Canton Sound System

Awatar użytkownika
wierzba28
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2016, o 22:55
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 190
Imię: Łukasz
Lokalizacja: warszawa

Re: Canton Sound System

Post autor: wierzba28 »

Osobiście jestem MEGA zadowolony Canton wymiata.... Polecam
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Canton Sound System

Post autor: skipper »

Monika pisze:Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum i od razu zwracam się do Was o pomoc. Jestem posiadaczką Superb III L&K w kombi i chcę zweryfikować działanie Canton Sound System. Chodzi mi o to, że nie bardzo działa ( tak mi się wydaje ) fader. Kiedy np. chcę, żeby dźwięk dochodził z tyłu auta to w głośnikach z tyłu mało co słychać. Przy ustawieniu centralnym mocniej dźwięk jest słyszalny z przednich głośników. Byłam w salonie i w wersji sedan taki problem nie występuje. Serwis odpowiedział na moje pytanie ( było to dla nich nowe doświadczenie :) ) że ten model niestety tak ma. Sprawdzali również w innych autach - czyli Superb III L&K kombi. Jak dla mnie to słabo to wygląda. Nie wiem czy ktoś z Was ma podobne auto z podobnym wyposażeniem ale chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście tak jest ?
Pzdr.
M
mam dokładnie tak samo, jak dam faderem na sam tył to gra jak mały tranzystorek, w ogóle basów nie ma,

a tak swoją drogą gdzie tych 12 głośników szukać? w drzwiach jest po 2 czyli razem 8, sub gdzie jest zamontowany?
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Canton Sound System

Post autor: orlik »

skipper pisze:
mam dokładnie tak samo, jak dam faderem na sam tył to gra jak mały tranzystorek, w ogóle basów nie ma,

a tak swoją drogą gdzie tych 12 głośników szukać? w drzwiach jest po 2 czyli razem 8, sub gdzie jest zamontowany?
W bagażniku po lewej stronie.

3 na desce (lewo środek prawo), 8 drzwi (2x4), 1 sub w bagazniku.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Canton Sound System

Post autor: Tom-Tdi »

skipper pisze:
Monika pisze:Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum i od razu zwracam się do Was o pomoc. Jestem posiadaczką Superb III L&K w kombi i chcę zweryfikować działanie Canton Sound System. Chodzi mi o to, że nie bardzo działa ( tak mi się wydaje ) fader. Kiedy np. chcę, żeby dźwięk dochodził z tyłu auta to w głośnikach z tyłu mało co słychać. Przy ustawieniu centralnym mocniej dźwięk jest słyszalny z przednich głośników. Byłam w salonie i w wersji sedan taki problem nie występuje. Serwis odpowiedział na moje pytanie ( było to dla nich nowe doświadczenie :) ) że ten model niestety tak ma. Sprawdzali również w innych autach - czyli Superb III L&K kombi. Jak dla mnie to słabo to wygląda. Nie wiem czy ktoś z Was ma podobne auto z podobnym wyposażeniem ale chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście tak jest ?
Pzdr.
M
mam dokładnie tak samo, jak dam faderem na sam tył to gra jak mały tranzystorek, w ogóle basów nie ma,

a tak swoją drogą gdzie tych 12 głośników szukać? w drzwiach jest po 2 czyli razem 8, sub gdzie jest zamontowany?
spróbuj wcisnąć i przytrzymać przez około 10 sekund prawą rolkę na kierownicy (może pomoże)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Canton Sound System

Post autor: pab567 »

Moja Fabia gra lepiej niż ten cały Canton... pic na wodę i fotomontaż...
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Canton Sound System

Post autor: skipper »

dziwne jest to, że jak dam same tylne głośniki to nie gra subwoofer
nieraz dzieci chcą z tyłu głośniej a ja wolę z przodu ciszej to się tak nie da

spróbuję jutro z tą rolką
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Canton Sound System

Post autor: JacekRS »

pab567 pisze:Moja Fabia gra lepiej niż ten cały Canton... pic na wodę i fotomontaż...
To co masz w Fabii? Golf IV mi lepiej grał niż Mark Levinson w Lexusie, ale... serii w golfie nie było :twisted:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Canton Sound System

Post autor: Enriquez »

Tu też takie przechwałki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Canton Sound System

Post autor: JacekRS »

Enriquez pisze:Tu też takie przechwałki.
nie przechwałki a wspomnienia :) Canton jak na swoją cenę gra całkiem poprawnie, więc nie wiem czemu jest tak szydzony, dlatego powstało moje pytanie. :)
Za cenę tego Cantona "dosłownie" gówno się zrobi dla poprawy dźwięku na innym setupie proponowanym w Superbie bez Cantona.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Canton Sound System

Post autor: Enriquez »

Dokładnie. Jest to jest. Co tu narzekać b
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Canton Sound System

Post autor: pab567 »

W Fabii seria radio (Bolero) plus wytłumione drzwi i głośniki Gladena przód i tył. Głośniki 2 Ohmy przód (165SQX) i 3 Ohmy tył (nie pamiętam już które).

Aczkolwiek myślę coraz częściej o procesorze i porządnym wzmacniaczu.
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Canton Sound System

Post autor: Indygo »

Ja z Cantona też jestem bardzo zadowolony. Przegrałem wszystkie płyty na FLAC'i i moim zdaniem daje radę.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: Elninjo »

Indygo pisze:Ja z Cantona też jestem bardzo zadowolony. Przegrałem wszystkie płyty na FLAC'i i moim zdaniem daje radę.
Co do jakości dźwięku to właśnie trzeba zwrócić uwagę co włączacie... Nawet najlepiej skompresowane pliki MP3 będą grały kiepsko w porównaniu do FLAC (jakość bez strat jak CD)...
Oddzielną sprawą jest granie tylnych głośników bez woofera co moim zdaniem jest słabe (niestety też tak mam) bo chcąc słuchać tylko tyłu mamy dźwięk jak ze starej nokii... ale ogólnie Canton rządzi... Za te pieniądze to dźwięk ma naprawdę niezły...
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Canton Sound System

Post autor: marasmus007 »

Ten Canton to mega porażka , nie dość że nie idzie tego rozsądnie wysterować to nie wiadomo po co są niskie w drzwiach tylnych jak nie grają ......... tragedia
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Canton Sound System

Post autor: JacekRS »

marasmus007 pisze:Ten Canton to mega porażka , nie dość że nie idzie tego rozsądnie wysterować to nie wiadomo po co są niskie w drzwiach tylnych jak nie grają ......... tragedia
To wsadź sobie Zestaw Utopii za 13,5 koła, do tego jakieś "hajendowe" wzmaki z serii XES, procesor, wytłum drzwi, wsadź kable na miedzi beztlenowej, pojedź np do Pana Józka z Gliwic na strojenie, zamknij się w kwocie 30kPLN i wtedy Ci będzie grać tak, że ... będziesz mógł pojechać na spot StrefyCarAudio się pochwalić :)

Co do pytania o tylne głośniki... są, bo ludzie kupują cyferkami, a im więcej (12,15, 18 głośników) to myślą, że będzie cudownie głośniej lepiej i ładniej, a jest odwrotnie - kakofonia i tyle.
Ja mam Cantona ustawionego na kierowcę i po temacie.
A tylne głośniki z wyjątkiem Suba mogą nie istnieć.

Na koncertach głośniki grają na mnie, a nie na moje plecy :) resztę można sobie dopowiedzieć.
ODPOWIEDZ