Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

logann pisze:Są jeszcze np. administratorzy IT, którzy mają telefony służbowe. W czasie dyżuru siedzą sobie na dupci w domku przed telewizorkiem (albo śpią smacznie), ale jak telefon zadzwoni to siadają do komputera i gaszą pożary. Są awarie, które nie mogą czekać aż weekend się skończy, bo generują setki tysięcy pln'ów strat...
no ale to jest ich normalna praca... , za to mu płacą jak ma dyżur..
zgredowi chodziło o coś innego..
i w sumie ma trochę racji jak się nad tym zastanowicie..
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: alexyn »

Ładny się off-topic zrobił :)
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

WG pisze:Chyba jednak na siłę piszcie bo odbiegacie od tematu jakim było kupno samochodu i sposób zbierania ofert. Ktoś kto handluje samochodami chyba jednak w weekend poza godzinami pracy nie musi odbierać. Niech jednak nie twierdzi że wykonując swoje obowiązki i przygotowując ofertę oraz odpowiadając na pytania Klienta robi coś nadzwyczajnego i Klient powinien czuć się zobowiązany bo to paranoja.
przyznasz chyba jednak, że trucie handlowcowi przez tydzień, proszenie o milion konfiguracji i kalkulacji finansowania a później spacer z najlepszą ofertą do salonu na sąsiedniej ulicy i położenie jej na stół z tekstem "zrób mi taką ofertę albo o 100zł gorszą i wezmę u Ciebie" jest słabe..
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Chorzyn »

Jarek104 pisze:
WG pisze:Chyba jednak na siłę piszcie bo odbiegacie od tematu jakim było kupno samochodu i sposób zbierania ofert. Ktoś kto handluje samochodami chyba jednak w weekend poza godzinami pracy nie musi odbierać. Niech jednak nie twierdzi że wykonując swoje obowiązki i przygotowując ofertę oraz odpowiadając na pytania Klienta robi coś nadzwyczajnego i Klient powinien czuć się zobowiązany bo to paranoja.
przyznasz chyba jednak, że trucie handlowcowi przez tydzień, proszenie o milion konfiguracji i kalkulacji finansowania a później spacer z najlepszą ofertą do salonu na sąsiedniej ulicy i położenie jej na stół z tekstem "zrób mi taką ofertę albo o 100zł gorszą i wezmę u Ciebie" jest słabe..
+1
tezar
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 15:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: tezar »

Jarek104 pisze: przyznasz chyba jednak, że trucie handlowcowi przez tydzień, proszenie o milion konfiguracji i kalkulacji finansowania a później spacer z najlepszą ofertą do salonu na sąsiedniej ulicy i położenie jej na stół z tekstem "zrób mi taką ofertę albo o 100zł gorszą i wezmę u Ciebie" jest słabe..
To zależy czy handlowiec faktycznie coś przygotował, czy zlał temat ;-) Poza tym Panowie Handlowcy, pamiętajcie że my, klienci, jesteśmy na nieco gorszej pozycji w zdobywaniu informacji niz Wy i często jedyną drogą jest zapytanie salonu. Z mojego doświadczenia tematy typu MY208 (nikt nic nie wie) czy kolor indywidualny (od "nie da się", przez "to kosztuje bardzo dużo pieniędzy i czeka się rok" do "bez problemu") to zagadnienia będące wiedzą tajemną nawet dla salonów, a co dopiero dla klienta. Kupujesz samochód za kupę kasy w ciemno, beż możliwości jego zobaczenia czy nawet zapoznania się ze zmianami, które Twoje auto dotkną. W takiej sytuacji jedyna możliwość to zawracanie dupy sprzedawcom - zła opcja dla obu stron. Kredytowanie to osobna kwestia, ale niestety informacje na stronach czy w katalogach Skody po prostu nic nie mówią i dopóki ktoś Ci nie przygotuje pełnej kalkulacji, to nie poznasz rzeczywistych kosztów.

Ale tak, jak trafiasz na kompetentnego sprzedawcę z dobrą ceną i dalej łazisz za 100zł i szukasz kwadratowych jaj, to jest to słabe.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jarek104 »

a właśnie o tej ostaniej opcji tu piszę. Nie mówię o udzieleniu pojedynczej informacji tylko o sytuacji, gdzie ktoś przez dwa tygodnie prosi o kolejne konfiguracje aż w końcu znajdzie tę swoją, wyciśnie co się da i z takim zestawem idzie do najblizszego salonu zamówić auto.
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: zegaryna »

Mentalności się nie zmieni. Ja też działam w branży handlowej. Też rabatuje. Klienci często przychodzą do mnie z innych firm gdzie wiem, że wycyckali już wszystko co się dało z marży i chcą kupić taniej bo to, bo tamto... Czasem owszem- sprzedam taniej bo mogę, bo mam z innej dostawy i też muszę jakoś żyć, płacić podatki itd... Czasem jednak ze zwykłej przyzwoitości i szacunku do innych w branży - spuszczam takich po brzytwie odsyłając tam gdzie już byli mówiąc, że nic nie wyciśnie się więcej- zdrowa konkurencja akurat popłaca w mojej branży.

Ja też przed zakupem auta obleciałem kilka salonów. Jarek dał mi akurat cenę bardzo dobrą. Dostałbym pewnie taką samą w salonie 10km od domu jakbym długo pomęczył albo wziął ofertę Jarka na stół ( wiem, że kilku tak robiło ), ale kupując auto kupiłem także obsługę na konkretnym poziomie i wolałem pojechać te 400km po auto niż zawracać komuś tyłek przez kilka dni a potem kupić bliżej na podstawie jego pracy....
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

Przyłaczam się do Chorzyna i spółki ;)
Aktualnie jestem na etapie wyboru następcy mojej O3 i kontaktowałem się z wieloma handlowcami róznych marek i naprawdę po tych kontaktach człowiek docenia takie osob jak Jarek które odpowiadają na pytania i pomagają a nie maja Cie w d…
Pytanie po jeździe testowej w Wawie Superbem o użyczenie auta na dzień bo jazda wokół salonu to za mało, Panieee nie ma opcji, trzeba zapisywac się przez park prasowy, czeka się 3 miesiace a na kombi to i dluzej..
Jarek, jasne postaram się cos wykombinowac tylko wiadomo trzeba podjechac do Torunia, luz zrobimy sobie z żoną weekend w rydzykowie.
Audi, Warszawa, jazda testowa nie ma problemu proszę się umowic, uzyczenie samochodu, no nie wiem musze zapytac dyrektora, niestety nie da rady.
Audi inna część Polski, po wysłaniu konfiguracji, oczywiście Panie Grzegorzu zaraz zadzwonię ustalić szczegóły. Gościa przełożony jechał do Wawy na spotkania, przyjechał do mnie do pracy wyjął swoje rzeczy (foteliki itd. więc zapewne to był jego służbowy) dał mi A4 i odebrał następnego dnia u mnie z pracy. Można?
Do tego gość mega sympatyczny, pomocny, podobnie jak Jarek i co po czymś takim mam iść do tych ludzi co mnie olali i kupić, skoro ktoś mi tak wychodzi naprzeciw?
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

niektorzy odpowiedza: Zeby bylo taniej?
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

Taniej, jesli to by była znacząca różnica to ok, ale jeśli jest jak Jarek pisze że ludzie się kłócą o kilka stówek przy samochodach za niech będzie 150k i nie doceniają pracy jaką ktoś wykonał dla nich to słabo..
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

nie broniac nikogo pamietaj ze te 150kpln nie wyklada klient, najczesciej, tylko lizingowadwca.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: marcin wroclaw »

Heheh, to tak jest że klient tylko jeździ, a kase wyklada leasingodawca?
To ja biore nowego tourana w leasing
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

150k przeciez nie klient...dlatego walczy o kazda stowe..zawsze to mniejsza rata lub lepsze wyposazenie:)
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Chorzyn »

No jak te kilka stówek rozłożymy na raty zazwyczaj 35 miesięcy to wychodzi pooooolazna suma każdego miesiąca ;] zazwyczaj 20-30 złoty


Co do wykładania pieniędzy przez leasing to LOL ;]
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Wosho »

Btw te procenty liczycie od ceny z konfigu czy konfigu -4k rabatu online?
ODPOWIEDZ