Szum wiatru powyżej 100km/h

Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: radzyku »

Witam wszystkich
od marca 2016 jestem posiadaczem skody superb kombi. Do ubiegłej zimy raczej nie narzekałem dużo, po za głośnymi oponami pirelli :)
Niestety po zimie jakoś tak dziwnie wyszło, że auto stało się głośne - szum wiatru w zależnosci od pogody zaczyna się już po przekroczeniu 100km/h - subiektywnie najbardziej po stronie kierowcy - słupek A. Chyba dopiero około 180 przestanie być słyszalny jako, że opony generują taki hałas, że subiektywnie wiatr przestaje być irytujący. Problem oczywiście zgłosiłem do Skody ale próbowałem znaleźć źródło - póki co bez skutku - dlatego pytanie do was - czy podmuchy wiatru w przedziale prędkości 100-160km/h wystepują u was? Z tego co pamiętam, to nie miałem takiego problemu w zeszłym roku. Poniżej opis dotychczasowych działań :

1) Sprawdzenie uszczelek - przy niektórych autach okazały się one główną przyczyną głośnych podmuchów wiatru:

Obrazek

Obrazek

Rezultat: potencjalny winny znaleźiony! Drzwi od strony kierowcy nie były dobrze ustawione, mogłem bez problemu włożyć palca między drzwi a ramą auta:
Obrazek
Obrazek

Akcja: Skoda ustawiła drzwi prawidłowo - niestety zero efektów - jak było tak i jest. Szukamy dalej:

Zdjęcia ze strony brytyjskiej:
Obrazek
Obrazek

Miałem nadzieje, że u siebie znajdę coś podobnego - nic z tych rzeczy - wszystko wydaje się być OK

Obkleiłem całe przednie drzwi z nadzieją, że wreszcie coś znajdę - niestety jak było tak jest - z taśmą pomimo, że bardzo cienką było jeszcze gorzej.. :)

Ostatni pomysł jaki przychodzi mi do głowy - wiatr dostaje się bezpośrednio do słupka A przez "jakieś" tam nieszczelności:
- zdjęcia z forum niemieckiego:
Obrazek
Obrazek

Akcja właściciela i rezultat - podmuch wiatru przeszedł do historii:
Obrazek


To byłaby moja ostatnia nadzieja, podejrzewam, że przy pierwszej próbie raczej nie użyłbym żółtego silikonu ;)

Prośba do was:

Ponawiam pytanie, dotyczące podmuchu wiatru przy prędkościach 100-160km/h - jak to u was wygląda
Jakieś doświadczenia przy usuwaniu takich "usterek"?

Z góry dzięki za każdą odpowiedź!
Pozdrawiam
Radek
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: jdef90 »

A nie jest to szum od lusterek bądź relingów?
Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: radzyku »

Relingi watpie, byc moze od lusterek - tak jak wspominalem, subiektywnie slupek A ew. Lusterka. Wrazenie jest takie jakby caly czas wial boczny wiatr. Jezeli to faktycznie lusterka co z tym fantem zrobic? :) Ogladalem je z zewnatrz, zero uszkodzen. Przy zamknietych jezeli w ogole bede w stanie gdziekolwiek przeprowadzic probe to podejrzewam ze bedzie zdecydowanie glosniej niz z otwartymi. Dzieki za sugestie.
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: Jedrula »

Hej,

tez mam kure kombi i u mnie to byla kwestia regulacji drzwi i uszczelek, teraz jest juz ok.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: orlik »

Kuwa mać, od tygodnia u mnie szumy powyżej 140, tak jakby szyba pasażera była niedomknięta. Chyba jakiejś kleje uszczelek, albo uszczelki w związku z podwyższonymi temperatura się poddały... oglądałem i na oko jest wszystko cacy, ale wizyta w serwisie jest nieunikniona :evil:
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: marasmus007 »

U mnie od samego początku jest taki objaw jakby szyba była niedomknięta ale tylna po stronie kierowcy.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: CLO27 »

orlik pisze:Kuwa mać, od tygodnia u mnie szumy powyżej 140, tak jakby szyba pasażera była niedomknięta. Chyba jakiejś kleje uszczelek, albo uszczelki w związku z podwyższonymi temperatura się poddały... oglądałem i na oko jest wszystko cacy, ale wizyta w serwisie jest nieunikniona :evil:
sprawdz czy szyba się krzywo nie domyka....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
remixs1975
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2017, o 15:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: remigiusz

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: remixs1975 »

heh u mnie od samego początku wiało ale byłem tak zafascynowany kolorowymi światełkami że nie zwracałem uwagi, obecnie jednak mnie to strasznie irytuje, wizyta w serwisie i regulacja drzwi nieco pomogła ale dalej jest ten szum
Awatar użytkownika
Wojtekk
Posty: 34
Rejestracja: 1 lip 2017, o 14:00
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 449/572 stage3
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: Wojtekk »

U mnie coś innego dziwnego zauważyłem. Przy niższych prędkościach jest zupełnie normalnie. W okolicy 230 znikąd pojawia się jakby gwizd. Do tej prędkości jest wszystko zupełnie normalnie, wiadomo szum wiatru narasta wraz z prędkością ale powyżej coś zaczyna okropnie głośno gwizdać. za pierwszym razem myślałem że zaraz coś się urwie... ktoś z was doświadczył może czegoś podobnego, lub wiadomo co to jest?
Foton

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: Foton »

230? Conajwyzej citroeny tyle poleca:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: marcin wroclaw »

:)
Marcin
Obrazek
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: jdef90 »

remixs1975 pisze:heh u mnie od samego początku wiało ale byłem tak zafascynowany kolorowymi światełkami że nie zwracałem uwagi, obecnie jednak mnie to strasznie irytuje, wizyta w serwisie i regulacja drzwi nieco pomogła ale dalej jest ten szum
Rurka pitota do czyszczenia... :mrgreen:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: kamracik »

Wojtekk pisze:U mnie coś innego dziwnego zauważyłem. Przy niższych prędkościach jest zupełnie normalnie. W okolicy 230 znikąd pojawia się jakby gwizd. Do tej prędkości jest wszystko zupełnie normalnie, wiadomo szum wiatru narasta wraz z prędkością ale powyżej coś zaczyna okropnie głośno gwizdać. za pierwszym razem myślałem że zaraz coś się urwie... ktoś z was doświadczył może czegoś podobnego, lub wiadomo co to jest?
Mam coś w podobie, przy 270km/h coś zaczyna trzeszczeć, jakby cała buda się telepała no i ten gwizd. Nie wiem co to może być, boję się więcej jechać, aby dachu mi nie zerwało :lol:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: CLO27 »

Kufa a ja przy 260 już tak niepewnie się czuję....kamrat graty ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Szum wiatru powyżej 100km/h

Post autor: Tom-Tdi »

Ja niestety mam kaganiec i nie pójdzie więcej jak licznikowe 260km/h, także nie pomogę :|
ODPOWIEDZ