BOX + 3 rowery :)

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

BOX + 3 rowery :)

Post autor: neck99 »

Chce zakupić BOX i uchwyty na rowery. Zanim jednak kupie całość mam pytanie :
Czy ktoś z szanownych kolegów wpakował na nasze skodziny na belki 120cm BOX + 3 zwykłe uchwyty na rower ?
Chciałbym taki case wykonać. Do tego potrzebuje odpowiedniego box-a. Oczywiście chciałbym jak najszerszy box stad pytanie kto juz w/w konfig użył i jaki miał box (model, bądz wymiary) oraz jakie uchwyty. Chce skompletować całość i kupić.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: BOX + 3 rowery :)

Post autor: dato »

No i w czym problem ? Gotówka w kieszeń i do najbliższego interpackana przymiarki ;)
Kraków / Katowice w Twoim przypadku. A tak na serio to w uzupełnieniu porannej rozmowy - z grubsza licząc box musi dać się zapiąć choćby na styk uszami (jeśli montaż na uszy, albo "nowocześniej" jak poniżej - zasada ta sama) na zewnątrz podparcia belki, a element nośny - zwykle szyna alu wzdłuż podłogi, w niej mocowania uchwytów - musi (może też na styk, ale musi) opierać się na belce. Na belce, a nie na zaślepce na końcu belki :!: :!: :!:

Reszta boku boxa może wystawać poza belki. Z doświadczenia z kilkoma autami - jeśli box zmieścisz do połowy dachu (umownie anteny) to na reszcie wciśniesz 3 rowery. W moim konfigu musiałem odkręcić 3 szt. pedałów :)
Obstawiam, że taki 55cm da radę, ale trzeba przymierzyć: Box Thule Pacific 500 Szary 6315 - mój fajniejszy, bo nieco wyższy, ale takich już chyba nie robią :)

Mocowania:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ