[S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Sebastian_M26 »

Czas sprawdzić amortyzatory, jeśli stacja ma stary tester opony xl będą mocno zaniżać wynik.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

[S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

Amortyzatory. Hmm takiej opcji nie brałem pod uwagę. Stacja ma tester zapewne juz 10 letni.
Amortyzatory przy bujaniu wydaje się, że trzymają. Ale skąd te metaliczne stukanie. Amortyzatory mogą dawać taki efekt?
Nie czuć ich na kierownicy lecz tak z lewej strony w dole.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Sebastian_M26 »

U mnie w innym aucie w czasie jak jest gorąco i sucho piszczy lewy w czasie bujania. Jeśli brak luzu na elementach zawieszenia, ramy pomocniczej czy zawieszenia zespołu napedu to pozostaje amortyzator i jego mocowanie lub okolice koła np. klocki przy mocnym uderzeniu. Nie wiem ja robię progi przy 5kmh.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

Auto po przeglądzie. Amortyzatory przód ponad 70 procent tył ok 80 procent. Auto wyszarpane wytrzebione, hamulce rownież sprawdzone. Diagnosta powiedział ze nic nie puka i żadnych luzów nie ma. Jechałem teraz. Wszystko idealnie. Jestem głupi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: leszekmw »

i to mi się podoba.. ;)
czasami dolny sworzeń wahacza daje takie objawy jak jest w początkowym stanie zużycia na szarpakach nic nie czuć , ale nie wiem czy takie coś jest w s2 bo tam chyba wielowahacz..
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

Dziękuję za rady. 10 km/h spokojnie przejeżdżam na luzie policjanta. Auto przejeżdża, lekko opada i puk metaliczne takie lekko głuche.
Zostawiam tak. Jadę w Polskę autostradami. Koło mi chyba przy czymś takim nie odpadnie. Dziur na trasach nie planuję.
Upierdliwy jestem. Ale chyba wielu z nas lubi mieć auto do perfekcji zrobione.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: piotrgrb »

Może to taka charakterystyka amortyzatorów - dość szybko reagują przy ściskaniu ale bardzo wolno przy rozprężaniu - w rezultacie jak wóz jedzie szybciej to kolo "nie nadąża" za końcem garbu i cały przód wozu leci w dół spadając na ściśnięte jeszcze amory dobijając je do odbojów.
Rozpocząłem ten wątek 5 lat temu i w wozie nic się nie zmieniło - dalej trzeba ostrożnie jak z jajem na progach zwalniających. Na szczęście mimo 100tys przebiegu wszystko inne też działa jak za nówki więc jestem zadowolony. No może mogłoby byc ciszej w środku przy obrotach rzędu 1400-1600...
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: JacekRS »

Mi na progach/dziurach potrafiło "huknąć" jakby ktoś na podszybiu od strony pasażera zostawił duży klucz, okazało się, że śruba która przechodzi przez wahacz i wkręca się w belkę była popuszczona, albo inaczej od "dawania w pizdę" i kilku startów z procedury prawdopodobnie popuściła.
Dociągnąłem ją i jest spokój.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: jarkow »

Taki stuk może pochodzić od górnego łożyska amortyzatora. Na szarpakach nie wykryjesz tego. Częsta przypadłość w passatach B6 i octaviach (turanach, golfach) - to samo zawieszenie.
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

jarkow pisze:Taki stuk może pochodzić od górnego łożyska amortyzatora. Na szarpakach nie wykryjesz tego. Częsta przypadłość w passatach B6 i octaviach (turanach, golfach) - to samo zawieszenie.
I takie mam właśnie podejrzenie. Czy można jakoś to bez warsztatu sprawdzić? Czy można z tym jeździć jakiś czas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: kamracik »

Powiem Ci tak, stuka mi też coś od roku i koła jeszcze mam. Też parę razy zgłaszałem, ale nic nie ma luzu, samemu też grzebałem i wszystko wygląda w porządku, więc po co się stresować? :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Camillinhio »

Bo stuka. Mnie w S2 też irytowały różne dźwięki, niby było w porządku, bo działało, ale sam fakt tego brzęczenia...
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: kamracik »

Tylko, że jak by się tak wszystkimi stukami przejmować to pół auta trzeba by rozebrać :roll:
Awatar użytkownika
Angel1
Posty: 81
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 12:22
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150KM/320Nm
Imię: Seba
Lokalizacja: Brzeg

Re: [S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Angel1 »

W octavii II fl która jeżdżę też stukało. Szarpaki nic nie pokazały. Dopiero jak podniosłem przód i koła zwisały swobodnie, okazało się że łącznik stabilizatora miał luz. Wymieniłem go i spokój.
Awatar użytkownika
Wojtek3884
Posty: 39
Rejestracja: 7 maja 2017, o 20:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Wojtek

[S2] Hałas przy przejeżdżaniu progu

Post autor: Wojtek3884 »

Odświeżam temat. Dostanę jakiegoś podku... puka ciagle po lewej stronie. W dobrym warsztacie sprawdzali mi luzy. Nic niby nie ma. Puka po zjeździe z każdego zwalniacza, przy zjeździe z nawet niskiego krawężnika. O dziwo przy wyższych prędkościach nie pyka gdy mijam studzienki itp.
Zauważyłem, ze w momencie gdy auto załaduje kompletem osób to walnięcie jest głośniejsze i nawet jakby podwójne - kilkakrotne. Były momenty kilkudniowej ciszy a teraz non stop.

Mam wyjazd w gory z rodziną. Warsztat mówi ze wszystko ok a ja mam wizje ze mi koło odpada ze sworzniem.

Pomocy!!!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ