Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 wrz 2018, o 03:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 128 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 kwi 2017, o 16:50 

Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2016, o 18:49
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Zaobserwowa艂 kto艣 szarpni臋cia przy zmiannie biegu z 3 na 2 przy zatrzymywaniu si臋 (delikatnym) jak samoch贸d sam zrzuca biegi? Przy ostrym je偶d偶eniu jest ok, ale przy np powolnym doje偶d偶aniu do skrzy偶owania,gdy z powodu coraz ni偶szych obrot贸w auto zmienia bieg z 3 na 2 to czasami czu膰 mocne szarpni臋cie (nie zawsze mo偶e z 3-4 razy w ci膮gu dnia). Wydaje mi si臋 偶e wyst臋puje tylko w trybie ECO ale pewnosci nie mam, jeszcze sprawdzam.
Te偶 tak macie?
(Przebieg 6000 km)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 kwi 2017, o 17:10 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Moja czasami szarpnie ale przy przepi臋ciu z 1 na 2 jak id臋 pe艂nym ogniem lub jak przyspieszam i gaz mam tak na 1/2, jak jad臋 spokojnie to skrzynia dzia艂a p艂ynnie z tym 偶e u mnie skrzynia przyjmuje na klat臋 ponad 560Nm. Generalnie zauwa偶y艂em 偶e najgorzej dla skrzyni jest wtedy gdy wydaj臋 si臋 偶e na danym biegu powinien jeszcze kr臋ci膰 si臋 wy偶ej a nagle ju偶 wrzuca kolejny bieg, wtedy dochodzi do najwi臋kszych obci膮偶e艅 i szarpni臋膰.

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2017, o 09:18 

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2015, o 20:00
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Czytalem, 偶e generalnie DSG tak maj膮, przy czym u mnie to nie tyle szarpni臋cia co takie jakby Hmm... przyhamowania(?)

Edit: chodzi mi o zwalnianie, np. doje偶d偶anie do 艣wiate艂, przy przyspieszaniu nie mam szarpni臋膰.

Wys艂ane z mojego XT1580 przy u偶yciu Tapatalka

Ostatnio edytowano 9 kwi 2017, o 19:08 przez Doniec, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2017, o 13:59 

Imi臋: Robert
Do艂膮czy艂(a): 9 kwi 2017, o 13:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Witam, mam podobny problem z jedynki na dw贸jk臋 jest porz膮dne szarpni臋cie ( ruszanie noga z hamulca i gaz ), ale jak sam z automatu samoch贸d ruszy ten problem nie wyst臋puje, na kolejnych biegach jest cacy.
Jestem um贸wiony po 艣wi臋tach w ASO zobaczymy co powiedz膮 na ten temat, bo wcze艣niejsza wizyta - nastawa - soft. Nie przynios艂y oczekiwanych rezultat贸w.

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2017, o 17:36 

Szarpie z procedury bo za du偶e obroty, ja mam jedn膮 z procedur ustawion膮 na 3000 bez wy艂膮czania kontroli trakcji i startuje idealnie, nic nie szarpie a wystarczy wy艂膮czy膰 kontrole, wystartowa膰 z 4000 to potrafi szarpn膮膰 ale nie za ka偶dym razem

G贸ra

PostNapisane: 10 kwi 2017, o 11:33 

Imi臋: Robert
Do艂膮czy艂(a): 9 kwi 2017, o 13:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Nie bardzo chcia艂bym to lub tamto wy艂膮cza膰. Chcia艂bym aby dzia艂a艂o jak nale偶y :) podobno mechatronika. Wed艂ug papierk贸w olej w skrzyni wymieniany jak nale偶y. Boj臋 si臋 wymiany skrzyni!!! Ale do kowala nie oddam po do艣wiadczeniami z poprzednim samochodem.

Dodam 偶e problem jest uci膮偶liwy przy podje藕dzie pod g贸rk臋 potrafi nawet cofn膮膰 wyjazd z gara偶u podziemnego, jak by nie m贸g艂 si臋 zdecydowa膰 co wrzuci膰.

G贸ra

PostNapisane: 12 kwi 2017, o 17:58 

Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2016, o 18:49
Silnik: Inny
Rzeczywiscie to szarpanie mo偶na opisa膰 jako przychamowanie.

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2017, o 13:10 

Do艂膮czy艂(a): 25 sty 2017, o 15:51
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
U mnie w SII FL jest dok艂adnie tak samo. Szczeg贸lnie w艂a艣nie z 3->2.
Wcze艣niej nie je藕dzi艂em automatem wi臋c nie mam por贸wnania ale widz臋, 偶e nie jestem sam :)

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 11:10 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2015, o 20:13
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
wolver napisa艂(a):
Zaobserwowa艂 kto艣 szarpni臋cia przy zmiannie biegu z 3 na 2 przy zatrzymywaniu si臋 (delikatnym) jak samoch贸d sam zrzuca biegi? Przy ostrym je偶d偶eniu jest ok, ale przy np powolnym doje偶d偶aniu do skrzy偶owania,gdy z powodu coraz ni偶szych obrot贸w auto zmienia bieg z 3 na 2 to czasami czu膰 mocne szarpni臋cie (nie zawsze mo偶e z 3-4 razy w ci膮gu dnia). Wydaje mi si臋 偶e wyst臋puje tylko w trybie ECO ale pewnosci nie mam, jeszcze sprawdzam.
Te偶 tak macie?
(Przebieg 6000 km)

Ja tak mam. W ka偶dym trybie. Auto ma 30000 przebiegu. W ubieg艂ym tygodniu postawione na serwis. Wgrany nowy soft i podobno ma by膰 lepiej. Wydaje mi si臋, 偶e nic to nie da艂o. Dzieje si臋 to tylko w chwili jak auto samo zredukuje z 3 na 2. Jest stuk i delikatne szarpni臋cie i dopiero auto jedzie. Jest to prawie nie zauwa偶alne a jednak da si臋 to wyczu膰. Mam wra偶enie, 偶e by艂o tak od nowo艣ci. By艂em na to w serwisie przy przebiegu 11000 ale odpowiedz by艂a: Tak ma by膰, jak si臋 rozsypie to b臋dziemy dzia艂a膰. Przy ostatniej wizycie auto sta艂o dwa dni na serwisie bo niby soft z Poznania i diagnostyka online... 艢ciema jaka艣 ale nie potrafi臋 si臋 okre艣li膰 czy jest lepiej czy nie.

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 11:12 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Rolnik napisa艂(a):
Tak ma by膰, jak si臋 rozsypie to b臋dziemy dzia艂a膰.

jak si臋 rozsypie to b臋dzie po gwarancji i powiedz膮, 偶e trzeba by艂o dzia艂a膰 :lol:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 11:30 

Po prostu zawracaj im dupe, ja z Octavi膮 je偶d偶e co jaki艣 czas i truj臋 dup臋 - m贸wi膮, jest ok, ale ja jad臋, 偶eby mie膰 podk艂adk臋 dla Skody po gwarancji - skoro je藕dzi艂em tyle razy to faktycznie co艣 by艂o nie tak, a posypwa艂o si臋 np. 10 kkm po gwarancji.

Cho膰 musze przyzna膰 racj臋, 偶e ku...wa jak do nich jade to faktycznie wszystko chodzi i nie czu膰 tego, co opisujesz... :lol:

Ja tego nie mam zawsze, ja mam to w jaki艣 specyficznych warunkach, nie wiem od czego to zale偶y...

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 11:50 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Rolnik napisa艂(a):
Po prostu zawracaj im dupe, ja z Octavi膮 je偶d偶e co jaki艣 czas i truj臋 dup臋 - m贸wi膮, jest ok, ale ja jad臋, 偶eby mie膰 podk艂adk臋 dla Skody po gwarancji - skoro je藕dzi艂em tyle razy to faktycznie co艣 by艂o nie tak, a posypwa艂o si臋 np. 10 kkm po gwarancji.

Cho膰 musze przyzna膰 racj臋, 偶e ku...wa jak do nich jade to faktycznie wszystko chodzi i nie czu膰 tego, co opisujesz... :lol:

Ja tego nie mam zawsze, ja mam to w jaki艣 specyficznych warunkach, nie wiem od czego to zale偶y...

Rolnik SORRY...

zamiast cytuj, klikn臋艂o mi si臋 widocznie edytuj... jak mod.
SOrki :roll: :lol:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 12:14 

szms napisa艂(a):
[

Rolnik SORRY...

zamiast cytuj, klikn臋艂o mi si臋 widocznie edytuj... jak mod.
SOrki :roll: :lol:

Za co ty moda dosta艂e艣? Ludzki Pan czy co? :)
Nie mam czasu i ch臋ci do niech stale je藕dzi膰. Poczekam na forum. Jak b臋dzie wi臋cej takich przypadk贸w to mo偶e co艣 z tym zrobi膮.

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 14:01 

Rolnik, wymie艅 olej w skrzyni, poprawi si臋 ;-)

G贸ra

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 14:10 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Ja u siebie w trybie sport to s艂ysz臋 / czuj臋 najbardziej. Przy doje偶d偶aniu, kiedy auto samo zrzuca biegi. Troch臋 mnie to irytuje, nied艂ugo serwis, zobaczymy co powiedz膮.

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 128 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: