UFG = stado baranów

AndrzejWawa

UFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

Jak wyżej:), ktoś z Was się juz z nimi spotkał?

dostałem właśnie pismo z wezwaniem do wyjaśnienia i zapłaty OC 3.700zł za Superba na polskich blachach których nie mam od czerwca 2016 ponieważ samochód przerejestrowałem na Niemcy i mam niemieckie blachy,

urząd w Niemczech wysłał moje blachy i dowód rejestracyjny do polskiego urzędu zaraz po przerejestrowaniu,

czy to możliwe że przez 7 miesięcy fakt ten nie został wprowadzony w polskim urzędzie???

przecież Polska to jakiś Mozambik, nasi dziadowie przelewali krew a teraz nas urzędy kopią po tyłkach
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, o 12:59 przez AndrzejWawa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: EFG = stado baranów

Post autor: pab567 »

Mozambik nie. Raczej Papua Nowa Gwinea.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: EFG = stado baranów

Post autor: Łuki_ssuperb »

ja bym bardziej twierdził ze Polska to San Escobar
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
AndrzejWawa

Re: EFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

haha
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: EFG = stado baranów

Post autor: kamracik »

AndrzejWawa pisze:czy to możliwe że przez 7 miesięcy fakt ten nie został wprowadzony w polskim urzędzie???
Tutaj wszystko jest możliwe ;) Najbardziej prawdopodobne, że Twoje blachy gdzieś wcięło lub ulubione powiedzenie ludzi z obsługi - błąd systemu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: EFG = stado baranów

Post autor: CLO27 »

AndrzejWawa pisze:Jak wyżej:), ktoś z Was się juz z nimi spotkał?

dostałem właśnie pismo z wezwaniem do wyjaśnienia i zapłaty OC 3.700zł za Superba na polskich blachach których nie mam od czerwca 2016 ponieważ samochód przerejestrowałem na Niemcy i mam niemieckie blachy,

urząd w Niemczech wysłał moje blachy i dowód rejestracyjny do polskiego urzędu zaraz po przerejestrowaniu,

czy to możliwe że przez 7 miesięcy fakt ten nie został wprowadzony w polskim urzędzie???

przecież Polska to jakiś Mozambik, jak ja się cieszę że się z tego burdelu wyprowadziłem
Mogło się tak zdarzyć niestety chyba że osobiście poszedłeś i zgłosiłeś.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
AndrzejWawa

Re: EFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

nic sam nie zgłaszałem ponieważ to działa z automatu jeśli przerejstrowywujesz auto w Unii, jesteśmy w Unii a nie w Afryce:)
Niemcy wysyłają blachy z informacją do polskiego urzędu i po temacie, niestety w praktyce własnie dzwoniłem do urzędu w Polsce, powiedzieli że procedura wyrejestrowania samochodu z automatu trwa do roku ponieważ to idzie przez jakieś ministerstwo, potem jakieś komórki w ministerstwie potem jeszcze gdzieś i na końcu trafia do urzędu, tak więc według polskich instytucji ja nadal mam Superba na polskich blachach
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: EFG = stado baranów

Post autor: Zapp »

EFG nie ma związku z urzędem komunikacyjnym.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
AndrzejWawa

Re: EFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

Zapp pisze:EFG nie ma związku z urzędem komunikacyjnym.

to po ... wysyłają do mnie pismo zamiast sprawdzić?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: UFG = stado baranów

Post autor: sko89 »

Nie zgłosiłeś wyrejestrowania samochodu w ostatniej firmie ubezpieczeniowej. Musiałeś to zrobić sam. Wyrejestrowanie nie ma nic wspólnego z prywatną firmą ubezpieczeniową z którą miałeś podpisaną prywatną umowę. To jest taki sam mechanizm jak przy zmianie firmy ubezpieczeniowej na inną. Do starej musisz wysłać wypowiedzenie kontynuacji umowy OC. Jak tego nie zrobisz to naliczą nową polisę OC a jak jej nie opłacisz przekazują sprawę do UFG, który ma obowiązek naliczyć karę. Firmę ubezpieczeniową nie obchodzi czy samochód wyrejestrowałeś, spaliłeś, utopiłeś w rzece, sprzedałeś, czy ukradli. Masz obowiązek powiadomić o tym ubezpieczyciela na piśmie. To wynika z ustawy.
W polskim urzędzie komunikacji jest wyrejestrowanie odfajkowane i wobec państwa polskiego na które tak plujesz jesteś ok. I ono też do Ciebie nic nie ma. Problem masz z prywatną firmą ubezpieczeniową, może Allianz. To wtedy byłaby niemiecka:))
AndrzejWawa

Re: UFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

sko89 pisze:Nie zgłosiłeś wyrejestrowania samochodu w ostatniej firmie ubezpieczeniowej. Musiałeś to zrobić sam. Wyrejestrowanie nie ma nic wspólnego z prywatną firmą ubezpieczeniową z którą miałeś podpisaną prywatną umowę. To jest taki sam mechanizm jak przy zmianie firmy ubezpieczeniowej na inną. Do starej musisz wysłać wypowiedzenie kontynuacji umowy OC. Jak tego nie zrobisz to naliczą nową polisę OC a jak jej nie opłacisz przekazują sprawę do UFG, który ma obowiązek naliczyć karę. Firmę ubezpieczeniową nie obchodzi czy samochód wyrejestrowałeś, spaliłeś, utopiłeś w rzece, sprzedałeś, czy ukradli. Masz obowiązek powiadomić o tym ubezpieczyciela na piśmie. To wynika z ustawy.
W polskim urzędzie komunikacji jest wyrejestrowanie odfajkowane i wobec państwa polskiego na które tak plujesz jesteś ok. I ono też do Ciebie nic nie ma. Problem masz z prywatną firmą ubezpieczeniową, może Allianz. To wtedy byłaby niemiecka:))
ubezpieczenie miałem w Allianz Polska:) i zgłosiłem do nich na piśmie rozwiązanie ubezpieczenia z dniem ostatnim umowy oraz dostałem od nich potwierdzenie że przyjęli, a to było w czerwcu 2016
AndrzejWawa

Re: UFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

zgodnie z artykułem 28 UFG
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: UFG = stado baranów

Post autor: sko89 »

To jeżeli tak zrobiłeś to masz problem z głowy. Prześlij do UFG kopie tych dokumentów i sprawa załatwiona. Tak to jest z tymi szwabskimi firmami ubezpieczeniowymi. Tylko kombinują jak Polaka okraść. W polskich firmach ubezpieczeniowych taki burdel jest nie do pomyślenia :lol:
Ale 100% winy w tym wypadku jest po stronie Allianz. UFG zareagowało prawidłowo bo dostali zawiadomienie z Allianz.
AndrzejWawa

Re: UFG = stado baranów

Post autor: AndrzejWawa »

normalnie skopać im dupy i bratków nasadzić
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: UFG = stado baranów

Post autor: Zapp »

Między UFG (jak jest po teraz po edycji) a EFG (jak było oryginalnie) jest jednak pewna różnica.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
ODPOWIEDZ