Automatyczne włączanie świateł

Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

Na początek Dzień dobry na forum!
Oraz przepraszam jeśli temat gdzieś był, ale szukałem długo i nigdzie nie znalazłem.

W moim S1, wersja z 2008r z xenonami, po przekręceniu kluczyka od razu włączają się światła (przód i tył). Dzieje się tak zarówno jeśli pokrętło świateł jest w pozycji 0 jak i w pozycji ostatniej. Różnica jest taka, że w pozycji 0 nie ma podświetlenie deski rozdzielczej. Jedynie w pozycji środkowej święcą się jedynie pozycyjne.
Chciałbym tę funkcję wyłączyć - to znaczy aby 0 oznaczało wyłączone światła. Mam zamiar zamontować dzienne, ale w obecnej sytuacji byłoby to bezcelowe.
Od poprzedniego (pierwszego) właściciela dowiedziałem się, że tak było od początku, a on nic nie zmieniał.

Pytanie w jaki sposób można tego dokonać? Komputera nie mam, ale w serwisie sprawdzali i podobno nie ma tam takiej opcji aby to wyłączyć więc podejrzewam jakieś przekaźniki.
Gdy dzwoniłem do ASO to powiedzieli, że za ~200zł wyłączą, ale oczywiście wolałbym tego uniknąć jeśli to możliwe.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: kamracik »

Nie wiem jak to jest w SI rozwiązane, ale na bank albo komputerem albo tak jak mówisz jest od tego przekaźnik. W Oplu było to przekaźnikiem rozwiązywane i nazywał się od świateł skandynawskich.

Poszukaj może pod tym kątem.
Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

no właśnie znalazłem tutaj:
http://wwww.superbclub.pl/viewtopic.php ... &view=next ale brak konkretów :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: szms »

kamracik pisze:Nie wiem jak to jest w SI rozwiązane, ale na bank albo komputerem albo tak jak mówisz jest od tego przekaźnik. W Oplu było to przekaźnikiem rozwiązywane i nazywał się od świateł skandynawskich.

Poszukaj może pod tym kątem.

zgadza się sam tak w VC miałem ustawione, w VAGu tego nie ma, chociaż... SI może miec bliźniaczo podobne jak w B5, a tam chyba USA/Kanada albo też skandynawskie można było ustawić, w Audi coś takiego było, a jak nie to sa takie adaptery do wpięcia :D
kecaj
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2014, o 08:40
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: PKS
Kontakt:

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: kecaj »

Podejrzewam łączone kodowane w Centralnej Elektryce. Masz dostęp do VCDS-a?
Obrazek
Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

Dzięki, niestety nie mam dostępu. Poza tym jestem 'zielony' :) tak jak pisałem, w serwisie co prawda sprawdzali czy da się wyłączyć podłączając komputer, ale nie znaleźli takiej opcji i poddali się.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Mej »

Być może (?) wystarczy usunąć zworę z wtyczki wyłącznika świateł.
Żeby zdemontować wyłącznik przestawiasz na pozycyjne, wciskasz pokrętło i tak wracasz "na zero".
Pozdrawiam.
Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

Spróbuję popołudniu, aczkolwiek podejrzewam, że nie o to chodzi bo tak to deska by też się podświetlała, prawda?
Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

Wyjąłem pokrętło (dla potomnych - w pozycji 0 wcisnąć, lekko przekręcić w stronę pozycyjnych i wyciągnąć). Wiązka kabli jest krótka więc nie mogłem za dobrze się przyjrzeć, ale tam za dużo nie mogło być zrobione. Moduł pokrętła to cała puszka, mówisz o tym żeby rozbierać i tam szukać zworek?
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Mej »

Nie nie . Widywałem takie zworki jedynie na wtyczkach, nie "wewnątrz" wyłącznika.
Skoro niczego "nieoryginalnego" tam nie zauważyłeś to prawdopodobnie trop trzeba uznać za fałszywy.
Pozdrawiam.
Banderaz71

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Banderaz71 »

Wg ETKI grupa 0/045-00 za światła dzienne odpowiada przekaźnik BEA509001A. Myślę, że wystarczy go usunąć, jednak nie wiem jaki to będzie miało wpływ na światła. W mojej Zafirce A przekaźnik miał wpływ tylko na dzienne.
Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

Pewnie banalne pytania, ale do tej pory tego nie próbowałem:
1. czy mogę wyjąć i w razie czego jak będzie coś nie tak to włożyć ponownie i będzie ok?
2. czy przekaźniki są opisane (ten numer co podałeś)?
3. przekaźniki pod kierownicą? jak się dostać?
Banderaz71

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Banderaz71 »

1. Można go wyjąć i włożyć ponownie. 2. Powinienem być opisany. 3. Nie wiem, bo u mnie go nie ma.
Cyfer
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2013, o 14:01
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Cyfer »

Cześć,

mam podobny problem, mam VCDSa ale w tym modelu nie ma ukladu 09-central eketrick

Nie wiem gdzie można kodować światła bo przeszukałem też inne sterowniki i ni hu hu

miałem O2 (chyba 2006) i bawiłem się światłami, mam superba z 2007 i jest z tym problem

Jak ktoś mądry wie jak to ugryźć to również będę wdzięczny.. chciałbym oszczędzić xenony
Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Automatyczne włączanie świateł

Post autor: Maciej999 »

spóźniony update ode mnie:

udało mi się znaleźć przekaźnik, który za to odpowiada i po wyjęciu było ok, ale okazało się (nie zauważyłem wcześniej), że jeszcze pozycyjne się świecą :-/ a na to nie udało mi się już nic znaleźć. Zatem jazda z dziennymi + pozycyjnymi jest bez sensu więc wsadziłem przekaźnik, będę jeździł na xenonach a dzienne chyba sprzedam...
Przekaźniki pod kierownicą, łatwo odkręcić i dostęp całkiem dobry.

pzdr.
Maciej
ODPOWIEDZ