KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: blackrs »

no wymienione i klapa teraz pieknie jeździ. odgłos jakiś dziwny taki bardziej piszczacy. siłowniki były padnięte chyba oba. bo żaden stary nie chciał działać z nowym. po założeniu nowych nawet ręcznie dużo lżej się zamyka. zobaczymy ile te podziałają.
kasal
Posty: 16
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kasal »

szczerze powiedziwszy prawy czy lewy chyba nie ma znaczenia - oba sa takie same...... mi w vcds nie wywaliło żadnego błędu - teraz zacina się bardziej to co organoleptycznie zaobserwowałem to to, że podczas zacięcią widać jak siłowniki lekko sie wyginają blokuja... w jaki sposób można je rozebrać? może jakiś smar od wewnątrz?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Enriquez »

Te po modyfikacji się
różnią. Kable wychodzą z boku a nie centralnie jak w starych. Poza tym ciszej pracują i są cieńsze.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: blackrs »

jakoś się rozbierają ale nie wiem jak. ja będę swoje próbował rozebrać ot tak żeby zobaczyć co padło.
oby te nowe podziałały dłużej. Enri coś wiesz czy one faktycznie sa poprawione/ulepszone?
kasal
Posty: 16
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kasal »

Panowie, czy ktoś może podpowiedzieć jak rozebrać te siłowniki - niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć,
dzięki.
Robson16
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Płock

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Robson16 »

Witam Wszystkich.Na prośbę kilku kolegów z forum zrobiłem mały manual jak rozebrać i naprawić siłownik elektryczny klapy.Wiele już mi udało się zregenerować kolega ziomkes może się pochwalić.Aby rozebrać siłownik trzeba ściągnąć osłonę która jest wciśnięta na masę bitumiczną coś ala silikon
Obrazek
Aby oddzielić osłonę którą za zdjęciu zaznaczyłem czarnymi kreskami należy wciskać zaznaczone na czerwono sztywny drut,pasek blaszki itp.ja stosuję bat od anteny który zaostrzyłem na końcu.
Obrazek
Należy go wsuwać na długość całej osłony wokół całego siłownika.Jak już puści ta masa ściągamy osłonę ukarze nam się obudowa silnika złożona z dwóch części i sprężyna.Aby rozdzielić obudowę silnika najpierw należy ścisnąć sprężynę(ja nam mały ściągacz)
Obrazek
Następnie rozdzielamy obudowę silnika
Obrazek

i mamy silnik na wierzchu
Obrazek
Po wyciągnięciu silnika musimy odlutować okrągłą płytkę w miejscach zaznaczonych na czerwono
Obrazek
Jak już odlutujemy płytkę odginamy zaznaczone blaszki
Obrazek

Jak rozłożymy silnik zdejmiemy szczotko-trzymacz zobaczymy :o
ObrazekObrazekObrazek
Jak widać rdza zjadła sprężynki które dociskają szczotki i to powoduje że siłowniki umierają.Sprężynki można dorobić z drutu stalowego np.z długopisa ja nawijam 6 zwoi o średnicy ok 3mm , 3.2mm.Sprężynki nawijamy ścisło aby zwoje dolegały do siebie i proszę pamiętać że jedną sprężynkę nawijamy w prawą stronę a drugą w lewą jak na zdjęciu.
Obrazek
W razie pytań proszę kontaktować się przez pw.
Po naprawie należy siłownik sprawdzić na krótko a po montażu w samochodzie wykonać adaptację i dopiero zabezpieczyć np.silikonem
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: blackrs »

brawo za bardzo fajny tutorial.:) wielkie dzięki może się za to zabiorę. ale przy tej ilości padających siłowników proponuję ci zrobić ofertę ich naprawy. pewnie byś miał sporo chętnych. ja obecnie kupiłem te niby w poprawionej wersji. zobaczymy jak długo pochodza. ale stare bym naprawił i trzymał na wszelki wypadek.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: chudy »

Jest jakaś możliwość zabezpieczenia się przed tą korozją, np. uszczelniając czymś te siłowniki? Podejrzewam, że po paru latach to już po ptokach, nawet jak by się je uszczelniło...
kasal
Posty: 16
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kasal »

Super....
Dziś spróbuję powalczyć z tym.... Moze gdyby lekko nagrzal obudowę suszarka to może ta masa będzie podatniejsza do zsuniecia?
Robson16
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Płock

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Robson16 »

Grzanie nic nie daje ja podgrzewałem opalarką,hot air nic nie pomogło.
kasal
Posty: 16
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kasal »

Można ten plastik rozciąc, a później zakleić....
Hmmm... U mnie stan silnika jak na zdjęciuhttps://goo.gl/photos/Dcn29iXmc5YAzB7u8. Co innego jest przyczyną kiepskiego działania :-\
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: chudy »

No tu wygląda jak nowy...
kasal
Posty: 16
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kasal »

Może jakieś napięcie mam mniejsze. Ale qrde vcds żadnych błędów nie wywala
Robson16
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Płock

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Robson16 »

kasal u Ciebie wygląda ok.Podłącz sam silnik pod napięcie 12V bez tej płytki i zobacz czy ruszy.Przed rozebraniem siłownika najlepiej jest podłączyć go i sprawdzić czy daje oznaki życia.Możesz zrobić zdjęcia tych sprężynek z bliska i zmierzyć jej średnicę.Daj zdjęcie tej płytki z elektroniką jak możesz.
kasal
Posty: 16
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kasal »

Poskladalem go.... Ale jak coś to ponownie rozbiore. Nie wdulnik pracuje ale jakby na małym obciążeniu. Jak lekko docisne klapę to obniża się prawidłowo
ODPOWIEDZ