Drgania w drzwiach w trybie sport

Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: Tom-Tdi »

Wybaczamy...

Jeśli chodzi o ASO to czy w Polsce czy w niemczech jeden kij - amatorszczyzna taka, ze lepiej wcale nie jechać i tutaj nie ma znaczenia czy Audi czy Skoda czy jeszcze inny "wynalazek".
Jeśli chodzi o podejście do klienta to tutaj już jest znaczna różnica.
Przy obsuwie terminu produkcji, w de. często i gęsto dają auta zastępcze ( nawet byl przypadek, że klient pojechał na urlop zastępczym autem gdzie klima siadla to następnego dnia dealer targal szmat drogi, żeby podstawic mu sprawne auto).
Jak są jakieś powazniejsze naprawy gwarancyjne tez dają zastepczaki.
W pl tego nie uświadczysz, czy to skoda czy tez inna marka.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: Enriquez »

Też se za każdym razem mówię, że coś innego niż Skoda, ale nie wychodzi. Jutro jadę na wymianę oleju bo już 15 klocków prawie nastukałem i pewnie się wkurwię bo jest mój ulubiony miszcz serwisu. Na szczęście będzie też właściciel salonu, żebym mu nie przyp... z otwartej.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: Łuki_ssuperb »

Będziemy śledzić TVN24 może coś o Tobie powiedzą w stylu "udusil na oczach klientów właściciela serwisu"
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: Enriquez »

Nie właściciela, tylko kierownika.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: flash »

Dziś byłem drugi raz i w przeciwieństwie do działu handlowego wyczuwam, że pracownicy serwisu są tam za karę. Zobaczymy co wymyślą i może jutro się dowiem.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: flash »

Kura odebrana, geometria wydaje się poprawiona ale nadal mam wrażenie, że przy wycentrowanej kierownicy auto jedzie w prawo. Wibracji nie potrafili zreplikować, udało mi się to pokazać podczas odbioru i brak pomysłów na teraz, propozycja aby czekać aż będzie więcej takich jak ja (prawy, wysokotonowy głośniczek to nie jest). Prawy tylni pas mi naprawili, nie wiadomo czy tak było czy ja coś zepsułem. Tłukący dźwięk z tyłu to był jednak fotelik dziecięcy i jego górna, regulowana część.

Za wynajem auta zastępczego zapłaciłem 50 zł plus 57 za paliwo. Poświęconego czasu już nie liczę.

Podsumowanie: lepiej zrób se sam człowieku albo udawaj, że jest dobrze albo już nie kupuj Skody.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: kamracik »

Jeśli chodzi o fotelik, dlatego ja oddając auto z informacja, że coś się tłucze opróżniam całkowicie auto ze wszystkiego. Sam wtedy patrzę czy jednak coś ode mnie tłucze czy nie, a i w ASO jest prościej im coś stwierdzić i zrzucić na mnie :D
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: flash »

Byłem wczoraj na serwisie w ASO. Po ostatniej wizycie z reklamacją parasolki (wyłamała się z uchwytu po wyjęciu z drzwi i naciśnięciu przycisku :P) zagadałem do bardzo ogarniętego pana z serwisu i wspomniałem o moich problemach. Pan po czasie sprawdził, że jest instrukcja na usunięcie wibracji i zaproponował wizytę. Póki co wibracji nie ma i przy okazji nareszcie (!) wyprostowali mi kierownicę tak jak powinna być.
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: broniek »

Czy ktoś z was ma już rozwiązany problem wibracji w drzwiach pasażera? U mnie występuje rezonans przy obrotach 2-3tys a najgorzej jest przy utrzymywaniu stałych obrotów w tym zakresie. Początkowo problem rozwiązałem poprzez wytłumienie drzwi, niestety za jakiś czas problem powrócił. Wykluczyłem wibracje od głośnika wysokotonowego, przewodów paliwowych i nagrzewnicy, które to wibracje były wcześniej spotykane. Aso skłania się ku prowadnicom szyby...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: piramida »

Od kiedy dsg utrzymuje ci obroty w przedziale 2-3k, chyba że na VI biegu ;-) U mnie utrzymuje bo mam soft skrzyni zrobiony ale u Ciebie?
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: wbi »

broniek pisze:Czy ktoś z was ma już rozwiązany problem wibracji w drzwiach pasażera? U mnie występuje rezonans przy obrotach 2-3tys a najgorzej jest przy utrzymywaniu stałych obrotów w tym zakresie. Początkowo problem rozwiązałem poprzez wytłumienie drzwi, niestety za jakiś czas problem powrócił. Wykluczyłem wibracje od głośnika wysokotonowego, przewodów paliwowych i nagrzewnicy, które to wibracje były wcześniej spotykane. Aso skłania się ku prowadnicom szyby...
Pojeździj bez parasolki, u mnie to ona powodowała wibracje
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: broniek »

piramida pisze:Od kiedy dsg utrzymuje ci obroty w przedziale 2-3k, chyba że na VI biegu ;-) U mnie utrzymuje bo mam soft skrzyni zrobiony ale u Ciebie?
2-3 tys faktycznie na 6 biegu, na niższym biegu przy podjazdach kiedy dsg utrzymuje bieg albo trybie S lub ręcznym.

Softu skrzyni jeszcze nie zrobiłem bo myślałem, że się przyzwyczaję do trybu D. Najbardziej optymalnym trybem byłoby coś pomiędzy D i S czyli podciągnięcie zmiany w D o jakieś 400-500 obrotów przy słabym obciążeniu silnika a nie piłowanie jak w S.

Zrobię soft na pewno tylko uporam się z problemem klekotania silnika przy delikatnym przyspieszaniu 2-3 tys obr oraz przy redukcji bez gazu 3-4 tys.
Póki co aso wgrało nowy soft do silnika i poprawy brak...
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: broniek »

wbi pisze:
broniek pisze:Czy ktoś z was ma już rozwiązany problem wibracji w drzwiach pasażera? U mnie występuje rezonans przy obrotach 2-3tys a najgorzej jest przy utrzymywaniu stałych obrotów w tym zakresie. Początkowo problem rozwiązałem poprzez wytłumienie drzwi, niestety za jakiś czas problem powrócił. Wykluczyłem wibracje od głośnika wysokotonowego, przewodów paliwowych i nagrzewnicy, które to wibracje były wcześniej spotykane. Aso skłania się ku prowadnicom szyby...
Pojeździj bez parasolki, u mnie to ona powodowała wibracje
Próbowałem bez parasolki.

U mnie ewidentnie jest coś od szyby. Przy jej opuszczeniu wibracji brak. Mówię oczywiście o sprawdzaniu na postoju a nie podczas jazdy kiedy szum wszystko zagłusza.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: CLO27 »

Szyba moze jrst za nisko i nie wchodzi u gory do konca, albo nie równo obsadzili tez moze byc taki efekt ale to raczej ciężkie....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Drgania w drzwiach w trybie sport

Post autor: Enriquez »

Ściągnij sobie na telefon aplikację w stylu, generator dźwięku jak poniżej.
Odpal bluetooth w aucie, volume na 3/4 i jedziesz z częstotliwościami. Jak usłyszysz rezonans to oznacza, że problem jest w kabinie a nie od silnika czy przewodów paliwowych.

Obrazek

Następnie bierzesz takie coś i przykładasz kolejno do elementów. Bardzo szybko znajdziesz, co buczy :)

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ