Montaż haka Superb 2017

leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Chciałem zamontować demontowalny hak do najnowszego nabytku. Skoda oficjalnie takiej możliwości nie ma, choć ponoć początkiem 2017 ma się pojawić akcesoryjny hak za 4000.

Westfalia sobie z tym poradziła- zestaw plug&play kosztuje w granicach 1700zł, utrzymują że jest na bieżąco montowany i nikt nie zgłasza zastrzeżeń w montażu i działaniu. Jak znam życie to właśnie na ten zestaw dadzą naklejkę Skody i będą go sprzedawać za 4000.
https://www.westfalia-automotive.com/pl ... 00113-743/

W jednym wrocławskim ASO powiedzieli mi 1000zł, ale po konsultacji padło "to se ne da", ponoć jest problem z elektryką w MY2017, latem importer wysłał ostrzeżenia do wszystkich ASO, że mają tego nie robić. Potwierdził to również inny dealer- Lubin. Tymczasem w drugim wrocławskim ASO- nie ma problemu, robili już w paru autach, ale chcą 2000zł za sam montaż, 4000zł montaż+ oni kupują cały sprzęt. Serio?

Strach to montować poza ASO i stracić gwarancję, a z drugiej strony... Szanse, że te orły się połapią są chyba znikome... A zanim się połapią to wszystko się zdemontuje. Miał ktoś jakiekolwiek doświadczenia w temacie?

Oczywiście wysłałem już incognito zapytanie do Skoda Polska, ale chyba z góry wiem co mi odpiszą. "blabla na chwilę obecną blabla brak możliwości technicznych blabla w trosce o bezpieczeństwo blabla"
Ostatnio zmieniony 7 gru 2016, o 08:58 przez leshnikov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Enriquez »

Jeżeli chodzi o kodowanie i elektrykę, to możesz to zrobić na bazie Octavii 3.
Temat rozgryziony i opisany na briskoda - VCDS options czy coś w tym stylu - nie trzeba już kodu aktywacyjnego. Mechanika to już sprawa wtórna - dla każdego coś miłego.

Jeżeli chciałbyś pójść w ori, jak to jest w S3, no to kwestia zwalniacza elektromagnesu - nie wiem, nie robiłem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Nie musi być ORI, to wyjdzie miliony monet, a hak zakładam kilka razy w roku- mimo wszystko musi być na sytuacje awaryjne. Ten z Westfalii wystarczy mi w 100%.

Pytanie tylko co z gwarancją jak nie zamontuję tego w ASO... A trochę kasy na jej rozszerzenie do 4 lat poszło.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Elninjo »

Mój znajomy chciał dołożyć hak do swojej wersji (150 km, napęd przód) i powiedzieli mu że nie ma takiej możliwości w serwisie ponieważ niektóre wersje mają nie wzmacniane podzespoły przeniesienia napędu i istnie bardzo duże ryzyko uszkodzenia napędu. Nie wiem jak się do tego odnieść...
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Myślę, że nijak, każdy serwis mówi co innego, a w sumie daje to radosną twórczość. Oto co otrzymałem oficjalnym kanałem od Skoda Polska. Wychodzi na to, że jak hak będzie dobrze założony to nic mu do gwarancji. Jak ktoś poza ASO spartaczy robotę to ciężko żeby Skoda za to odpowiadała. Brzmi to dość logicznie.
Skoda Polska pisze:Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt. W nawiązaniu do wiadomości jaką otrzymałam, pragnę poinformować, iż istnieje możliwość zamontowania haka poza Autoryzowanym Serwisem marki Skoda, ale operacja musi być przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta, aby nie utracić gwarancji. Nie potrzebuje Pan pisemnej zgody.

Jednocześnie pragnę poinformować, iż ważne jest, aby wszystkie czynności wykonane były z zaleceniami producenta. Jeśli ingerencja będzie wykonana w sposób niezgodny z zaleceniami producenta, istnieje prawdopodobieństwo wyłączenia danego elementu z warunków gwarancji.

Zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym marki Skoda, gdzie doradca odpowie szczegółowo na Pana pytania.

Pełną listę Autoryzowanych Partnerów Serwisowych wraz z danymi do kontaktu znajdzie Pan na naszej stronie www.skoda-auto.pl w zakładce "Dealerzy".

Dziękuję za zainteresowanie marką Skoda.

Z poważaniem,

Julia Nowak

Infolinia Skoda Polska
www.skoda-auto.pl

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Siedziba: Poznań
Zarząd: Ralf Jochen Berckhan, Claus Grözinger
Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS nr: 0000327143
Kapitał zakładowy: 331009000,00 PLN
NIP: 7822463563
REGON: 301062169
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Elninjo »

No zgoda... tyle, że właśnie w serwisie tak mu powiedzieli... ale pewnie to taka spychologia...
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Serwisy są niekompetentne. Dam głowę, że jakby poszedł do jeszcze dwóch to usłyszałby coś innego. Ci prawdopodobnie nigdy nie zakładali haka i chcieli się pozbyć problematycznego klienta. Inną sprawdzoną strategią w tej sytuacji jest rzucenie ceny z kosmosu.

Poza tym... to jaką przyczepę może ciągnąć samochód jest częścią homologacji, jest wbite do dowodu rejestracyjnego i jest to niepodważalne. Jeżeli auto tej klasy ma się rozsypać od okazjonalnego ciągnięcia przyczepy to ja się poddaję.
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Aktualizacja- założyli hak, ale nie umieją zakodować modułu... Aktualnie nie działa front assist, kamera cofania i ESP jest jakieś otępiałe. W tym tygodniu mają mieć jakąś aktualizację oprogramowania, a jak nie to mają dostać jakiś komputer od Westfalii. Tak powiedzieli.

Operacja odbywa się w VW Centrum Wrocław, cena za robotę była ustalona na 900zł. Na razie oddali auto bez wyciągania ręki po należność :p
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Zapomniałem zdać raport- hak założony, bez żadnych problemów zakodowali wszystko 3 dni później od ręki. Superb pięknie z nim współpracuje, działają wszystkie funkcje modułu.

Cena za usługę bez zmian- 900zł brutto, także polecam to ASO na montaż haka na gwarancji :P
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: zamperini »

leshnikov pisze:Zapomniałem zdać raport- hak założony, bez żadnych problemów zakodowali wszystko 3 dni później od ręki. Superb pięknie z nim współpracuje, działają wszystkie funkcje modułu.

Cena za usługę bez zmian- 900zł brutto, także polecam to ASO na montaż haka na gwarancji :P
poproszę o namiar. Rozumiem, ze 2,5kpln w kieszeni vs wybranie opcji w konfiguratorze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: piecu »

Ale to nie jest ten wypuszczany przyciskiem?
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: leshnikov »

Ludzie, proszę, czytajcie ze zrozumieniem...
zamperini pisze:
leshnikov pisze:Zapomniałem zdać raport- hak założony, bez żadnych problemów zakodowali wszystko 3 dni później od ręki. Superb pięknie z nim współpracuje, działają wszystkie funkcje modułu.

Cena za usługę bez zmian- 900zł brutto, także polecam to ASO na montaż haka na gwarancji :P
poproszę o namiar. Rozumiem, ze 2,5kpln w kieszeni vs wybranie opcji w konfiguratorze?
900zł za USŁUGĘ montażu. Części musisz dostarczyć. Polecam zestaw Westfalii- wszystko działa jak ori. Hak+ dedykowana wiązka z modułem to około 1700zł. Tu masz: http://www.ehaki.pl/szukaj?marka=Skoda& ... &rok=2015-

Czyli w sumie 900zł montaż, 1700zł hak i wiązka daje w sumie 2600zł. Czyli niby oszczędzasz 900zł. Raczej traktowałbym to jako furtkę do doposażenia, a nie formę oszczędności przy robieniu auta na zamówienie.
piecu pisze:Ale to nie jest ten wypuszczany przyciskiem?
Nie, jest to standardowe mocowanie Westfalii. Oficjalnie nie ma możliwości dołożenia tego na przycisk. Praktycznie słyszałem już o sukcesach.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: whity »

Przeciez superb to nie audi zeby był na przycisk.. w superbie jest wajcha która sie ciągnie jakby sie zapalało kosiarkę... nie dodawajcie sobie przycisków :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Enriquez »

Przecież oryginalny hak z tą wajchą można kupić nowy lub prawie nowy za 500 zł.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
zamperini
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz Piotr
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: zamperini »

To jak jest z tym hakiem w końcu, bo jesli 900zl oszczędności vs opcja, to nie warto, ale jak więcej...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ