Parujące szyby

Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Ja tu bardziej widzę problem nie w obiegu zamkniętym a w chwilowym wyłączeniu się klimy. Sytuacja występuje tylko w trasie na ciepłym aucie po użyciu spryskiwacza lub kilka razy bez jego użycia. Ja obiegu zamkniętego nie włączam prawie nigdy.
No chyba że jest tak że auto samo go włącza a włączenie powoduje chwilowe wyłączenie klimy i para jest wywołana na na szyby.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Parujące szyby

Post autor: Tom-Tdi »

z tego co Enri pisał to tak właśnie jest, że sam włącza obieg zamknięty w zależności od sytuacji i od tych śmieszych czujników jakości powietrza
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Parujące szyby

Post autor: flash »

Wczorajsza podróż bez obiegu zamkniętego skonczyłaby się zaczadzeniem chyba.. Co chwile włączaliśmy obieg żeby nie wdychać smrodu z zewnątrz. Po włączeniu go, klima nadal pracuje.
Cyho
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2016, o 21:43
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Parujące szyby

Post autor: Cyho »

flash pisze:Wczorajsza podróż bez obiegu zamkniętego skonczyłaby się zaczadzeniem chyba.. Co chwile włączaliśmy obieg żeby nie wdychać smrodu z zewnątrz. Po włączeniu go, klima nadal pracuje.
Pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna nie jest niższa niż graniczna dla załączenia sprężarki.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Nie ma czegoś takiego.
U mnie klima chodzi cały czas.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Parujące szyby

Post autor: Elninjo »

Jest... Przełącz ręcznie na wew obieg... Ja jeżdżę cały rok na auto a jak przełączylem na wew to pozamiatalo...

Wysłano z mojego Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Parujące szyby

Post autor: Enriquez »

Jest taka temperatura graniczna i wynosi 4 stopnie Celsjusza. Poniżej zaworek na sprężarce się nie otworzy i nie będzie żadnego chłodzenia w aucie, pomimo tego, że piękna żółta kontrolka nam się świeci na blacie. Od pewnego czasu jest natomiast zmiana w konstrukcji sprężarki. Chodzi ona cały czas, jednakże zaworek jest przestawiony na obieg tylko wewnątrz sprężarki. Dzięki temu nie trzeba się przejmować pilnowaniem włączania klimy zimą - sprężarce nic się nie stanie. Dawniej na kole pasowym było sprzęgiełko i też była graniczna temperatura przy której to się załączało i działy się z tym cyrki. Taka sytuacja.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Jak masz zimno w aucie to tak(co ma schladzac jak na wylocie są 3stopnie) Ale osuszacz chodzi cały czas.
Jak zagrzeje się wnętrze to i schladzacz będzie działać.

Trzeba zacząć od tego że klima czyli A/C chłodzi i osusza powietrze. Nie włączając AC nie osuszasz powietrza dla tego ja cały czas mam włączone AC bo inaczej męczy mnie oddychanie w aucie - a do tego nie ma granicznej temp. wlaczenia.
Do schladzania lub grzania służy pokrętło z temperaturą!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Parujące szyby

Post autor: Enriquez »

Co Ty mi tu takie pierdoły gadasz? Doucz się lepiej jak to działa a nie zgadujesz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Uważaj co chcesz. Odłacz spręzarke i spróbuj odparować szyby-powodzenia.(zonie w golfie właśnie wymieniałam kompresor bo stanął elektrozawor)

To co mówisz było w starym Audi 80 gdzie nie dało się załączyć przycisku AC.
Obecnie przycisk działa a mnie nie interesuje czy chłodzi bo teraz akurat ogrzewam i osuszam powietrze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Parujące szyby

Post autor: Enriquez »

Jasne. Tak sobie tłumacz. Jakąś dokumentację posiadasz na potwierdzenie swojej tezy? Bo mi się szczerze nie chce szukać. Było to opisane w w którymś zeszycie. A szyby jak chcesz to Ci mogę film nagrać jak się odparowuje w zimę bez włączonej klimy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Cyho
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2016, o 21:43
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Parujące szyby

Post autor: Cyho »

Milus pisze:Uważaj co chcesz. Odłacz spręzarke i spróbuj odparować szyby-powodzenia.(zonie w golfie właśnie wymieniałam kompresor bo stanął elektrozawor)

To co mówisz było w starym Audi 80 gdzie nie dało się załączyć przycisku AC.
Obecnie przycisk działa a mnie nie interesuje czy chłodzi bo teraz akurat ogrzewam i osuszam powietrze.
Instrukcja obsługi strona 123-127
Temperatura graniczna to +2. Jest również wzmianka a czujniku wilgotności w kabinie. Nie działa to jednak zgodnie z instrukcją, bo poniżej tej temperatury nie powinien sam zamykać obiegu.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Parujące szyby

Post autor: Milus »

Dwa stopnie gdzie? Na zewnątrz czy w kabinie?
Według instrukcji auto też może brać 1litr oleju na 1000 kilometrów
Cyho
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2016, o 21:43
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Parujące szyby

Post autor: Cyho »

Milus pisze:Dwa stopnie gdzie? Na zewnątrz czy w kabinie?
Według instrukcji auto też może brać 1litr oleju na 1000 kilometrów
"Temperatura zewnętrzna jest wyższa niż około +2°C."
"Automatyczne włączanie / wyłączanie zamkniętego obiegu powietrza działa z climatronic tylko wówczas, gdy temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 2°C."
ODPOWIEDZ