Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 gru 2018, o 05:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 213 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 3 maja 2017, o 18:49 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2015, o 15:33
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
acidmk napisa艂(a):
No i super, ju偶 wiem co艣 wi臋cej. Czy kamera b臋dzie widoczna czy te偶 nie mam w g艂臋bokim powa偶aniu ;-) byle dzia艂a艂a i mi nie zas艂ania艂a widoku.

I tu jest ten problem, ze mi inne zas艂ania艂y :) - Ale to indywidualne odczucia.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 maja 2017, o 14:12 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
Pany a co myslicie o czyms takim?
http://www.wideorejestratory24.pl/kamer ... o-a119-gps

G贸ra

PostNapisane: 8 maja 2017, o 16:25 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 11 mar 2017, o 17:46
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
A119 gps mam od miesiaca, bardzo fajna poki co dzia艂a bez zarzutu. Nagrania naprawde dobrej jakosci oczywiscie jak na kamery samochodowe. Jak dla mnie duza zaleta to jej wielkosc i sposob monta偶u, przyklejona za lusterkiem na czarnym pasku jest prawie nie widoczna, nic nie zas艂ania pod艂膮czy膰 mo偶na j膮 艂atwo pod skrzynk臋 z bezpiecznikami wi臋c i kable b臋d膮 nie widoczne.

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 19:37 

Imi臋: Pawel
Do艂膮czy艂(a): 27 lis 2016, o 16:56
Samoch贸d: Superb II
Czy kto艣 m贸g艂by co艣 doradzi膰 odno艣nie poci膮gni臋cia przewodu od widerejestratora kt贸ry umie艣ci膰 chc臋 pod lusterkiem w s2 kombi ?
Chcia艂bym poprowadzi膰 go nast臋pnie do g贸ry, i wej艣膰 do podsufitki. Mam lusterko fotochromatyczne oraz czujnik deszczu. Wtyczka jest dosy膰 spora bo ma podw贸jny kabel - jeden od zasilania a drugi od kamery tylnej. Zdemontowa艂em wi臋ksz膮 cz臋艣膰 z lampek podsufitki, jednak ci臋偶ko tam w艂o偶y膰 r臋k臋. Pr贸bowa艂em te偶 drucikiem znale藕膰 jaka艣 drog臋 wzd艂u偶 tego przewodu kt贸ry wchodzi od lusterka ale bezskutecznie. Ca艂e po艂膮czenie podsufitki z szyb膮 dosy膰 dobrze siedzi i nie wiem s膮 tam jakie艣 zatrzaski, ko艂ki, czy mo偶e po prostu jest to klejone w jaki艣 spos贸b ?

Dalej to ju偶 b臋dzie 艂atwiej bo do s艂upka i do bezpiecznik贸w. Jedynie musz臋 jako艣 wej艣膰 do tej podsufitki.

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:26 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2014, o 15:31
Samoch贸d: Superb II combi
ale po co tam si臋 pcha膰? pod艂膮cz pod kabelki kt贸re daj膮 pr膮d do lampek w podsufitce. 20 min roboty

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:50 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Co zreszt膮 by艂o pisane 20 tysi臋cy razy :)

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:53 

Wola艂bym nie ingerowa膰 w instalacj臋 lampek. Bo wpinaj膮c si臋 w te lampki i tak musz臋 jako艣 zejsc na d贸艂 do szyby.
M贸j kabel wygl膮da tak https://www.gadget.ro/wp-content/uploads/2016/08/Mio-MiVue-698-Dual-20.jpg ta wtyczka z lewej idzie do kamery przedniej, wtyczki z prawej jedna idzie do zasilania a druga do kamery tylnej.
Mam ju偶 gotowe dodatkowe gniazdo zapalniczki po zap艂onie, schowane za skrzynka bezpiecznik贸w, pod艂膮czone bypassem.
Gdybym po prostu jako艣 przeszed艂 w okolice lampek, tam bym polaczyl dwie wtyczki i mia艂bym w razie potrzeby 艂atwy demonta偶.
Na tymczasowo zrobi艂em tak 偶e kabel idzie w stron臋 os艂ony przeciws艂onecznej kierowcy, i tam polaczenie wtyczek, potem w stron臋 lewego g贸rnego rogu szyby, i tam oba przewody wprowadzi艂em do S艂upka i dalej na d贸艂.
Ale 艣rednio to praktyczne bo przewody s膮 widoczne i cz臋sto przy otwieraniu os艂ony po prostu opadaj膮 .
St膮d szukam innego pomys艂u

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:57 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
To zr贸b jak ja, wepchnij kabel pod podsufitk臋 od czo艂a szyby, to same ze s艂upkiem A od strony kierowcy i jeste艣 w skrzynce z bezpiecznikami, tutaj zamontuj sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki, albo po prostu utnij kabel i do艂贸偶 jako kolejny bezpiecznik (zr贸b tylko to z g艂ow膮, bo USB 5V, a instalacja 12V). Roboty na jak膮艣 godzin臋 dwie w zale偶no艣ci jak chcesz si臋 wpi膮膰. Bo samo zej艣cie kablem to jakie艣 5 minut.

G贸ra

PostNapisane: 26 maja 2017, o 05:08 

Tak w艂a艣nie chyba b臋d臋 musia艂 zrobi膰 bo nie ma jak wej艣膰 inaczej by ca艂kowicie ten kabel ukry膰 w 艣rodku podsufitki.
Instalacje w skrzynce ju偶 mam gotowa. Kupi艂em bypass oraz dodatkowe gniazdo, i wpialem si臋 do tylnej wycieraczki, bo ona jest po zap艂onie zasilana .

G贸ra

PostNapisane: 26 maja 2017, o 09:58 

Imi臋: 艁ukasz
Do艂膮czy艂(a): 20 gru 2013, o 21:16
Aktualnie: 170 KM
kamracik napisa艂(a):
To zr贸b jak ja, wepchnij kabel pod podsufitk臋 od czo艂a szyby, to same ze s艂upkiem A od strony kierowcy i jeste艣 w skrzynce z bezpiecznikami, tutaj zamontuj sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki, albo po prostu utnij kabel i do艂贸偶 jako kolejny bezpiecznik (zr贸b tylko to z g艂ow膮, bo USB 5V, a instalacja 12V). Roboty na jak膮艣 godzin臋 dwie w zale偶no艣ci jak chcesz si臋 wpi膮膰. Bo samo zej艣cie kablem to jakie艣 5 minut.

mi kabel z puszki bezpiecznik贸w w serwisie tak w艂a艣nie w艂o偶yli, lecz doszli tylko przed lusterko leniuchy.A 偶e chcia艂em kamer臋 mie膰 po stronie pasa偶era, wi臋c lampka out , daszki out i prze艂o偶y艂em kabelek 艂adnie . Miejsca pod podsufitka jest du偶o .Max 30 min roboty :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 14:25 

Zrobi艂em tak jak radzi艂 kolega wy偶ej, demonta偶 kompletny lampek ( 6 艣rubek), potem oba daszki s艂oneczne cz臋艣ciowo odkr臋cone i za pomoc膮 druta uda艂o si臋 przepchn膮膰 przew贸d w stron臋 pobszybia. Teraz w miejscu lampek, mam po艂膮czenie kamery tylnej oraz zasilania kt贸re idzie z bezpiecznik贸w ( za pomoc膮 bypassa do wycieraczki tylnej). Ca艂o艣膰 fajnie schowana, praktycznie kabelek za lusterkiem wstecznym ma艂o co widoczny.

G贸ra

PostNapisane: 17 cze 2017, o 19:13 

Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2014, o 10:51
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Panowie kojarzy kto艣 kt贸ry kabelek da +12V po zap艂onie, przy lampce?

G贸ra

PostNapisane: 17 cze 2017, o 19:18 

Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2014, o 10:51
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Ok mam pierwszy -rozowy

G贸ra

PostNapisane: 13 lip 2017, o 08:16 

Imi臋: Maciek
Do艂膮czy艂(a): 22 maja 2017, o 06:59
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
w planach mam kupno Viofo A119 v2, wybra艂em go bo dobra jako艣膰 do ceny jest a i rozmiary pozwalaj膮ce schowa膰 go za lusterkiem, no i obiektyw mo偶na idealnie dostosowa膰. B臋d臋 kombinowa艂 z kablem, 偶eby pod艂膮czy膰 pod bezpieczniki, tylko powiedzcie mi: urz膮dzenie zasilane jest na 5V auto ma 12V - rozumiem. Czyli musz臋 zam贸wi膰 kabel jaki艣 specjalny z jednej strony zasilanie rejestratora z drugiej dwie ko艅c贸wki + i -?

G贸ra

PostNapisane: 13 lip 2017, o 08:45 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2017, o 20:47
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Ja pod艂膮czy艂em za pomoc膮:
http://allegro.pl/dodatkowy-bezpiecznik ... 59202.html kt贸ry wpinasz w gniazdo bezpiecznika.
http://allegro.pl/adapter-podlaczenie-k ... 29830.html za pomoc膮 kt贸rego 艂膮czysz kamerk臋 poprzez adapter do bypassa.

Sprawd藕 tylko jaki wtyk masz w kamerce...microUSB lub miniUSB.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 213 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: