Skoda Kodiaq

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

No spoko tylko ten ford jest delikatnie mowiac troche droższy, 20% hehe...fajny, byłem na jeździe próbnej całe 10 km pokonałem, dobrze sie prowadzi tylko nie rozumiem czemu go aż tak cenią :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

A podsumowanie było takie ze Kodiaq drogi
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

whity pisze:A podsumowanie było takie ze Kodiaq drogi
:lol: bo drogi ale ford jeszcze droższy....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: siemi1 »

kolega zamowil jakies 2-3 tyg temu w pierwszym tyg lipc ama miec w kolorze czerwonym :) zobaczymy co z tego bedzie jakies 170k pln konfiguracja po rabacie 15k jestem Ciekaw jak to wyglada na żywo nie mialem okazji jeszcze.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

Dopóki to nie będzie model scout lub sportline , będzie jedna wielka czerwona kupą
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: zegaryna »

Wygląd zły nie jest... sam chciałem kupić, a zamówiłem s3.

Zły jest stosunek jakości i wyposażenia do ceny. Kodiaq Style 2.0 TSI w zestawieniu z Superbem L&K 1.8 TSI ( celowo bo ta sama moc jest w tych dwóch silnikach akurat... ok Kodiaq ma 4X4 ) jest droższy po doposażeniu obu do podobnego poziomu ponad 23 tysiące złotych.

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/101795193
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/101795430

Różnica jakości montażu między Kodiaqiem a Superbem to tak mniej więcej odległość z Krakowa do Warszawy. Niby nie tak daleko, ale jednak 300 kilometrów będzie... Jeździłem i skrzypienia deski, boczków i generalnie wnętrza w nowym samochodzie za blisko 200 tys ( jechałem wersją za około 196tys zł wg tabliczki w salonie ) było dla mnie zwyczajnie ponurym żartem.
CybPL
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 15:59
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CybPL »

Powiem szczerze że mam podobne odczucia. Oczywiście jest to kwestia gustu, dla jednego Kodiaq nie będzie miał wad, dla drugiego będzie autem skreślonym. Sam chciałem kupić Kodiaqa jednak skutecznie odstraszyły mnie terminy oczekiwania. Z ciekawości pare dni temu przejechałem się najpierw Superbem L&K a następnie wskoczyłem do Kodiaqa. Moim zdaniem Superb wygrywa ten pojedynek pod względem jakości wykończenia. Właściwości jezdne też moim zdaniem ma lepsze. Na pewno fajniej się jeździ siedząc tak wysoko jak w Kodiaqu, zapewne lampy w nocy lepiej w nim świecą (nie wiem, nie testowałem) ale mimo to Superb i cenowo i jakościowo jest lepszy.
Kodiaq będzie fajnym autem do rozważenia za 2 lata - będzie wersja Scout i Sportsline, będą zapewne jakieś poprawki, unormują się ceny oraz czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: arecki1338 »

to i ja dolacze. Przymierzalem sie do kodiaqa, ale bedac na przegladzie, mialem sporo czasu aby w nim posiedziec, podotykac. Powiem tak, nie porwal mnie, ale w sumie z braku innych zajec w trakcie czekania, podszedlem do superba, zupelnie inne odczucia, jazda testowa i wtedy wlasnie zapadla decyzja, biore superba.
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: zegaryna »

Co do Ledów- te w Kodiaqu świecą gorzej niż bixenony w Superbie. Ledy świecą mocno, jasno, bielutko...ale mają zasięg znacznie, ale to znacznie mniejszy i jak dla mnie ledy w tym przypadku wiele nie różnią się jakością w stosunku do Seata Leona.

U mnie to żona w sumie mnie zaciągnęła w salonie do Superba. Stwierdziła, że znacznie wygodniejszy i lepiej się w nim czuje. Ja nie byłem przekonany. Jazda testowa jednak skutecznie zmieniła mój ogląd na sprawę... + różnica w cenie na starcie i rabatach zrobiły swoje. Jeszcze na SUVa przyjdzie u mnie czas...młody jestem- SUVy ponoć najlepsze w okolicy pięćdziesiątki...a do tego to mam hoho... już w Superbie zastanawiam się czy nie będę wyglądał jak w aucie tatusia ;-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

Będziesz ale większość tu tak wygląda....no może niektórzy jak tatusiowie hehe
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: leszekmw »

zegaryna pisze:młody jestem- SUVy ponoć najlepsze w okolicy pięćdziesiątki...a do tego to mam hoho...
też tak myślałem kilka lat temu.. :lol:
całe szczęście że nie mam z tym problemu.. :D
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: boski »

Miałem okazje potestować Kodiaka przez tydź i powiem szczerze że kupa nie auto, wewnątrz trzeszczy skrzypi i tarde,z zewnątrz wygląda po prostu paskudnie, może jak wejdzie wersja L&K o ile w ogóle zamierzają taka wprowadzić . Bagażnik też niby wielki ale jakoś tak nie robi wrażenia. Ogólnie jakość wykonania superba a kodiaka to przepaść. Kodiak na minus , jeśli musiałbym kupić SUVa w podobnym budżecie to brałbym Seata Atece
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: zegaryna »

No ja właśnie Superba zamówiłem dlatego, że mam w planach najbliższych wyglądać jak tatuś a nie w aucie tatusia ;-) Kilka tygodni temu musiałem wsadzić dwa foteliki do mojej 159. Jak dzieci mojej kuzynki usiadły za mną to miałem wybór- amputować im nóżki i mieć wygodę...albo dać miejsce dzieciakom i jechać z brodą na kierownicy.


By the way- Boski. Widzę, że nie tylko ja narzekam na te różnice jakości. Bagażnik już ustalono, że ma 720l ale z kilkoma gwiazdkami. Rzeczywiście jest sporo mniejszy w realnym świecie. Ja w podobnym budżecie to bym XC60 chapał jak pelikan rybę mimo, że schodzące- bardzo mi się podoba. BA! Q5 poprzednie można było wyrwać na początku roku za śmieszne pieniądze na wyprzedażach- znacznie poniżej ceny Kodiaqa. Dla przykładu - 2.0tdi bez quattro przyzwoicie wyposażony ( ok, szmata na fotelach, ale podstawowa navi już była )- 124 tys zł brutto. Wersja jakaś z quattro lepiej wyposażona poniżej 140 tys zł....
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: piecu »

Ale Ateca to trochę nie ta wielkość…
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: boski »

Może nie ta wielkość ale co z tego że masz niby duży bagażnik który taki duży nie jest i co z tego że masz mase miesjca na nogi jak tandeta z każdej strony powala
ODPOWIEDZ