Wibracje i drżenie nadwozia

krempla
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2012, o 13:42
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM
Lokalizacja: Polska-zachodniopomorskie

Wibracje i drżenie nadwozia

Post autor: krempla »

Przy przyspieszaniu buda wibrowała jak namiot na wietrze. Wymieniłem prawą poduszkę pod silnikiem Lamforda i lewą poduszkę pod skrzynią biegów. Nic sie nie zmieniło. Jakis czas temu zauważyłem odczuwalne wibracje na całym nadwoziu, pulpicie, drążku skrzyni biegu.Wymieniłem prawą poduszkę pod skrzynią biegów Lamforda. Nic sie nie zmieniło, wibracje nie ustały. Wymieniłem lewą poduszkę pod silnikiem tej samej firmy i paradoksalnie, wibrację zwiększyły sie do tego stopnia, że wsteczne lusterko, wskaznik obrotomierza, drzwi, cała tapicerka drży jak w starze 266. Dziś zregenerowałem dwumas. Godz. temu samochód złożony, sprzęgło bierze 1,5 cm od dołu, w trakcie przyspieszania nie buja lecz cała kabina wibruje na biegu jałowym, podczas postoju. Wszystko w kabinie skacze, puka stuka itp. Po delikatnym dodaniu gazu wibracje ustają, w trakcie jazdy wibracje są wyczuwalne. Mało tego, pojawiły się pod wszystkimi pedałami gazu, hamulca i sprzęgła. Nie wiem, co robić. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Wibracje i drżenie nadwozia

Post autor: njangu »

komputer, kabel, logi. Najlepiej tu i na passacie, inaczej ciężko coś wywróżyć.
Wtryski, elektryka, świece, wałek, szklanki, przepływka, filtr paliwa, zapowietrzony ukł. paliwowy, czujnik temperatury, termos, rozrząd, plecionka wydechu, ch... go wie :roll:
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, o 10:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok

Re: Wibracje i drżenie nadwozia

Post autor: Waluch »

Poduszki wymieniamy TYLKO na oryginalne Avon, LEMFÖRDER niestety to za mało. Ja bym właśnie tu szukał przyczyny drgania.
krempla
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2012, o 13:42
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM
Lokalizacja: Polska-zachodniopomorskie

Re: Wibracje i drżenie nadwozia

Post autor: krempla »

na biegu jałowym, lekko dodając gazu tak do 1200 obr. drgania ustępują. W sklepie z częściami powiedziano mi że te poduszki które kupiłem, to poduszki z pierwszego montażu. Co do przepływki, wtrysków, samochód był podłączony pod kompa i tam jest wszystko ok. logów na razie nie mam, jak będę miał to wrzucę.
pzdr
ODPOWIEDZ