Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

Witam
Sprawa dotyczy oświetlenia kanapy tylnej, a mianowicie sytuacji przy otwarciu drzwi - niestety lampki nie zaświecają się w trybie otwierania drzwi - jeśli włączę z przycisku czy to przy lusterku czy w samej lampce to świeci - po otwarciu drzwi nie. trochę to denerwujące - dzisiaj przestało działać.
Lampki przy lusterku zaświecają się po otwarciu drzwi, a tylne nie - może raz na 30 razy, może ktoś miał taki przypadek?
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: Elninjo »

1. Sterowanie tylnej lamki jest dwu strefowe... włącznik z tyłu zapala ją / gasi
2. z przodu masz wyłącznik światła sterujący również tyłem
3. może zamarzły jakieś czujniki w drzwiach? (nie są to takie jak kiedyś w FSO ale pewnie jakieś działające podobnie?)
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

Nie do końca o to chodzi.
Przy otworzeniu auta z pilota (bez otwarcia drzwi) zaświeca się lampka przednia i tylna, po otwarciu drzwi zostaje tak samo. - Tak to powinno działać i do niedawna tak działało.
Teraz sytuacja jest taka że z przycisków wszystko się zaświeca ale nie zaświeca się lampka tylna.
Co do krańcówek w drzwiach to raczej nie to bo auto stoi w ciepłym garażu i otwarcie każdych drzwi daje ten sam efekt.
Podjadę do ASO zobaczymy co wymyślą.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: Elninjo »

A włącznik tylnej lamki, który umieszczony z przodu do sterowania tylnej lamki nie masz czasem wyłączonego?
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

Z przodu mam tak:
- włącznik oświetlenia - całość (lewa strona bliżej szyby) - włącza oświetlenie całego wnętrza łącznię z tylną (tylna wcześniej się zaświecała)
- lewa strona bliżej wnętrza - włącznik z oznaczeniem drzwi - jak go wyłączę to po otwarciu drzwi jest ciemno.
-Strona prawa bliżej szyby - lampka do czytania pasażera - zaświeca się tylko prawa przednia pasażera - działa
- prawa strona bliżej wnętrza - włącza oświetlenie tyłu na stałe - działa

Dzisiaj parę razy zaświeciła się lampka po otwarciu auta ale następnym razem już nie działała.
Sprawdziłem kostki w jednej i drugiej lampce, poruszałem wiązką w okolicy lampki,
Dzisiaj powróce do zwykłych żarówek orgy które były od początku - ale nie sądzę że to coś zmieni bo zmieniałem na LED jakić tydzień temu i wszystko od początku działało.

Nie wiem jestem w kropce.
Wyciąg z instrukcji:str.77

http://tufotki.pl/e3cW2
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: Tom-Tdi »

a nie mają ledy polaryzacji??
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

Ledy świeciły bez problemu. Zamieniłem na zwykła żarówki jakie były i efekt ten sam.
wszystko działało, ale przestało.
W poniedziałek jestem umówiony do ASO na sprawdzenie instalacji - zobaczymy co magicy wymyślą.
Może coś w samej lampce poszło (jakiś rezystor czy coś) - ale oglądałem to nic nie widać, że się coś spaliło - a nie sadzę ,że jest osobny bezpiecznik tylko na lampkę tylną bo nie działo tylko zaświecanie przy otworzeniu z pilota i przy otwarciu drzwi/bagażnika, tak jakby w tej funkcji nie było przejścia od lampki przedniej.
Zobaczymy co wyjdzie w ASO.
Dam znać jak się to zakończyło.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: Enriquez »

Zara Ci wrzucę schemat. O ile pamiętam nie ma tam żadnej filozofii. Do lampki nad lusterkiem dochodzą 2 zasilania
- jedno z nich tzw. 58d pojawia się po odryglowaniu centralnego zamka i trwa cały czas
- drugie pojawia się po otwarciu drzwi lub bagażnika (czy ma reagować na bagażnik można to zakodować)
I poza tym nie ma tam nic poza żarówkami i przełącznikami. Więc jak coś nie działa to znaczy że jest albo ujarane, albo podczas manewrów z diodami jakiejś wtyczki nie docisnąłeś do końca.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: Elninjo »

A może system zglupial jak dostał większy opór z żarówek?

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: Enriquez »

Raczej nie, ja do tego podłączam kamery, janosiki i inne cuda i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: kamracik »

Ale wszystko to w jednym aucie, nie czerwone mogą mieć inaczej :mrgreen:
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

<Enriquez> dzięki za wyjaśnienie i tak jak mówisz to wszystko działało - na LEDach też chodziło- przyciski zaświecają lampkę - ale przy opcji otwierania i z przycisku wspólnego całego oświetlenia na auto niestety przestało działać. Jeszcze raz sprawdziłem kostki i niby jest ok.
Zobaczymy co powiedzą w ASO (magicy) dam znać co było.
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

Oddałem Auto do ASO - stwierdzili uszkodzoną jakąś diodę w lampce - cała lampka przednia (nie tylna) do wymiany :) jakaś elektronika jest w lampce która steruje tyłem.
Czy zastosowanie LED TYP: W5W T10 5W CAN BUS
ROZMIAR: 25 mm (DŁUGOŚĆ) x 12 mm (GŁOWICA)
KĄT ŚWIECENIA: 360 STOPNI
LEDY: 6 x SUPER MOCNE BARDZO JASNE LEDY WYSOKIEJ MOCY 5630 60% MOCNIEJSZE OD CZIPA 5050 SMD
JASNOŚĆ : 190 LM
KOLOR: ZIMNY BIAŁY
NAPIĘCIE: 12V

mogło spowodować awarie - w lampce z przodu na tej żarówce wszystko gra.
Czy trzeba zastosować rezystor?
Stosowaliście te żarówki
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, o 17:17 przez chudy77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: kamracik »

Oo.. dobrze słyszeć to, bo ostatnio w ASO rozmawiałem, że w warunkach gwarancji jest powiedziane, że oświetlenie nie podlega gwarancji (w sensie żarówki) i nikt nie potrafił mi powiedzieć co z ledami w takim razie.
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Oświetlenie kanapy tylnej - problem

Post autor: chudy77 »

No to po robocie - udało się po czterech tygodniach niby oczekiwania na część - ASO - nie powiem które - ogólnie to olało jeśli chodzi o terminy, nikt nic nie wie , pojechałem na umówioną wizytę to po godzinie dowiedziałem się że jednak części niema :evil: zdążyłem zaliczyć ferie i dopiero po 4 tygodniach od zgłoszenia lampka trafiła do auta. Szkoda gadać gratuluje podejścia do klienta - na pewno nic tam nie będę robić. Z tego co ustalili to jakiś niby zimny lut był. Nowa lampka na razie świeci.
ODPOWIEDZ