Parujące szyby

Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Automatyczne włączenie obiegu wewnetrznego co ma do AC? Zawsze możesz włączyć manualnie.

Ja mówię o AC
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Parujące szyby

Post autor: kamracik »

Kolego, x osób mających o tym pojęcie Ci mówi jak to działa. Nie chcesz wierzyć, nie wierz, ale nie szerz tych farmazonów. I doczytaj sobie czym jest osuszacz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Parujące szyby

Post autor: Enriquez »

Znalazłem. Graniczna temperatura to +2 st.C mierzona przez czujnik w zderzaku. Poniżej niej nie działa klimatyzacja. I proszę nie szerzyć farmazonów.
Instrukcja serwisowa Octavia III i generalnie nowsze Skody, strona 28. Można sobie pobrać tutaj:

https://mega.nz/#!Nl0ChTRa!0Qy5ymvppHo9 ... iA1Ax3ROkw
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Parujące szyby

Post autor: chudy »

Czyli rozumiem, że pozbywanie się z szyb pary wodnej zimą przy pomocy klimatyzacji to mit? To jak to się dzieje, że ta para tak szybko znika? :P Kiedyś to w autach zimą ciągle szyby parowały, ale może pamiętam czasy aut bez filtrów kabinowych i ogólnie z gorszą wentylacją i dlatego mam na to złe spojrzenie.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parujące szyby

Post autor: marcin wroclaw »

Czy w sII FL jest tak samo, ze poniżej +2°C klima nie dziala?
Ja jezdze caly rok na "AUTO" bez automatycznego włączania obiegu zamknietego.
Czytajac ten watek, wraz z doniesieniami Szymek, ze tak tez sie dzieje wczoraj zrobilem eksperyment:
Jadac do pracy na AUTO, na jakies 4min zamknąć obieg powietrza. Po tych 3-4min zaczely parowac boczne szyby. Jak tylko wlaczylem z powtotem obieg zewnetrzny to szyby w ciagu 30sekund odparowaly. Na dworze bylo -8,5°C.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parujące szyby

Post autor: marcin wroclaw »

A teraz jade i od 10 wylaczylem klima i nic mi nie paruje.
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Parujące szyby

Post autor: Foton »

Nie paruje bo masz wyłączony obieg zamknięty...masz świeże powietrze z zewnatrz.

Też pamiętaj że nasz tam dwie opcje obiegu..auto i nie..ale to inny temat.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Parujące szyby

Post autor: kamracik »

Ja nie wiem o co ten temat, jest taka różnica temperatur i stylu jazdy, że szkoda drążyć. Osobiście jeżdżę w aucie bez kurtki, więc mam tam te 20C, wiadomo na dywanikach trochę wody i przy zamkniętym obiegu szyby szybko będą mi parować, tak samo jak wsadzę 4 osoby. Kto inny jeżdżąc w kurtce mając niższe temperatury czy trzymając auto w garażu nie będzie mieć takich problemów.

Inna sprawa jak komuś parują szyby niezależnie od wybranych funkcji nawiewu itd. to wtedy trzeba szukać przyczyny, a tak to kwestia sposobu użytkowania auta :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Parujące szyby

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:Ja nie wiem o co ten temat, jest taka różnica temperatur i stylu jazdy, że szkoda drążyć. Osobiście jeżdżę w aucie bez kurtki, więc mam tam te 20C, wiadomo na dywanikach trochę wody i przy zamkniętym obiegu szyby szybko będą mi parować, tak samo jak wsadzę 4 osoby. Kto inny jeżdżąc w kurtce mając niższe temperatury czy trzymając auto w garażu nie będzie mieć takich problemów.

Inna sprawa jak komuś parują szyby niezależnie od wybranych funkcji nawiewu itd. to wtedy trzeba szukać przyczyny, a tak to kwestia sposobu użytkowania auta :)
Mój kolega jechał w kurtce z warszawy hahahah :D i klima na 15, myślałem że go zajeb....psychaitryk :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Parujące szyby

Post autor: kamracik »

Może nową dopiero co sobie kupił i chciał się pochwalić wszystkim? :mrgreen:
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące szyby

Post autor: caballero »

Jak jechałem dziś po mieście, to kilka razy mi zaparowały szyby (tryb Auto). Za każdym razem, wg mnie, włączał się obieg zamknięty, bo na chwilę przed zaparowaniem czułem "przyjemny" zapach dobiegający z poprzedzającej Astry czy Omegi (takie jakieś mam szczęście, że większość kopcących przede mną aut to Ople). Gdy pozbywałem się takiego Opla z przodu, szyby momentalnie odparowywały.
CLO27 pisze:Mój kolega jechał w kurtce z warszawy hahahah :D i klima na 15, myślałem że go zajeb....psychaitryk :)
Się śmiejcie. Z żoną jechałem z Torunia do Warszawy - nastawiła sobie 24°C, podgrzewanie fotela na 2-3. stopniu. Prosiłem, żeby chociaż kurtkę zdjęła, ale tylko poprawiła szalik. :lol:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Parujące szyby

Post autor: leszekmw »

Milus nie pieprz głupot chłopie..
potem to czytają redaktorzy i piszą w gazetach że klima działa cały czas... :twisted:
w grupie vw sprężarka działa cały czas ale w takim trybie jak napisał Enriquez...
w zasadzie w reszcie aut są normalne sprężarki ze sprzęgłem zewnętrznym .łatwo sprawdzić czy klima chodzi poniżej 0st.
parujące szyby na wewnętrznym - w tej chwili jest kupa wilgoci ze śniegu , niema kiedy wyschnąć bo zimno , nawet jak zamarza gdy auto stoi na dworze to po włączeniu ogrzewania zaraz się rozpuszcza i paruje..
może Enriquez ma czysto w aucie ...
najdziwniejszy jest ten smrodek o którym piszecie , objaw taki jakby sprężarka jednak się włączał na paręnaście sekund i ruszała syf na parowniku.
popatrzcie na filtry kabinowe , może superb3 ma jakąś konstrukcje że dużo syfu tam wpada ...
w grupie vw nie należy jeździć bez czynnika w układzie klimy , dość szybko sprężarka sie zaciera , ewentualnie zawór sterujący. generalnie te sprężarki to takie sobie ...
nie mówię że jestem alfą i omegą i wiem wszystko , zajmuję sie klimą od 12 lat.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Parujące szyby

Post autor: Enriquez »

Ten smród można by tłumaczyć osadzeniem wilgoci na nagrzewnicy a później odparowaniu jej razem z syfem. Nie pamiętam co jest pierwsze, nagrzewnica, czy parownik.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Parujące szyby

Post autor: leszekmw »

no tylko że z nagrzewnicy raczej nikomu nie śmierdzi..np. w autach bez klimy..
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Ja się nie upieram ale ewidentnie jak wyłączę AC obroty spadają(ale tylko na rozgrzanym aucie) Co więcej jak włączam AUTO automatycznie zapala się lampka z AC.
Ja jeżdżę cały czas na AUTO 20c i z świecącą AC a czy działa to już nie wiem, nie patrzę pod maskę.
ODPOWIEDZ