Ubytki płynu chłodniczego S3

Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: piramida »

No ciekawe jak to będzie z tym płynem, byc może charakterystyka jazdy i warunki zewnętrzne tez mają wpływ na ubytki czyli zakładając szybką jazdę autostradową plus gorące dni vs zima i spokojna jazda.
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Cienki221 »

piramida pisze:No ciekawe jak to będzie z tym płynem, byc może charakterystyka jazdy i warunki zewnętrzne tez mają wpływ na ubytki czyli zakładając szybką jazdę autostradową plus gorące dni vs zima i spokojna jazda.
Masz Piramida rację, ja miałem tak w drodze powrotnej z Chorwacji, na autostradzie zaświeciła mi się kontrolka przy 17tyś (czyli 2500km zrobiło auto w upale ponad 30 stopni i przy dużych prędkościach) zatrzymałem się, ostudziłem auto i otworzyłem zbiorniczek. Dużo płynu się wróciło do zbiorniczka (odpowietrzył się) dolałem do MAX wsiadłem w auto i dalej ogień ;)
blazej123
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Błażej
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: blazej123 »

Cienki221 pisze:Masz Piramida rację, ja miałem tak w drodze powrotnej z Chorwacji, na autostradzie zaświeciła mi się kontrolka przy 17tyś (czyli 2500km zrobiło auto w upale ponad 30 stopni i przy dużych prędkościach) zatrzymałem się, ostudziłem auto i otworzyłem zbiorniczek. Dużo płynu się wróciło do zbiorniczka (odpowietrzył się) dolałem do MAX wsiadłem w auto i dalej ogień ;)
Trochę mnie to przeraża, że w samochodzie za 160 tysięcy należy odpowietrzać układ chłodzenia, który już raz był odpowietrzony :lol: Coś to nie tak jest. W BMW i citroenie nie miałem w życiu takiej sytuacji, czy silnik gorący czy nie, płynu zawsze w podobnej ilości co na zimnym. Wygląda to tak jakby się układ zapowietrzał, zły korek albo gdzieś jakaś uszczelka.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: whity »

A co ma 160tys do tego?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
blazej123
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Błażej
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: blazej123 »

whity pisze:A co ma 160tys do tego?
Ano to, że takie problemy nie powinny mieć miejsca.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: whity »

Takie problemy nie powinne miec miejsca w aucie za 15.000 wiec nie wiem dlaczego akurat ta sumę podkreślasz
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: JanuszSz »

blazej123 pisze:zły korek
Nie tyle zły,co uszkodzony zaworek w korku.
Obrazek
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Cienki221 »

blazej123 pisze:
Cienki221 pisze:Masz Piramida rację, ja miałem tak w drodze powrotnej z Chorwacji, na autostradzie zaświeciła mi się kontrolka przy 17tyś (czyli 2500km zrobiło auto w upale ponad 30 stopni i przy dużych prędkościach) zatrzymałem się, ostudziłem auto i otworzyłem zbiorniczek. Dużo płynu się wróciło do zbiorniczka (odpowietrzył się) dolałem do MAX wsiadłem w auto i dalej ogień ;)
Trochę mnie to przeraża, że w samochodzie za 160 tysięcy należy odpowietrzać układ chłodzenia, który już raz był odpowietrzony :lol: Coś to nie tak jest. W BMW i citroenie nie miałem w życiu takiej sytuacji, czy silnik gorący czy nie, płynu zawsze w podobnej ilości co na zimnym. Wygląda to tak jakby się układ zapowietrzał, zły korek albo gdzieś jakaś uszczelka.
A ja miałem taką sytuację w BMW E60 jadąc prawie pełnym ogniem non stop do Viersen (Niemcy) prawie 1400km temp zewnętrzna około 30 stopni, na autostradzie prawie przy miejscu docelowym, wyskoczyła mi kontrolka płynu. Procedura ta sama odczekałem otworzyłem zbiorniczek i płyn wrócił. dojechałem na miejsce i dolałem 200ml i było MAX. Droga powrotna była o wiele spokojniejsza i takich akcji nie miałem. Auto w pełni sprawne i w znakomitej kondycji :)
Teraz Superbem od tej sytuacji z płynem zrobiłem 10tyś i nie zaobserwowałem ubytku płynu. Widocznie w ekstremalnych warunkach tak moje auta mają :D
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Lukii »

Panowie wczoraj sprawdziłem i mam poniżej min. Będę dziś dolewał.
Ten G13 jest odpowiedni? Dolewałem taki do poprzedniego diesla i mi zostało jeszcze z pół butelki...
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Tom-Tdi »

Tak, G13 jak najbardziej ;)
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Lukii »

ok - dzięki.
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: alexyn »

U mnie tak samo. Auto ma najechane 7000 km. Poziom płynu utrzymuje się w okolicy min. Po odkręceniu korka następuje podniesienie poziomu płynu do mniej więcej połowy zakresu min-max. Trochę to wkurzające bo niby jest ok ale jakoś człowiek się denerwuje, szczególnie, że w poprzednim aucie miałem problemy z uciekającym płynem chłodniczym. Widocznie tak ten typ już ma...
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: jkp002 »

Mam podobnie - płynu chłodzącego pomalutku ubywa, zwłaszcza przy szybkiej jeździe. Byłem z tym w ASO - Pan dolał 100ml płynu i powiedział, że TTTM i nie ma czym się martwić. Jak zapali się kontorlka, to zatrzymać się, odczekać troszkę co by motor ochłonął troszkę i dolać set lub dwie i jechać dalej. Podobno w 1.8 TSI jest jedynie nieco ponad 300 ml pomiędzy min a max. W starszych autach było prawie litr i jak na przeglądzie dolali to do następnego wystarczyło. Mówił też, że jak jest w okolicy min to można dolać, ale nie jest to konieczne, dolewać trzeba jak się zapali kontrolka. 10tys później byłem na wymianie oleju i znowu trzeba było sete dolać. Trochę to upierdliwe, ale można z tym żyć. U mnie póki co w 1.8 TSI oleju pomiędzy przeglądami nie trzeba dolewać, a i z tym płynem pewnie dałoby rady pomiędzy przeglądami, więc nie narzekam.
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Lukii »

Ja dolałem ok 300 ml i jest teraz tak miedzy min a połową stanu.
Przebieg 12,5tys km - od zera nie dolewałem.
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: piramida »

Ja też raz na 10kkm coś tam doleję
ODPOWIEDZ