STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: flash »

Tuleje wymienione (swoją drogą kosztują jakieś 30 zeta..), wibracji nie udało się odtworzyć, ale na zapas powiększyli odstęp między jakimiś przewodami i okleili je taśmą wygłuszającą.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: flash »

No to mi tak geometrię zrobili po wymianie ze teraz jadąc na wprost kierownica jest lekko w lewo skręcona... No chyba ze tak było od początku ale raczej bym zauwazyl :/
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: Tom-Tdi »

Dbają o to, żeby mieć kolejną robotę.... Niestety jadąc do aso ( obojętnie jakiej marki), naprawiajac jedna rzecz, dwie inne potrafią zmascic.... Masakraaa
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 185
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: eXiDe »

flash pisze:No to mi tak geometrię zrobili po wymianie ze teraz jadąc na wprost kierownica jest lekko w lewo skręcona... No chyba ze tak było od początku ale raczej bym zauwazyl :/
Kierownica musi być prosto, jedź niech poprawiają. Druga sprawa dlaczego ustawiali Ci geometrię?? Z powodu wymiany tulei wahacza tył?

Pzdr.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: flash »

Prawdopodobnie serwisant źle ustawił kierownicę przy geometrii i w czwartek jadę zostawić auto do piątku. Przy okazji namierzyłem warunki w jakich pojawia się brzęczenie na 2/3 biegu w okolicach 2k rpm i przypadkiem odkryłem też, że tylni prawy pas jest źle zamontowany - jest skręcony o jeden raz więcej niż powinien i nie leży płasko.. (zakładam, że tak już było po fabryce albo jakimś cudem się przekręcił podczas korzystania, co jest mało prawdopodobne bo od początku jest używany do fotelika i zawsze lekko naciągnięty.) Dlatego też będę musiał zostawić im kurę na dłużej :|

Tak, ustawiali geometrię z powodu wymiany tulei. Pewnie muszą rozebrać aż tyle bebechów, że trzeba potem ustawiać kąty.

Co ciekawe, przy tych wszystkich pakietach przegladów, gwarancjach rozszerzonych itd, Skoda nie oferuje auta zastępczego na czas naprawy gwarancyjnej.. Słabe to jest, bo salon mi przenieśli z pod nosa w Sopocie do Gdańska jakieś 20km a nie mam opcji żeby jechać na dwa auta. Ostatnio po znajomości z handlowcem dostałem jazdę testową na prawie cały dzień za free ;) ale teraz to już pewnie tak fajnie nie będzie. Jedyna sytuacja, w której dostaje się zastępczaka za free, to wtedy gdy straci się mobilność, czyli samochód nie działa.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: szms »

O ile nie dziala... Kierowca lawety jesli moze urachamia auto, wiec by musial jeszcze cos rozgrzmocić.

Poza tym to zalezy od ASO, jak chcialem to.nigdy mi problemow nie robili. Raz tylko musialem poczekac, az ktos odda do popoludnia.

I to czy w Oplu, czy w Skodziance.
Awatar użytkownika
zureq
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2016, o 11:55
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Świdnica

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: zureq »

Witam.
Dosyć mocno się wczytałem w temat który tez mnie niestety dotyczy. Zasięgnąłem także kilka opinii od Was na pw. Jednym wymiana tulei pomogła innym nie ( problem wrócił po jakimś czasie).
Ja tymczasem dzisiaj odwiedziłem ASO ( TMT Dzierżoniów , Dolny Śląsk) i taką otrzymałem informację:
Po licznych zgłoszeniach Skoda poprawiła i zmodyfikowała konstrukcję tulei ( chodzi o mocowanie - zmiana z 3 na 4 punktowe mocowanie ) co temat ma załatwić. W ramach gwarancji. Tuleje zamówione. Czekam na wymianę i dam znać jak efekty ( długoterminowe).
Pozdrawiam
wojkap
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2015, o 10:50
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Racibórz

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: wojkap »

zureq pisze:Witam.
Dosyć mocno się wczytałem w temat który tez mnie niestety dotyczy. Zasięgnąłem także kilka opinii od Was na pw. Jednym wymiana tulei pomogła innym nie ( problem wrócił po jakimś czasie).
Ja tymczasem dzisiaj odwiedziłem ASO ( TMT Dzierżoniów , Dolny Śląsk) i taką otrzymałem informację:
Po licznych zgłoszeniach Skoda poprawiła i zmodyfikowała konstrukcję tulei ( chodzi o mocowanie - zmiana z 3 na 4 punktowe mocowanie ) co temat ma załatwić. W ramach gwarancji. Tuleje zamówione. Czekam na wymianę i dam znać jak efekty ( długoterminowe).
Pozdrawiam
Tu są poruszone dwa problemy. Sztuki tyłu i skrzypienie przodu. Co masz u siebie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zureq
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2016, o 11:55
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Świdnica

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: zureq »

W sumie i jedno i drugie choć zdecydowanie większy problem dotyczy tyłu i własnie ten temat załatwiam w ASO.
Mam nadzieję że to pomoże bo straszna porażka z tym zawieszeniem. Tłucze się coraz bardziej...
Awatar użytkownika
zureq
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2016, o 11:55
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Świdnica

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: zureq »

flash pisze:Tuleje wymienione (swoją drogą kosztują jakieś 30 zeta..), wibracji nie udało się odtworzyć, ale na zapas powiększyli odstęp między jakimiś przewodami i okleili je taśmą wygłuszającą.
Założyli Ci te po zmianach konstrukcyjnych? Jest ok do tej pory czy wrócił problem?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: piramida »

U mnie też się tłucze, szczególnie jak zimno na zewnątrz, czekam na potwierdzone info co do wymiany tulei co by nie jeździć co chwile do ASO
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: gachul »

piramida pisze:U mnie też się tłucze, szczególnie jak zimno na zewnątrz, czekam na potwierdzone info co do wymiany tulei co by nie jeździć co chwile do ASO
u ciebie tylko soft zmienią i bedzie ok :D
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: Enriquez »

piramida, a wiesz co się stało z OCP ?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: whity »

Trump zablokował gejów ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2016, o 07:50 przez whity, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU

Post autor: gachul »

uuuu a co tam sie wyrabia?
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ