jakiegoś elementu jak pasy etc.), po skonfrontowaniu tego z innymi informacjami można sobie wyrobić jakieś zdanie na temat bezpieczeństwa danego fotelika. Z tego powodu odpuściłem sobie te foteliki z poduszkami zamiast pasów. Inni z kolei je sobie chwalą. Mamy wolność wyboru.

Strony, a w zasadzie firmy jak fotelik.info są instytucjami zarobkowymi - nie oszukujmy się, na pewno mają jednak duże doświadczenie i szereg racji. Znam multum znajomych, których dzieci jeżdżą w ten czy inny sposób niepoprawnie zapięte (bo pasy uciskają, bo coś tam przeszkadza itd.) i im jednak dobrze by było uzmysłowić co nie co.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: Łuki_ssuperb »

Kamrat pełna zgoda ze fotelik.info to instytucja zarobkowa, ale jednak nie można odebrać im wiedzy odnośnie fotelików itd ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: kamracik »

Przecież nic takiego nie napisałem :) Mają pojęcie o tym co robią, ale na bank będę wyolbrzymiać problem, bo na tym zarabiają. Parę ich akcji widziałem i ok, ale często były to przesadzone reakcje (nie mówię tutaj o wyreżyserowanych na parkingu etc.).

Tym nie mniej jakbym samemu nie umiał dobrać fotelika, stwierdzić czy dobrze siedzi w aucie to bym się do nich zgłosił.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: hubi_pl »

kamracik pisze:Ja mam Axkida duofix, w Superbie pełno miejsca więc dzieciak sobie podróżuje tyłem. Nie ma choroby lokomocyjnej więc tak będzie jeździć do 25kg o ile mnie pamięć nie myli (dopóki fotelik na to pozwala). Obecnie przypięty Isofix'em, pasami samochodu i dodatkowymi pasami do przednich foteli. Najsztywniej siedzi z wszystkich fotelików, które do tej pory widziałem (w sensie bujanie na boku, przód tył itd.).
Kto Ci tak zamontował/doradził? Montujemy za pomocą ISOfix albo pasami
kamracik pisze:Z minusów, aby nie było tak kolorowo, to blednę za każdym razem, gdy mam go wyjąć i wpiąć ponownie do auta. Więc jeśli ktoś chce jechać na jednym foteliku to mocno odradzam. Czyszczenie jego też nie jest tak proste jak np. w Cybexach czy Maxi Cosi, ale coś za coś.
W tej grupie fotelików trzeba wypinać co około 3 tygodnie, np na noc, aby kanapa "odpoczęła" i ponownie montujemy, w ten sposób fotelik jest zawsze sztywno zapięty.

Co do fotelik.info - znam ich bardzo dobre, nie raz pracowaliśmy razem przy wielu akcjach i powiem Wam że znają się na rzeczy. Do nich jedzcie po wiedzę, a kupno u nich potraktujcie jako podziękowanie za otrzymaną merytorykę, która jest bardzo przydatna przy przewożeniu dzieci, a i wcześniej, podróży kobiet w ciąży i zabezpieczania jej i nienarodzonego jeszcze dziecka.
Pzdr
Hubert
Mr Haldex
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: kamracik »

hubi_pl pisze:Kto Ci tak zamontował/doradził? Montujemy za pomocą ISOfix albo pasami
Nikt, sam po zapięciu poprawiłem jeszcze pasami, bo młody nie przekroczył 18kg, a producent tego nie zabrania, więc dlaczego nie?
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: hubi_pl »

kamracik pisze:
hubi_pl pisze:Kto Ci tak zamontował/doradził? Montujemy za pomocą ISOfix albo pasami
Nikt, sam po zapięciu poprawiłem jeszcze pasami, bo młody nie przekroczył 18kg, a producent tego nie zabrania, więc dlaczego nie?
To odepnij pasy auta.

Montażu dokonujemy za pomocą ISOfixa (wraz z pasami pomocniczymi - zakotwiczonymi u Ciebie do przedniego fotela) lub 3 punktowego pasa samochodowego. Przypinając dodatkowo pasami z auta, zaburzasz kompletnie geometrię ruchu fotelika w codziennym użytkowaniu, nie mówiąc o sytuacji wypadku. Pamiętaj że ISOfix działa ala strefa kontrolowanego zgniotu, przyjmuje też na siebie siłę, dlatego nie montujemy "podwójnie".
Mr Haldex
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotelik nr 2 - co macie?

Post autor: kamracik »

Powiem tak, nie myślałem o tym aż do tego momentu. Wydawało mi się, że im lepiej siedzi tym lepiej. Tym bardziej, że nawet w przypadku montażu przodem zalecają dodatkowe pasy. Na wszelki wypadek napisałem do nich pytanie i zobaczymy, co sam producent na ten temat sądzi.
ODPOWIEDZ