SUPERB III - problemy z hamulcami

oazaman
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2017, o 09:15
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 241
Imię: Wojciech

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: oazaman »

Sebastian_M26 pisze:Tarcze zimmermann są w standardzie więc to wymiana tego samego na to samo. Klocki hamulcowe to mieszanka eco friction czyli gówno co się przegrzewa. Rozwiązanie to przejście na DSP lub lepsze DS2500.

A gdzie najlepiej szukać tych klocków ??
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: boski »

oazaman pisze:
Sebastian_M26 pisze:Tarcze zimmermann są w standardzie więc to wymiana tego samego na to samo. Klocki hamulcowe to mieszanka eco friction czyli gówno co się przegrzewa. Rozwiązanie to przejście na DSP lub lepsze DS2500.

A gdzie najlepiej szukać tych klocków ??
Chcesz to Ci załatwię ale od razu powiem że nie rozwiąże to problemu. Jeśli chcesz hamować w krótkich odstępach czasu z dużej prędkości do zera to tylko wyczynowe ceramiczne tarcze dadzą rade. Tyle ze w normalnych warunkach będą hamować gownianie póki się nie rozgrzeją. Każdy producent tarczy czy klocka powie od razu że hamulec używany niezgodnie z zaleceniem. Zmiana tarcz na większe niewiele w tym problemie da bo układ dalej będzie się przegrzewał albo się "przypali" na amen.
Używałem do bmw EBC yellow , green a także DSow i niby fajne ale w normalnym trybie wkurwiają aż miło. Do tego cholernie pylą
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: kamracik »

Bo to takie gadanie jak z oponami, jeśli ma się dobrze kleić to się będzie ścierać. Ciężko połączyć dobre parametry z trwałością, zwłaszcza w elementach, których działanie polega na ścieraniu.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: boski »

zgadza się, bedzie pylići i się szybciej ścierać. Dla mnie odpadają za skuteczność hamowania na zimnym i piszczenie .
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Sebastian_M26 »

DS2500 jest bardzo wytrzymały, wytrzyma 4 razy dłużej w czasie przegrzewania. Jak przesadzisz tak jak ja to pogniesz tarcze ale klocki będą dobre. Następne będę zakładał DSP, na razie się męczę na eco ferodo premier.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Tom-Tdi »

DSP daje radę, na zimnym hamuje jak seria ( pyli może ciut bardziej niż seria, albo na podobnym poziomie) jak się zagrzeje to już czuć różnicę na + względem serii i popiskuje tylko na lekkich dohamowaniach do świateł, DS 2500 to już sportowy klocek i ten potrzebuje temperatury, żeby hamować nie mówiąc o piszczeniu....
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: boski »

DSP piszczą na dohamowaniach z małych prędkości jak cholera czym doprowadzają mnie do pasji to samo green / yellow stuff
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Sebastian_M26 »

DS2500 tylko piszczy jak się go delikatnie używa, poprostu daje znać że użytkownik hamuje jak ciota. Na mrozie hamowanie jest od drugiego hamowania...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Tom-Tdi »

boski pisze:DSP piszczą na dohamowaniach z małych prędkości jak cholera czym doprowadzają mnie do pasji to samo green / yellow stuff
Miałem te klocki z przodu na wierconym zimermannie, i nie było to aż tak dokuczliwe, może na gładkiej tarczy też inaczej się zachowują.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: boski »

Najbardziej irytowało jak wolno toczysz się do świateł i musisz hamować. Mialem ochotę wysiąść, pierdolnąc drzwiami i zostawić tak na światłach ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Enriquez »

Yellow Stuffy mi nie piszczą w ogóle...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: boski »

Enriquez pisze:Yellow Stuffy mi nie piszczą w ogóle...
Ale skuteczne na zimnym to one nie są do końca
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: piramida »

Jedyna opcja to wstawić na przednią oś kilku tłoczkowy mocny hebel z tarczą powiedzmy 360-370mm i wtedy zacznie to hamować, inaczej jest lipa z hamulcami nawet w wersji 280 gdzie z przodu jest tarcza 345mm. Ja mam wszędzie załozone ebc żółte a i jak przyjdzie z 200 hamować to szału nie ma, bardziej samochód zwalnia niż hamuje...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Enriquez »

Tylko że do tarczy 370 musisz mieć koło 20 cali :)
Tak źle i tak niedobrze.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SUPERB III - problemy z hamulcami

Post autor: Sebastian_M26 »

I to nie pomoże jak nie ma chłodzenia, są tam jakieś kanały do chłodzenia tarcz? Kiedyś 4-5 lat temu zakup ebc to była niepotrzebnie wywalona kasa, czy teraz coś polepszyli?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ