Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: Elninjo »

Zgoda... zastanawiam się tylko po jaką cholerę te wszystkie dodatkowe rzeczy robić... Ani to funkcjonalne ani miłe w użytkowaniu...
fajnie by było mieć możliwość odpalania Androida ale z drugiej strony do czego? Mapy google - ok, Yanosik - ok... ale co jeszcze? Wszelkie programy navi - ok tylko czy ilość rzeczy jakie trzeba zrobić by to mieć w samochodzie mnie powala... Wczoraj zacząłem bawić się (specjalnie używam słów bawić się) Android Auto i MirrorLink... Prócz tego, że ciągle były problemy z połączeniem z samochodem (tylko na kablu... SIC) to jeszcze w Android Auto działa Navi google, telefon, muzyka z telefonu... szans na więcej raczej nie ma bo kto będzie rozwijał to środowisko??? MirrorLink - udało mi się po ciężkich bólach włączyć... ściągnąłem programy, które da się odpalić w samochodzie i... po co? by mieć dodatkowe zegary z prędkością temp czy sygnalizacją włączonych świateł (jest kilka więcej funkcji - zainteresowani wiedzą)??? Kurde nie mam 18 lat by rajcowało mnie wyświetlanie takich dodatkowych rzeczy na panelu środkowym... nie mam również czasu by wsiadając do samochodu "bawić się" w uruchamianie dodatkowych modułów, łączyć telefonem itd. itp. Funkcjonalność tych rzeczy uważam na poziom 0,5... Oczywiście fajnie by było móc odpalić te programy, które najczęściej używamy w telefonie ale ilość czynności jakie trzeba wykonać by to zrobić chyba wyłącza (przynajmniej u mnie) chęci dalszych prób... I pewnie można to zrobić by mieć prostszy dostęp do tego wszystkiego tylko trzeba wybecelować dodatkowe kilka tysi...

Ostatnio odpaliłem Yanosika i używam go jako rejestrator jazdy (z s7 jakość super) i każde podłączenie do samochodu powoduje brak funkcji w telefonie... to wszystko powoduje, że chyba nie będę stałym, nie wiem nawet czy okazjonalnym użytkownikiem Android Auto a Mirror Link już na bank nie...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: pab567 »

Elninjo pojeździłbyś trochę z nawigacją online na ekranie swojego Columbusa to byś zmienił zdanie. Ja ostatnio założyłem na jeden wyjazd do S2 starego Columbusa i pomimo najnowszych map kląłem w żywy kamień: po pierwsze przeprowadził mnie przez środek Grodziska Mazowieckiego (30 minut w plecy), po drugie nie miał celu w bazie danych (Mościska, ul. Krucza).

Wolę Bolero z Androidem na ekranie niż Columbusa i telefon na szybie. No ale ja jestem wariat...
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: Elninjo »

Paweł też masz rację... mnie też wkurza ta fabryczna Navi... też jadą ostatnio do Monachium prowadziła mnie przez Łódź mimo, że jest już otwarta obwodnica... tak tylko myślę, że na dzień dzisiejszy te dodatkowe czynności związane z łączeniem telefonu z radiem są zbyt absorbujące i nieporęczene prostu... Jechałem do niemiec na dodatkowej AutoMapieEU i było GIT...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

Jak czytam wasze dylematy to jednak China rules ;) na tanim zamienniku na Androidzie to wszystko działa :) oprócz Android Auto oczywiście - bo i po co? :) Mapy Googla są na navi, ale androidowa AutoMapa jednak działa lepiej.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: piecu »

Zaletą wbudowanego systemu jest oczywiście brak urządzenia przyklejonego do szyby i wszelakich kabelków. Masz też fabrycznego GPS-a, który w zasadzie jest cały czas online, więc nie musisz czekać, aż złapie Ci sygnał.
Co do zasadności odpalania aplikacji, to ja widzę tylko takie: mapy, jakiś Yanosik czy Waze, Spotify albo inny program do streamowania muzyki, aplikacja do podcastów czy audiobooków. W sumie niedużo, ale wciąż sporo więcej niż tylko navi… Wygoda używania tego na ekranie centralnym jest dużo większa niż na telefonie przy szybie.
Oczywiście podłączenie powinno być proste, ale w przypadku iPhone'a jest ‒ wpinam kabelek i momentalnie wszystko działa, bez kombinowania z aplikacjami, wersjami itp. Mogłoby być bezprzewodowe (i nawet Apple to wspiera, niestety Skoda nie), ale pewnie bateria dość szybko by się wyczerpywała, więc na podróże dłuższe niż kilka minut to chyba kiepska opcja. A tak masz w bonusie od razu podładowanie telefonu :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

jakie klejone do szyby? Czy jakie czekanie na sygnał? Zanim cofnę z podjazdu mam praktycznie wszystko - czyli navi, Yanosika i radio ;) i nie muszę wpinać żadnych kabelków, a i netem mogę pasażerów obdzielić :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

Obrazek
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: pab567 »

Tia... tylko pokaż mi Chińczyka który potrafi współpracować z fabrycznym BT albo którego Bluetooth może być obsługiwany z MaxiDota. I który ma porządnie działający tuner FM. I który się po kilka razy na tydzień nie wiesza. Może gdzieś istnieją ale ja takich nie znam. Za to znam kolegów z forum którzy mają (mieli?) różne radia z Chin i po pewnym czasie stwierdzali że jednak nie do końca dobrze to działa
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: pab567 »

Zresztą ja też kombinowałem - NaviPremium, Blaupunkt, Kenwood. I zawsze wracałem do Columbusa (fakt, że miałem dolożonego Androida). Dopiero nowe Bolero / Amundsen + Android mnie przekonało.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

Mój ma swojego BT więc nie musi współpracować z fabrycznym, ma porządnie działający tuner - 95% tras nie mam problemów z AF. 5% to Bieszczady i Roztocze. Nie zawiesił mi się od 10 miesięcy czyli przez cały okres użytkowania ani razu. Właściwie to nie współpracuje z MAxi DOT - niby coś tam pokaże (częstotliwość FM), ale nic sensownego - tego mi nie brakuje. Nie wybiorę kontaktu z kierownicy - tego mi żal :( . Ale dobre mapy z dynamicznym przeliczaniem tras i Yanosik warte są tych wyrzeczeń ;). Raz nie posłuchałem Automapy, bo stwierdziłem, że pewnie jakiś bug i głupia każe mi zjeżdżać z autostrady - straciłem pół godziny w korku, 5km dalej był wypadek. BTW funkcja działa również bez netu za granicą. Czasami jeżdżę równolegle na mapach Google'a. Skręć w lewo z AM, skręć w prawo z Googla - bezcenne :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

Czytałem z dużym zainteresowaniem opisy Twoich bojów, aby zamontować Androida. DUŻY szacun, bo efekt to właściwie to, co powinno być. Ale zamiennik jest znacznie tańszy (200-400USD) i większość potrzebnych funkcji też ma - do S3 ciekawie wygląda https://pl.aliexpress.com/item/Quad-cor ... rue#extend . Mnie zamiana starego Amu+ na navi kosztowała ok. 100zł po uwzględnieniu kosztów zakupu nowej stacji i przychodu ze sprzedaży Amu+. A trafił się jakiś w miarę przyzwoity kombajn :), więc nie narzekam. W poprzednim chińczyku miałem słaby tuner, ale to w Outlanderze, w którym ori radio też często gubiło falę, więc nie wiadomo czy to była tylko wina radia, czy instalacji antenowej również (wzmacniacze nic nie dawały).
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: pab567 »

Zapomnij o chińczykach do nowych aut - w jednostkach infotainment jest cała masa ustawień samochodu.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

nie powtarzają się przypadkiem w VCDS? ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: pab567 »

No ale one siedzą w infotainment i tam się JE włącza i wyłącza. Nawet TPMS inaczej nie zresetujesz...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Columbus - Live Traffic, Google Earth, Street View ?

Post autor: rezon »

no to faktycznie przechlapane - trzymam się S2 jak pijany ściany :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ