Webasto nie grzeje

jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: jarkow »

G18 - czujnik temperatury w webasto, G189 czujnik przegrzania, oba są w webasto i występują razem jako część zamienna. Albo uszkodzone, albo coś z przewodami. Czy możesz wykasować te błędy? Trzeci błąd 2251 - webasto zablokowane. Dlatego nie działa. Żeby odblokować webasto VCDS - adres 18, adaptacje - 10, kanał 42, nowa wartość 1 i zapisać. Pomoże jeżeli błędy nie pojawią się z powrotem.
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: _MA_KO_ »

Dzisiaj już szansy nie ma, żeby to sprawdzić, ale jutro podpinam i spróbuję.

Dzięki
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: kamracik »

Sprawdź wiązkę, pierwszy błąd mówi o zwarciu do plusa lub przerwaniu kabla od czujnika przegrzania w Webasto, a drugi o występujących zwarciach do masy czujnika temperatury.

Po krótce, miernik w dłoń i przejrzeć wiązki od Webasto.
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: _MA_KO_ »

W którym miejscu szukać wiązki? Zaraz idę to badać.
Gieno100
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poznań

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: Gieno100 »

Przejrzyj ten temat, u nas rozmieszczenie układu jest podobne:

http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=28

u mnie za pierwszym razem miałem też błędy od tych czujników, dało się je wykasować od razu a następnie odblokować webasto i więcej tych błędów nie widziałem.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: jarkow »

No dokładnie to pisałem wczoraj. Najpierw skasować błędy i próba odblokowanie, jeżeli się powtarzają, to niestety oba są razem (na jednej wiązce jako część zamienna) i znajdują się w obudowie pieca.
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: _MA_KO_ »

kamracik pisze: Po krótce, miernik w dłoń i przejrzeć wiązki od Webasto.
To nie takie hop :roll: wtyczkę co prawda widać z góry, ale dostać się do niej, to raczej bez rozbiórki zderzaka się nie uda... A na to czasu dziś nie znalazłem.

jarkow pisze:No dokładnie to pisałem wczoraj. Najpierw skasować błędy i próba odblokowanie, jeżeli się powtarzają, to niestety oba są razem (na jednej wiązce jako część zamienna) i znajdują się w obudowie pieca.
Błędy pojawiają się z powrotem.


jarkow pisze:G18 - czujnik temperatury w webasto, G189 czujnik przegrzania, oba są w webasto i występują razem jako część zamienna. Albo uszkodzone, albo coś z przewodami. Czy możesz wykasować te błędy? Trzeci błąd 2251 - webasto zablokowane. Dlatego nie działa. Żeby odblokować webasto VCDS - adres 18, adaptacje - 10, kanał 42, nowa wartość 1 i zapisać. Pomoże jeżeli błędy nie pojawią się z powrotem.
Nie mogłem zmienić wartości na "1". Ale walka trwa... Wziąłem VCDS od znajomego i jutro jeszcze raz podejdę do tematu. Dziś muszę wyjechać w trasę.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: jarkow »

Jeżeli błędy nie dają się skasować, to najpierw musisz zająć się wiązką z czujnikami
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: _MA_KO_ »

Czyli rozbiórka zderzaka :/
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: kamracik »

Nikt nie mówił, że takie hop. Nie wiem dokładnie gdzie piec jest umiejscowiony (pewnie zderzak przy wzmocnieniu), ale najpierw spróbuj może ręką przejechać po całej wiązce jeśli jest taka możliwość, zobaczyć czy nie wyczujesz jakiś uszkodzeń mechanicznych (kuny etc.). Później spróbuj może wtyczki podczyścić jeśli są zabrudzone (rozepnij wszystkie w okolicy pieca, przeczyść i podłącz). Dopiero potem demontuj cokolwiek.

Przebicie niekoniecznie musi być na wiązce, ale tym to martw się jak nie znajdziesz niczego w wiązce.
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: _MA_KO_ »

Ta wtyczka jest w takim miejscu, że ledwo jestem w stanie ją sięgnąć. Nie dam rady jej sprawdzić w żaden sposób od góry. Podobnie z wiązką.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: kamracik »

Właśnie widzę, jeśli choć trochę przypomina to to co jest w touranie to się nie dziwię. Lepiej faktycznie będzie po prostu zrzucić zderzak.

Zerknij sobie też i tutaj na "cudaki".
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0
Gieno100
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poznań

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: Gieno100 »

Te zdjęcia co robiłem przy wymianie pompki są przy zdjętym prawym nadkolu, piecyk jest widoczny zaraz po zdjęciu nadkola. Niestety wtyczka od czujników jest od drugiej strony i nie wiem czy tam sięgniesz.
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: _MA_KO_ »

Na prawdę dużo pracy włożone w przygotowanie tego tutorialu. Jestem pod wrażeniem.

Mi to szczerze mówiąc brakuje nawet czasu, żeby spokojnie podpiąć VCDS i chwilę poświęcić dla auta.

No, ale do rzeczy... Od ostatniego posta, kiedy pisałem, że nie mogłem zmienić wartości z "0" na "1" nie dałem rady nic przy autku pogrzebać.
Ale moim zaskoczeniem było wczoraj, gdy po wciśnięciu przycisku na panelu, webasto włączyło się...
Zaczekałem chwilę, aby upewnić się, czy faktycznie się uruchamia... I zaczęło grzać...
Dzisiaj rano odpaliłem z pilota na 5 minut przed wyjściem z domu i wsiadłem do ciepłego auta ^^

Nic to jednak, bo nadal mam obawy, co mogło być przyczyną "niedziałania" i czy dobrze robię uruchamiając je bez sprawdzenia przyczyny wcześniejszych błędów.
Jak wcześniej pisałem cierpię na brak czasu, stąd nie wiem, czy uda się to sprawdzić do świąt.
Jak uważacie - używać webasto do momentu, aż znowu nie wysiądzie, czy lepiej je oszczędzać do momentu, aż oddam to do sprawdzenia fachowcom?
Z jednej strony fajnie mieć ciepło rano i rozgrzany wstępnie silnik, ale z drugiej, może mnie to pewnie drogo kosztować jak nie sprawdzę i naprawię.
Pozdrawiam
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto nie grzeje

Post autor: jarkow »

Używaj. Błędy które miałeś mówiły o czujnikach temperatury i przegrzania. Jeżeli błędy wrócą, to ponownie zablokują webasto. Na pewno sprawdziłbym błędy, czy nadal powracają vcds.
ODPOWIEDZ