Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Awatar użytkownika
proszek
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2011, o 17:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Przemek
Lokalizacja: Sieraków

Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: proszek »

Witam serdecznie.
Wiele lat cieszyłem się bezproblemową jazdą moją Super Skodą :D . A drobne naprawy które się zdarzały i które mogłem w swoim zakresie zrobić to dzięki Wam i Waszym radom z forum udawało się robić. Dzięki bardzo za to.

Teraz przejdę do opisu mojej usterki.
Na początku listopada miałem dłuższą trasę po naszych pięknych autostradach. Temperatura zewnętrzna była około 10stopni. Do tej pory każdą zimę przejeżdżałem z ogrzewaniem w trybie "Auto". W trakcie tej trasy w pewnym momencie zaczęło się robić zimno w aucie. Po włączeniu w trybie "Econ" wróciło ciepełko ale parowały szyby więc co jakiś czas musiałem robić nawiew na przednią szybę, nogi. I tak na zmianę, co było i jest trochę irytujące i trochę zabawy wymaga.
Po powrocie i zawitaniu do mechanika okazało się że klima cały czas działa, wręcz rurki pod maską są oszronione. Po podłączeniu komputera okazało się że wszystkie czujniki działają sprawnie, nie ma innych błędów, a jedyny błąd jaki wyszedł to do sprawdzenia/wymiany panel klimatronika.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?? Albo czy wymiana panelu coś pomoże? A może dać ten panel do naprawy? I w związku z tym czy może znacie jakąś firmę w wielkopolsce która trudni się naprawą tej elektroniki??
Dzięki bardzo za pomoc. Miłego dzionka Wszystkim :) :)
Bumblebee87
Posty: 71
Rejestracja: 6 gru 2016, o 20:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: kielce

Re: Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: Bumblebee87 »

Z tego co ja wiem to w panelu climatronica powstają czasem (zimne luty).
Najlepiej podmienić panel i zobaczyć czy jest poprawa. Ewentualnie rozłożyć i poszukać czy gdzieś się cyna nie utleniła.
Problem może być tez w samej nagrzewnicy (delikatnie zapchana) i nie ma już swojej wydajności.
Awatar użytkownika
proszek
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2011, o 17:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Przemek
Lokalizacja: Sieraków

Re: Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: proszek »

Dzięki za podpowiedz.
No w trybie "Econ" auto grzeje i to nawet ostro przy 23,24 stopniach jak się ustawi. Więc nie wiem czy nagrzewnica jest do wymiany. Wiem już że aby podpiąć nowy panel muszę mieć kompa bo kod trzeba wprowadzić. I ten panel też wyszedł w kompie przy pierwszym podłączeniu
kopczas
Posty: 17
Rejestracja: 10 gru 2016, o 22:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Piotr

Re: Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: kopczas »

Mam chyba podobny problem. Przy temperaturach powiedzmy ok. 8-10 stopni na plusie kiedy ustawię 22oC w climatronicu grzeje strasznie, nie ma różnicy między 22 a 29.
Teraz kiedy jest -10oC i na wstępie ustawiam 28oC kiedy się robi gorąco, zmniejszając czuć dużo różnicę w temperaturze powietrza. Piszę tu o trybie manualnym.
Bumblebee87
Posty: 71
Rejestracja: 6 gru 2016, o 20:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: kielce

Re: Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: Bumblebee87 »

proszek pisze:Dzięki za podpowiedz.
No w trybie "Econ" auto grzeje i to nawet ostro przy 23,24 stopniach jak się ustawi. Więc nie wiem czy nagrzewnica jest do wymiany. Wiem już że aby podpiąć nowy panel muszę mieć kompa bo kod trzeba wprowadzić. I ten panel też wyszedł w kompie przy pierwszym podłączeniu
Podmieniałem u siebie i nic z kompem nie musiałem kombinować.
Awatar użytkownika
proszek
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2011, o 17:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Przemek
Lokalizacja: Sieraków

Re: Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: proszek »

Witam ponownie.
Jeszcze walczę z tą klimatyzacją. Pytanko jedno czy jet to normalne że jedna z rurek od klimy jest oszroniona?? Bo jakoś poprzednie lata jak było ok nie zwróciłem na to uwagi zimą. A jeśli nie jest to normalne to co może być przyczyną? Bo już czytałem, że albo zatkany skraplacz lub mało czynnika. Czy faktycznie czy coś jeszcze innego.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z klimatyzacją/ panelem klimatronica

Post autor: kamracik »

Zależy, istnieje szansa, że w sprzyjających warunkach poprawnie działający układ klimatyzacji będzie mieć jedną rurkę lekko oszronioną (lekko to nie znaczy, że masz tam 1cm śniegu, a jedynie lekko zmatowiałą przez szron rurkę).
ODPOWIEDZ