ISOFIX z przodu

pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

ISOFIX z przodu

Post autor: pmi »

Cześć,
czy w SIII jest szansa doinstalować isofixa z przodu? Do SII cyba były kity.

Z góry dziękuję za info
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: piramida »

Z przodu nie możesz przewozić dziecka fotelikiem do przodu, jedynie odwrotnie więc nie wiem, raczej nie ma możliwości wpięcia fotelika inaczej niż zabezpieczyć go pasem.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

Możesz przewozić normalnie z przodu, przodem do kier jazdy....są w standardzie isofix w SII na przednim fotelu. Da sie założyć ale po co, jak zabezpieczysz pasem odpowiednio bezpieczeństwo bedzie takie samo...Nie warte zabawy. Pzd
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Foton »

piramida pisze:Z przodu nie możesz przewozić dziecka fotelikiem do przodu, jedynie odwrotnie więc nie wiem, raczej nie ma możliwości wpięcia fotelika inaczej niż zabezpieczyć go pasem.
Cos chyba pomyliles.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

W standarcie nie sa, trzeba było dopłacić... dla mnie isofix ma jeden cel: utrzymać siedzisko puste (bez dziecka) w przeznaczonym miejscu jak jest wypadek, zeby nam fotelik głowy nie urwał... pasy sa najważniejsze i tyle
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Foton »

Dokladnie..pasy sa najwazniejsze ale nie da sie ukryc ze isofix tylko moze pomoc w dodatkowym utrzymaniu dziecka.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

Tutaj każdy tylko isofix, a o TOP TETHER nikt... a to podstawa przy isofix
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: wbi »

Albo baza z nogą
Foton

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Foton »

Baza z noga tez jest....w pozniejszych fotelikach dzoecko jest przypiete albo tylko pasami albo pasami+fotelik do siedzenia przez isofix i tyle...to jak dyskusja boczne tyle poduszki a fotelik:)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: piramida »

Foton pisze:
piramida pisze:Z przodu nie możesz przewozić dziecka fotelikiem do przodu, jedynie odwrotnie więc nie wiem, raczej nie ma możliwości wpięcia fotelika inaczej niż zabezpieczyć go pasem.
Cos chyba pomyliles.
Źle to ująłem, nie zaleca się przewozić małych dzieci na przednim fotelu przodem do jazdy a każdy zrobi jak uzna za słuszne.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

No nie zaleca się to pełna zgoda w trase bym tak nie pojechał ale baba po mieście na zakupy to wygodne...tylko że jak slwsadzilem foteliki do tylu nigdy (od 2 lat) mi się nie chce ich przenosić:)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: pmi »

córka już nie jest taka mała ale ciągle jeździ na siedzisku. Jak jeżdzę z nią sam to wolę mieć koło siebie bo jest pod kontrola. Z tyłu niestety potrafi nawet wyjść z pasów. Jak jedziemy dalej - sadzam ją w pełnym foteliku z tyłu (mam taki do 36 kg).

isofix z przodu powoduje że siedzenie jest dokładnie gdzie trzeba i nie ma problemu z zapięciem pasa. to kosztuje 200 pln przy zamawianiu ale niestety okazało się że podobno były pracownik u dealera zapomniał kliknąć :(. Z tąd pytanie czy da sie to 'dokręcić' do fotela.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Łuki_ssuperb »

whity pisze:Tutaj każdy tylko isofix, a o TOP TETHER nikt... a to podstawa przy isofix
ja mam i isofix i to tether ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

Nie ty masz, tylko gabi ma :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

Jak w każdym temacie fotelikowym, czyli moich chlebem powszednim (obok Haldexów), wtrącę swoje 3 grosze jak pozwolicie ;)
wbi pisze:Albo baza z nogą
Baza z nogą - stosuje się niezależnie czy jest ISO czy nie, zależy od fotelika. Jedne wpinasz na bazę z noga wypierającą, inne mają ją wbudowaną.
whity pisze:Tutaj każdy tylko isofix, a o TOP TETHER nikt... a to podstawa przy isofix
Nie do końca, zależy od rodzaju fotelika. Większość jest bez TT, jak masz np w/w nogę wypierającą.
CLO27 pisze:No nie zaleca się to pełna zgoda w trase bym tak nie pojechał ale baba po mieście na zakupy to wygodne...tylko że jak slwsadzilem foteliki do tylu nigdy (od 2 lat) mi się nie chce ich przenosić:)
Ma być wygodnie, czy bezpiecznie?
pmi pisze:córka już nie jest taka mała ale ciągle jeździ na siedzisku. Jak jeżdzę z nią sam to wolę mieć koło siebie bo jest pod kontrola. Z tyłu niestety potrafi nawet wyjść z pasów. Jak jedziemy dalej - sadzam ją w pełnym foteliku z tyłu (mam taki do 36 kg).
Wozisz na samym siedzisku? to niebezpieczne. Nie chronisz tułowia i głowy córki. Odnośnie sadzaniu jej z przodu, powiem dosadnie - jest to b. niebezpieczne ze względu na poduszkę, która (odpukać) napełniając się zgniecie jej kolana...także przesadź ją do tyłu, tam będzie bezpieczniejsza.
pmi pisze:isofix z przodu powoduje że siedzenie jest dokładnie gdzie trzeba i nie ma problemu z zapięciem pasa. to kosztuje 200 pln przy zamawianiu ale niestety okazało się że podobno były pracownik u dealera zapomniał kliknąć :(. Z tąd pytanie czy da sie to 'dokręcić' do fotela.
Isofix nie ma nic do pozycji siedzenia, chyba że mówisz o foteliku. Tak, isofix pomaga w dobrej instalacji, ale jak wyżej napisałem, woź dziecko do 150cm z tyłu i będzie bezpieczniej.
Co do dokładania, kiedyś chłpak na forum MB E klasy dokładał (z tyłu w kanapie), kupił cały set w ASO, ale nie chcieli mu zamontować - odpowiedzialność. Tak więc to daje do myślenia, ja bym nie robił rzeźby.


Pzdr
Hubert
Mr Haldex
ODPOWIEDZ