Montaż haka

Awatar użytkownika
Maciejm
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, o 08:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: londyn

Montaż haka

Post autor: Maciejm »

Witam przedstawię tu instrukcję z kilkoma zdjęciami jak zamontować hak w naszych autach..
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż haka

Post autor: CLO27 »

? kiedyś? to jest taki trailer ? :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Maciejm
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, o 08:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: londyn

Re: Montaż haka

Post autor: Maciejm »

Obrazek
czary mary i gotowe
Obrazek

Ok zarty zartami mam troche zajec wiec postaram sie najszybciej jak moge wstawic wiecej fotek :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż haka

Post autor: CLO27 »

Czyli 1 odcinek... hehe
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Maciejm
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, o 08:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: londyn

Re: Montaż haka

Post autor: Maciejm »

najpierw kilka przydatnych rzeczy

Obrazek

Obrazek

jak ktos chce moze auta nie podnosic i nie zdejmowac tylnych kol ale mi bylo wygodniej wiec zaczynamy od podniesienia dupy i odkrecenia kol nastepnie odkrecamy po 3 sruby z nadkoli ktore trzymaja zderzak

Obrazek

gdy to zrobilismy odkrecamy sruby ktore sa pod autem i trzymaja zderzak dookola jest ich 6 lub 7 wszystkie sa widoczne i latwo dostepne

Obrazek

Obrazek

kolejny etap to zdjecie tylnych lamp wyiagamy kostki z zarowkami aby to zrobic nalezy przycisnac plastikowy jezyk na kostce ten pod czerwonym haczykiem w dol i wyjac ja w calosci z zarowkami

Obrazek

Obrazek

gdy to mamy przystepujemy do odkrecenia lamp odkrecamy 3 nakretki ktore trzymaja lampe umiejscowienie widac na zdjeciu

Obrazek

Obrazek

gdy to juz mamy odkrecamy ostatnie 4 sruby trzymajace zderzak po dwie z kazdej strony

Obrazek

gdy to zrobimy mozemy ostroznie wysunac zderzak do tylu trzeba pamietac ze czujniki sa wciaz podlaczone wiec za mocno nie ciagnijcie gdy zderzak zejdzie z haczykow odpinamy kostki czujnikow poprzez wcisniecie malego jezyczka na kostce i wysuwamy kostki z czujnikow gdy to zrobimy odstawiamy zderzak na bok

Obrazek

nastepnie odkrecamy 4 sruby trzymajace tylna belke nie bedzie ona juz nam do niczego potrzebna bo w to miejsce bedzie zamontowany hak

Obrazek

po zdjeciu belki mamy dwa otwory w ktore wsowamy nasz hak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po wlozeniu haka musimy go przykrecic a wiec usowamy zaslepki ktore znajduja sie w bagazniku nad kanalami w ktore wszedl hak wkladamy w nie sruby i dokrecamy hak nakretki mamy juz wspawane u dolu

[imghttps://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15241851_10205916381229031_8990456673780413309_n.jpg?oh=ae040a28f83e41bbb930a3dd1f01f811&oe=58C8A662][/img]

Obrazek

Obrazek

po dokrecniu mamy juz hak zamontowany trzeba jeszcze wiozke kabli puscic tu kazdy moze to zrobic wedle jego woli ja to zrobilem z lewej strony wyjalem zaslepke puscilem kable zrobilem mala dziure w zaslepce i zalozylem ja spowrotem

Obrazek

kabelki puscilem dookola haka na paski zaciskowe az do gniazda przy kuli haka gniazdo podlaczamy wg schematu zaleznie jaka wiazke macie zderzak zakladamy w odwrotnej kolejnosci do jego zdejmowania podlaczacie jeszcze wiazke i srodku do swiatel i to tyle koniec operacji powodzenia mam nadzieje ze komus pomoglo 8-)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż haka

Post autor: kamracik »

Wiązkę rozumiem, że sztukowałeś, bo w czasach oszczędności nie ma jakiegoś miejsca gdzie się wpiąłeś gotową kostką?

I jak z rozpoznawaniem auta, że ma podpiętą przyczepę?
Awatar użytkownika
Maciejm
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, o 08:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: londyn

Re: Montaż haka

Post autor: Maciejm »

Tak niestety nie ma nic gotowego trzeba kombinować ja wziąłem wiązke 7 pin z modułem tyle że zwykła więc nie odłącza mi czujników cofania ale możesz se wziąć droższe kable które będą ci odłączac lub pójść jeszcze wyżej i zamontować 13 pinowa tylko zależy co będziesz ciągał
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż haka

Post autor: kamracik »

Ostatnio miałem hak przez 6 lat i jedyne co z niego skorzystałem to jak gość we mnie na parkingu chciał wjechać :mrgreen:

Teraz akurat bym sobie dodał, bo zapowiada się, że będę jednak potrzebować pociągnąć przyczepkę, ale muszę sobie przekalkulować ile razy to będzie. Znając życie wezmę po prostu inne auto na ten raz czy dwa, aczkolwiek korci mnie, aby coś zrobić przy aucie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka

Post autor: Camillinhio »

Zmień felgi, a nie haki jakieś :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka

Post autor: Łuki_ssuperb »

Camillinhio pisze:Zmień felgi, a nie haki jakieś :)
Heheh dokładnie... albo radio zmień ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż haka

Post autor: kamracik »

Haki to ja mam na Was :mrgreen:

Felg nie zmienię dopóki geniusze z łódzkiego ZDiT nie przestaną mnie zaskakiwać. Dziś wzięli się za remont jednej z ulicy i jak zrobili przejazd po pasie zieleni usypany jakimiś kamieniami to autobus miał problem z wyjechaniem, a ja przeszurałem całym podwoziem po nim. Gość za mną nawet nie próbował.
Awatar użytkownika
Maciejm
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, o 08:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: londyn

Re: Montaż haka

Post autor: Maciejm »

Niektórzy są może trochę bardziej ambitni i umieją bądź chcą coś więcej zrobić niż tylko odkręcić koło bądź zamienić kostki w radiach w przypadku gdy nic nie holujesz zdejmujesz kule i masz ładny gładki tył koszt wszystkiego bardzo mały bo możesz w 300-400zł się zamknąć a jak potrzebujesz coś holować to nikogo nie prosisz o łaskę i nie masz problemu a koledzy będą z ręką w nocniku słuchać radia bądź patrzeć se na koła...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż haka

Post autor: kamracik »

Te typy już tak mają, myślą, że złamią mnie, ale mam silną wolę do 16" :mrgreen: Oni okazali się mięccy, Pab obu złapał na swoje wici, niektórych dwa razy, a teraz chcą mnie w koszta wpędzić, żebym nie miał za dobrze :lol:

Też wychodzę z założenia, że lepiej mieć aniżeli nie mieć, ale jeśli nie ma oryginalnej kostki jak podłączyć to raczej nie będę rozpierdzielać sobie elektryki. Jeśli chodzi o zdejmowaną kulkę, to wolę haki bez zdejmowanej (nie wiem czy jeszcze można je legalnie montować), bo zawsze zabezpiecza tył w aucie, mojej lubej życie kiedyś to uratowało.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż haka

Post autor: CLO27 »

No super hehe wy ambitni z hakiem :lol: dobre :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż haka

Post autor: kamracik »

Ambitni czy nie, póki co to Ty jesteś z "hakiem" i to Marcin tylko w jeden wieczór Ci go założył ;)
ODPOWIEDZ