Czego nie warto zamawiać do S3

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: Chorzyn »

Witajcie.
Siedzę i szukam optymalnej konfiguracji dla S3, bo już czas zmieniac S2FL i zastanawiam sie, na co nie warto wydawać pieniędzy - wolę przeznaczyć dziecku na wakacje itp. - (bo np: można aktywować to programowo itd.):

Wstępnie S3 kombi - 2.0 TDI 190KM (dużo jeżdżę i raczej mam ciężką nogę, więc benzyna raczej wydrenuje mi kieszeń) DSG L&K + opcje, których jestem pewien:
- ACC 210
- szklany dach (mam w każdym aucie i używam dużo)
- podgrzewana kierownica + łopatki + sterowanie
- wentylacja foteli (da się bez tego żyć ale...)
- regulacja fotela pasażera od tyłu (obecnie brakuje)
- bezdotykowe otwieranie bagażnika
- pakiet simply cleaver (gniazda, gniazdka i inne pierdy)

Nad czym się waham: (prosiłbym o Wasze opinie) - spędzam w aucie masę czasu, są opcje które warto mieć, ale są takie które są zbędnymi gadżetami. W sumie mógłbym to zamówić ale czasem odzywa się rozsądek czy jest sens czy może lepiej przeznaczyć kasę na inne rzeczy:

Co można aktywować programowo to proszę o potwierdzenie

1. DRIVER ALERT - zbędny - można aktywować programowo z tego co pamiętam - 200PLN
2. TRAVEL ASIST - zbędny, chociaż czasem się zastanawiam jaki był znak, albo ograniczenie :mrgreen: aktywacja j.w. programowo więc odrzucam - 300 PLN
3. Boczne tylne poduszki + CREW PROTECT - w sumie takie rzeczy są jak kask na rowerze - służą tylko ten jeden krytyczny raz - 2000 PLN
4. Park Asist - mam obecnie - korzystam sporadycznie (zaletą są chyba dodatkowe czujniki z boku auta) - 1400PLN
5. Kamera cofania - pożyteczna - obecnie bez niej żyję, chociaż mogłaby być, widziałem że ma spryskiwacz - 1600 PLN
6. Elektrycznie podgrzewana szyba przednia - mam obecnie, skorzystałem raptem kilka razy - parkuję w garażu (ale m.in. skorzystałem na autostradach przy marznącym deszczu) - 1200 PLN
7. Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową (widział ktoś jak to wygląda ?) - 700PLN
8. Dodatkowa osłona silnika i skrzyni - to coś specjalnego ? (obecnie mam pakiet sportowy -15mm ale tragedii nie ma, tam jakieś osłony są plastikowe) - 500PLN
9. Progresywny układ kierowniczy do DCC - sam nie wiem, prowadzenie Superba jest raczej nazwijmy to "gumowe" :mrgreen: - 700 PLN
10. DAB+ - jest sens w PL (wyjeżdżam poza PL 5-10x do roku) ? - 450 PLN
11. Bluetooth plus albo premium do Columbusa ? (jest sens ?) używam IPhonów bez indukcji :mrgreen: - 1200 - 2900 PLN
12. Smart Gate ? 450 PLN - programowo ?
13. Smart Link ? 300 PLN - programowo ?
14. Rolety - zrezygnowałbym z SUNSET, bo zazwyczaj przyciemniam poza fabryką jak chce ale nie wiem czy jest opcja ... 700PLN

podsumowanie: do zaoszczędzenia c. a. 10 000-12 000 PLN , pakiet pogwarancyjny - bez sensu bo robię 60-70 kkm rocznie...

Pakiet max jakbym chciał wszystko wyszedł 185k katalog...

Z góry dzięki za wszelkie opinie
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, o 12:03 przez Chorzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: arecki1338 »

odnosnie 12 i 13, 14. smart gate, moim zdaniem nie warto, gadzet do niczego nie potrzebny, smartlink chyba masz w LK w standardzie, tak samo sunset, nie mozesz zrezygnowac.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: gachul »

jezeli nie potrzebujesz to nie bierz ogrzewania szyby... wycina zasieg telefonu!!!

bierz kamere i DCC
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: Chorzyn »

gachul pisze:jezeli nie potrzebujesz to nie bierz ogrzewania szyby... wycina zasieg telefonu!!!
bierz kamere i DCC
No właśnie w obecnym widzę (szczególnie GPS na niektórych telefonach, piloty słabiej działają do garażu), choć tragedii nie ma..
arecki1338 pisze:odnosnie 12 i 13, 14. smart gate, moim zdaniem nie warto, gadzet do niczego nie potrzebny, smartlink chyba masz w LK w standardzie, tak samo sunset, nie mozesz zrezygnowac.
Smart Link jako opcja - pytanie co to wnosi - chyba będę musiał YT pooglądać :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: CLO27 »

5 i 9 reszta do piekła :) no dobra dla mnie obowiązkowo 6 ale ja żyję na wsi gdzie mróz zawsze doskwiera, a psy dupami szczekają
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: arecki1338 »

Chorzyn, Dzwine z tym smartlinkiem, u mnie w LK jest w standardzie, Smartlink to android auto,mirror link i apple car w jednym. Jesli bys chcial google map lub inne cuda na ekranie radia, to jest przydatne.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: sane »

Po dwóch tygodniach w moim odczuciu:

Super się sprawdza:
- Smarlink. Android Auto taki dobry :)
- Progresywyny układ kierowniczy. IMO naprawdę warto. Przy ostrych skrętach i nawrotach odczucie bardziej jak ze sportowego auta niż z limuzyny. Polecam.

Zbędne:
- SmartGate - całkowicie zbędne, bez sensu wydane 450PLN
- Zestaw siatek do bagażnika - w sumie przydatne, ale w sklepie Skody jako akcesoria są taniej niż z cennika do zamówienia auta.

Żałuję, że nie wziąłem:
- Smart Light Assist - przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że te dodatkowo ledy w przedniej lampie świecą tylko z tym pakietem. Gdybym wiedział, to bym wziął. Zwłaszcza, że jest to razem z Rear Traffic Alert, Blind Spot Detection itp.

Żałuję, że w ogóle nie ma w cenniku:
- Szyba przednia z pasem przeciwsłonecznym - miałem to w dwóch Hondach i nie rozumiem dlaczego w SIII tego nie ma nawet w opcji... Znacznie częściej używam przez to z osłony przeciwsłonecznej.
- Kamera cofania bez konieczności wyboru wycieraczki. Wycieraczka jest zbędna i szpeci tył auta. Skoro w sedanach (jak np. Passat) są kamery bez sprysków i działają... Zrobię sobie retrofit i w rezultacie wyjdzie taniej niż z cennika.
- Brak oznaczeń na klapie. W prawie każdym innym VAGu jest to dostępne bez opłat. Nie rozumiem czemu tu się nie dało. Sam pozdrywam :D


BTW. Czy ktoś wie czy można dokodować CREW PROTECT? Zapomniałem tego wziąć z roztargnienia, a tylne poduszki wziąłem.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: Chorzyn »

arecki1338 pisze:Chorzyn, Dzwine z tym smartlinkiem, u mnie w LK jest w standardzie, Smartlink to android auto,mirror link i apple car w jednym. Jesli bys chcial google map lub inne cuda na ekranie radia, to jest przydatne.
Bazowałem na papierowej wersji cennika z salonu...jak jest SmartLink to nie ma dylematu :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: CLO27 »

sane pisze:Po dwóch tygodniach w moim odczuciu:

Super się sprawdza:
- Smarlink. Android Auto taki dobry :)
- Progresywyny układ kierowniczy. IMO naprawdę warto. Przy ostrych skrętach i nawrotach odczucie bardziej jak ze sportowego auta niż z limuzyny. Polecam.

Zbędne:
- SmartGate - całkowicie zbędne, bez sensu wydane 450PLN
- Zestaw siatek do bagażnika - w sumie przydatne, ale w sklepie Skody jako akcesoria są taniej niż z cennika do zamówienia auta.

Żałuję, że nie wziąłem:
- Smart Light Assist - przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że te dodatkowo ledy w przedniej lampie świecą tylko z tym pakietem. Gdybym wiedział, to bym wziął. Zwłaszcza, że jest to razem z Rear Traffic Alert, Blind Spot Detection itp.

Żałuję, że w ogóle nie ma w cenniku:
- Szyba przednia z pasem przeciwsłonecznym - miałem to w dwóch Hondach i nie rozumiem dlaczego w SIII tego nie ma nawet w opcji... Znacznie częściej używam przez to z osłony przeciwsłonecznej.
- Kamera cofania bez konieczności wyboru wycieraczki. Wycieraczka jest zbędna i szpeci tył auta. Skoro w sedanach (jak np. Passat) są kamery bez sprysków i działają... Zrobię sobie retrofit i w rezultacie wyjdzie taniej niż z cennika.
- Brak oznaczeń na klapie. W prawie każdym innym VAGu jest to dostępne bez opłat. Nie rozumiem czemu tu się nie dało. Sam pozdrywam :D


BTW. Czy ktoś wie czy można dokodować CREW PROTECT? Zapomniałem tego wziąć z roztargnienia, a tylne poduszki wziąłem.
Smartlink jest w standardzie błąd w cenniku nie bierz szkoda kasy dawać za to co masz :P
Smart light assist w L&K nie ma w standardzie????No może się myle ale dla L&K standardowy bajer....
Z tą wycieraczką to maskara jakaś...

ZNACZKI ...suszarka lub opalartka podgrzewasz i czymś plastikowym odrywasz(to na taśmie siedzi)....na szmatkę spirytus przemywasz miejsca i nie masz.....................!!!
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: Chorzyn »

sane pisze:Po dwóch tygodniach w moim odczuciu:

Super się sprawdza:
- Smarlink. Android Auto taki dobry :)
- Progresywyny układ kierowniczy. IMO naprawdę warto. Przy ostrych skrętach i nawrotach odczucie bardziej jak ze sportowego auta niż z limuzyny. Polecam.

Zbędne:
- SmartGate - całkowicie zbędne, bez sensu wydane 450PLN
- Zestaw siatek do bagażnika - w sumie przydatne, ale w sklepie Skody jako akcesoria są taniej niż z cennika do zamówienia auta.

Żałuję, że nie wziąłem:
- Smart Light Assist - przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że te dodatkowo ledy w przedniej lampie świecą tylko z tym pakietem. Gdybym wiedział, to bym wziął. Zwłaszcza, że jest to razem z Rear Traffic Alert, Blind Spot Detection itp.

Żałuję, że w ogóle nie ma w cenniku:
- Szyba przednia z pasem przeciwsłonecznym - miałem to w dwóch Hondach i nie rozumiem dlaczego w SIII tego nie ma nawet w opcji... Znacznie częściej używam przez to z osłony przeciwsłonecznej.
- Kamera cofania bez konieczności wyboru wycieraczki. Wycieraczka jest zbędna i szpeci tył auta. Skoro w sedanach (jak np. Passat) są kamery bez sprysków i działają... Zrobię sobie retrofit i w rezultacie wyjdzie taniej niż z cennika.
- Brak oznaczeń na klapie. W prawie każdym innym VAGu jest to dostępne bez opłat. Nie rozumiem czemu tu się nie dało. Sam pozdrywam :D


BTW. Czy ktoś wie czy można dokodować CREW PROTECT? Zapomniałem tego wziąć z roztargnienia, a tylne poduszki wziąłem.
Dzięki za rzeczową wypowiedź. Co do paska na szybie - zawsze robię pasek w firmie przyciemniającej szyby i polecam, SLA - chyba jest w standardzie w L&K.
Znaczki - opalarka, spirytus (albo IPA) i parę chwil wolnych :mrgreen:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: sane »

CLO27 pisze: Smart light assist w L&K nie ma w standardzie????No może się myle ale dla L&K standardowy bajer....
Z tą wycieraczką to maskara jakaś...

ZNACZKI ...suszarka lub opalartka podgrzewasz i czymś plastikowym odrywasz(to na taśmie siedzi)....na szmatkę spirytus przemywasz miejsca i nie masz.....................!!!
Smart Light jest w standardzie w L&K, ale L&K to dziadkowóz, a ja młody (duchem przynajmniej :lol: ), więc tylko Sportline wchodził w grę. Dopłata 3000 zł za Smart Light z kilkoma innymi asystentami w pakiecie. Żałuję, że nie wziąłem, a retrofitting za dużo babrania i za drogi 8-)

Znaczki sobie usunę, ale w sumie żałuję, że nie kupiłem Pastucha dla tej bezpłatnej opcji :lol:
I dla kamery bez wycieraczki też :lol:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: Chorzyn »

sane pisze:
CLO27 pisze: Smart light assist w L&K nie ma w standardzie????No może się myle ale dla L&K standardowy bajer....
Z tą wycieraczką to maskara jakaś...

ZNACZKI ...suszarka lub opalartka podgrzewasz i czymś plastikowym odrywasz(to na taśmie siedzi)....na szmatkę spirytus przemywasz miejsca i nie masz.....................!!!
Smart Light jest w standardzie w L&K, ale L&K to dziadkowóz, a ja młody (duchem przynajmniej :lol: ), więc tylko Sportline wchodził w grę. Dopłata 3000 zł za Smart Light z kilkoma innymi asystentami w pakiecie. Żałuję, że nie wziąłem, a retrofitting za dużo babrania i za drogi 8-)

Znaczki sobie usunę, ale w sumie żałuję, że nie kupiłem Pastucha dla tej bezpłatnej opcji :lol:
I dla kamery bez wycieraczki też :lol:
Też się zastanawiałem na SportLine-m ze względu na fotele przede wszystkim (w normalnym Superbie są za szerokie dla mnie).
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: sane »

Chorzyn pisze:Też się zastanawiałem na SportLine-m ze względu na fotele przede wszystkim (w normalnym Superbie są za szerokie dla mnie).
Fotele w Sportline są genialne! I ta kierownica żywcem wyjęta z Audi S-Line Plus też :mrgreen:
Do tego czarna podsufitka i faux carbon :)

Wnętrze naprawdę robi robotę - każdy, kto wsiada do tego auta jest nim zachwycony.

Z zewnątrz te detale też całkiem fajne, ale wybrałem Sportline głównie ze względu na to wnętrze.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: skipper »

Wg mnie 9. Warto,
Pozostałe nie warto
Nie warto też bezdotykowego otwierania
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czego nie warto zamawiać do S3

Post autor: Big »

Jak dla mnie to:
- podgrzewana przednia szyba to pozycja obowiązkowa. Mam w obecnym S II i korzystam bardzo często, nie tylko w zimie. Dużo szybciej odparowuje szybę niż np. nadmuch czy klima.
- progresywne wspomaganie kierownicy. Z tym mam problem bo nikt w ASO nie był mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi (zwykła progresję wspomagania przecież każdy Superb ma w standardzie). Dopiero kolega z centrali Skody mi wytłumaczył jak jest różnica i co chodzi. Podobno naprawdę warto te 700 zł dołożyć.

- bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa! Ileż to razy idę ze sklepu i w obu rękach trzymam siatki. co z tego że obecnie mam Kessy jak i tak musze siatki postawić na ziemi (a co jak jest mokro??) żeby dotkną klamki klapy bagażnika. Także jak dla mnie jedna z opcji która musze mieć.

Jeśli chodzi o Smark gate czy smart link to dla mnie totalnie niepotrzebny bajer z którego i tak nigdy bym nie korzystał.

co do wersji Sport Line. Wnętrze wygląda fajnie. Zresztą po raz pierwszy w 2015 r. na IAA we Frankfurcie zrobiło naprawę duże wrażenie na dziennikarzach, ale .... dla mnie Sport Line jest nieopłacalny. Zbyt wiele opcji trzeba do niego dołożyć, co czyni go po prostu zbyt drogim, wiec wolę L&K.
ODPOWIEDZ